Dlugi weekend 11-14.06

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Dlugi weekend 11-14.06

Post autor: Morg »

Ktos cos planuje w tym okresie? Z checia bym sie gdzies podlaczyl zeby sie wyrwac z domu i pracy.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Niskie Tatry, Słowacja. Właściwie mój łikęd zaczyna się już 10. VI. o godz. 14. I zasuwam stopem przez Kraków i Hyżne do Rużomberoka a dalej w Niżne Tatry. Nie wiem, czy damy radę prześć całe dwa pasma N. Tatr, no ale cóż, spróbujemy. Byle by pogoda dopisała.
Awatar użytkownika
xenomorph
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2008, 23:27
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: xenomorph »

Dobry temat, ja mam zamiar spłynąć sobie Łupawą tak maksymalnie 4 dni.
Ale właśnie tu się pojawia mały problem, bo w większości firm oferujących
kajaki dowóz i odbiór, albo ma już brak kajaków w tych terminach, albo
są w znacznych odległościach od początku bądź końca spływu, więc za sam transport
wychodzi sumka 450pln, a może ktoś miałby ochotę ? wtedy równomiernie się
można na ten transport złożyć.
Przy maksymalnie 4 osobach, co jest na ten spływ najlepszym rozwiązaniem,
byłoby całkiem znośnie.

A jak nie wyjdzie spływ, to pewnie las, woda, przyroda i relaks...
Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Pomysł ciekawy z tym splywem, mniej wiecej o taka trase ci chodzi?

http://oldwww.fuw.edu.pl/aw2p2/szlak/lupawa/lupawa.html
Awatar użytkownika
xenomorph
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2008, 23:27
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: xenomorph »

Dokładnie o tą.. :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

xeno: daj znac co wymyslisz i czy da rade się przykleić ;-)
Awatar użytkownika
xenomorph
Posty: 48
Rejestracja: 14 kwie 2008, 23:27
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: xenomorph »

No już co nie co z Morgiem ustaliliśmy. Akurat byłbyś czwartą osobą do spływu. Więc jeśli miałbyś ochotę,
to byś oczywiście mógł z nami jechać. Na PW wyślę Ci niezbędne info.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1057
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Jako że w końcu dowiedziałem się, że piątek dwunastego wolny, będę miał cały długi weekend dla siebie, z chęcią bym się podpiął do kogoś, nie musi być to od razu wyprawa na Everest, ze "zwykłego" lasu też będę zadowolony, chyba, że ktoś chce przyjechać w moje rejony to zapraszam.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

No dobra, zmiana planow. Ja i Zdybi ladujemy u Deba w Gorzowie ;]
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

A ja znowu pracuję 4 dni na Zegrzu... Fajnie macie...
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

przeszczep pisze:A ja znowu pracuję 4 dni na Zegrzu... Fajnie macie...
Tak to jest z mokra robota ;]
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

W sumie racja, ma to swoje plusy jak i minusy :P
Grunt że przy biurku nie będę siedział :P
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

Dąb, ja też bym był chętny w Twoje strony zawitać, tylko nie wiem czy będę miał kurs. W pon. napiszę ;)

Edit: niestety odpadam :/
Awatar użytkownika
zdybi
Posty: 435
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: zachpom
Gadu Gadu: 9522989
Płeć:
Kontakt:

Post autor: zdybi »

I długi weekend zleciał jak z bicza strzelił...No to jedziemy...
Jako,że z Morgiem mieliśmy wystartować do Gorzowa PKS-em ze Szczecina,tak i się stało.Przeładowany paliwożerca, wlekł się niemiłosiernie i późnym wieczorem,byliśmy na miejscu.Po krótkim przywitaniu,znaleźliśmy się we włościach Dęba.Tam obraliśmy trasę wyprawy.Pięć godzin snu i pobudka o piątej następnego dnia.Szybkie śniadanie ,dopakowywanie sprzętu i marsz przez miasto na PKS,który miał nas wywieść w utęsknione lasy i pola...Po kilkunastu minutach,wysiedliśmy w niewielkiej wsi.Krótki marsz polną drogą i nareszcie byliśmy w lesie.Sosnowy bór,przywitał nas... chordami komarów.Pogoda niepewna,zbierało się na deszcz.Przemierzaliśmy sosnowe bory i młodniki.Urzekła mnie ilość jezior i czystość tychże wód.Wokół nich, rozciągały się piękne bukowiny.Ptasi raj.Ogrom ptasich głosów i tropów zwierzyny-jednym słowem,tematów do rozmów nie brakowało...Po drodze,staraliśmy się rozpoznawać rośliny,nie tylko jadalne.
Jak to zwykle bywa,nie zawsze jest tak sielankowo do końca.Skończyły się wygodne, leśne dukty i przyszło się zmierzyć z rozległym bagnem.Teren był naprawdę podmokły i grząski.Bagno "trzęsło się" jak galareta.W pewnym momencie,nie dało się iść dalej.Za duże ryzyko.Obeszliśmy je,nadkładając nieco drogi.Chyba nikt tego nie żałował-las wokół grzęzawiska,wyglądał jak pierwotna puszcza.Bajka po prostu...Lekko "trafieni",całą drogą,w końcu wyszliśmy na leśną drogę.Tam Chuck Norris spojrzał w niebo i chmury się spociły,he,he...Zaczęło lać jak z cebra.Odpoczynek pod bukiem.Po raz któryś,zwalaliśmy z siebie dziesiątki kleszczy.Na pierwszy głód-suszone mięso Morga.Rewelacja.Z dodatkiem pieprzu,smakowało wybornie.Pierwszy obóz miał się znajdować nad jeziorkiem,niedaleko wsi Santoczno.Odziani w poncza(Dzięki Ci Dąb za to ponczo,jeszcze raz :-D ),brzegiem jeziora,dotarliśmy do miejsca,gdzie chłopaki kwaterowali w zeszłym roku.Zastali je w stanie podobnym jak zostawili.Rozbiliśmy obóz.Namiot,plandeka,ognisko,wiszące nad nim menażki,plecaki itd-obrazek bliski sercu,każdemu z nas...Po małym posiłku ruszyliśmy na ryby.Obok,stała wygodna kładka.W wodzie przy brzegu leżały-łby ryb!.Duży sandacz i kilka okoni,padło łupem jakichś wędkarzy dzień wcześniej.Wyobraźnia pobudzona,spławik skacze na wodzie i...nic,zero brań.Masakra.
Deszcz ustał nieco i w menażkach,przyjemnie bulgotała strawa.Kilka grzybów,znalezionych po drodze,jerky,kuksu i kompot z rabarbaru(rósł w środku lasu!!!)Do tego delikatne pędy pałki wąskolistnej.Na herbatę poszły,liście malin,szczawik zajęczy,młode gałązki świerku i...to było najlepsze-sosnowe szyszki.Suche,zdrewniałe szyszki.Herbata z takich szyszek,ma delikatny posmak żywicy i przyjemny aromat.Szyszunia normalnie :mrgreen: .W leśnych ciemnościach,przy ognisku,Dąb przyrządził ciasto do bannoka.Upiekł je w górnych połówkach menażek.Palce lizać.Jedliśmy go jeszcze następnego dnia.
Rano,po śniadaniu-"szybki strzał" i byliśmy spakowani.W Santocznie, wstąpiliśmy do sklepu i na mocną kawę.Dalsza trasa,wiodła przez rozległe bory i bukowiny.Dotarliśmy do niewielkiego jeziora.Na jednym z dostępnych brzegów,połowiliśmy ryb.Płotki,bo tylko one chciały brać,oskrobane i wypatroszone,wymościłem wewnątrz i na zewnątrz,miętą.Błogie lenistwo,rybki,wędka,relax...Pogoda w kratę ale uśmiech nie znikał z twarzy i tematów do rozmów było wiele.Ostatnim etapem wędrówki tego dnia,był przemarsz,pięknym bukowym lasem.Niewielka rzeczka wiła się w malowniczym terenie.Przeprawy po zwalonych drzewach i wspinaczki pod strome brzegi,dodały smaczku końcówce dnia.Zaparkowaliśmy z noclegiem,niedaleko rzeczki,pod rozłożystymi bukami.Po rozbiciu schronów,do menażek powędrowały ryby,ryż, grzyby(kozaki,gołąbki),sos...Herbata z mięty(rosła masowo,wokół jeziora),bez cukru,ma głęboki ostrawo-gorzkawy smak.Rozmowy i śmiech toczyły się długo w noc.Porady,wymiana doświadczeń,spostrzeżenia,sprawy życiowe i mniej przyziemne...Zasnęliśmy w szumie buków.Ostatniego dnia,lekki spacer przez las,do Górek.Perspektywa kończącego się pobytu w lesie,lekko mnie zdegustowała.Sztywna jazda pociągiem do Gorzowa.Tam przesiadka w autobus i już Szczecin.Ech,wszystko dobre co się dobrze kończy ;-) Trzeba to kiedyś powtórzyć!!!Pozdrowienia. http://s713.photobucket.com/albums/ww13 ... mview=grid
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez zdybi, łącznie zmieniany 1 raz.
http://lukaszzdyb.blogspot.com
http://mybushcraft.blogspot.com
"Bo życie przecież po to jest,żeby pożyć"
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Fajny wypad. Gratki ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”