Puszcza Notecka

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Puszcza Notecka

Post autor: Dąb »

Zaczęło się tak „ale ty marudny jesteś ostatnio, idź do lasu…” Cóż, mi dwa razy nie trzeba powtarzać :) Nawet jeśli to tylko fortel i pod moją nieobecność zjawił się sąsiad, to i tak warto było ;) Wybrałem Puszczę Notecką. W sumie odwiedziłem trzy jeziora i nad jednych z nich biwakowałem. Były i ziemniaki z ogniska ( tak wiem , że są już passe) i trochę mięsa. Moje odkrycie tego wypadu to tzw węzeł dżunglowy, który podpatrzyłem na youtubach. Takie proste i pomocne a człowiek tyle się męczył z tymi wszystkimi węzłami. Coś mnie naszło ostatnio na łyżki. Więc siedziałem i dłubałem wieczorem , przy ognisku. Wymagają jeszcze dopieszczenia, chociaż jak na pracę przy czołówce to i tak uważam, że spoko. Tak się zastanawiam , czy te „dyby” to na kłusowników czy biwakowiczów ;) Jak widać , poza monokulturą sosnową, notecka potrafi zaoferować ciekawe miejsca i widoki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Fajny wypad, lubię takie obozowiska w jakim nocowałeś, taki minimal. Też coś 'strugnę' niedługo, jakieś szpatułki do kuchni :) Okolicą przypomniałeś mi Szlak Brdy. Natomiast 'dyby' mogły służyć do wieszania pojemników z feromonami na szkodniki.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

soohy pisze:lubię takie obozowiska w jakim nocowałeś, taki minimal
W pierwszej chwili chciałem napisać , że to żaden minimal, ot standardowe obozowisko. Tylko , że przypominałem sobie jakie obozy widziałem na facebookach i jak dziś bawią się krzakołazy. Wychodzi na to, że to co jeszcze 10-15 lat temu było normą dzisiaj jest minimalizmem ;-)
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Dąb, no jasne, ale wiesz chyba wiesz co miałem na myśli ;) Swoją drogą, w kwietniu stuknie 10lat od mojej pierwszej nocki w terenie na zlocie recona w Secyminie :mrgreen:
Online
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Dąb pisze:Wychodzi na to, że to co jeszcze 10-15 lat temu było normą dzisiaj jest minimalizmem
Lubię to :mrgreen: . Jak ja się cieszę Dąb, że wznowiłeś leśną praktykę i relacjonujesz.
.
.


Co od minimalizmu to jeszcze inną kwestią jest czy minimalizm określa ilość czy waga sprzętu. Czy tak czy tak oznacza to wyjście w teren.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Kopek, nawet nie chodzi o sprzęt, ale o stylówę, klimat obozowiska - z kilku patyków szkielet na plandekę, malutkie ognisko, prawie nic nie trzeba maskować po takim biwaku :)
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Serwus Dąb 8-)
Fajne łychy, zdrówka ;-)
Online
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

slaq, :shock:
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Dzień dobry Kopek ;-)
Ostatnio zmieniony 19 lut 2022, 19:07 przez slaq, łącznie zmieniany 1 raz.
Online
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Dzień dobry, dzień dobry. Na dłużej czy tak tylko zajrzałeś po latach? Pozdrów córkę od wujka Kopka.

Sorki Dąb za offtop
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Kopek pisze:
Dąb pisze:Wychodzi na to, że to co jeszcze 10-15 lat temu było normą dzisiaj jest minimalizmem
Lubię to :mrgreen: . Jak ja się cieszę Dąb, że wznowiłeś leśną praktykę i relacje.
Nie można wznowić czegoś czego się nie zakończyło ;)
slaq, ty lepsze robisz/robiłeś , dłubiesz coś jeszcze?
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Kopek pisze:Na dłużej czy tak tylko zajrzałeś po latach? Pozdrów córkę od wujka Kopka.
Pokątnie tak od jesieni spoglądam na forum, tak mogę na dłużej ;-)
Pozdrowię ale przypomnieć będę musiał jej kim jesteś :->
Dąb pisze:slaq, ty lepsze robisz/robiłeś , dłubiesz coś jeszcze?
Cześć Dąb :->
Czasem mnie najdzie ale raczej rzadko, często niedokończone jakieś 8-)
Obiecałem teraz staremu kumplowi, że mu coś wystrugam - bo mnie podszedł z zaskoczenia i tak się zbiegło z Twoim wpisem 8-)

Przypomnieć sobie cytowanie po latach - bezcenne :-D
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Kryste Panie, a kto to się zalogował :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”