Che Guevara i koszulki

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

mgr_scout pisze:dlaczego? bo tak i [...] :-P

ponieważ są one dla mnie zbyt tendencyjne i mają służyć potwierdzeniu jedynego słusznego Twojego zdania, a przez to prowadzą do polaryzacji użytkowników względem wyznawanych poglądów i religii, to zaś generuje niepotrzebne konflikty
Trudno się z tym nie zgodzić. Rafał- proponuję abyś założył jeszcze takie tematy:
1. "Co myślisz o karze śmierci- jesteś za czy przeciw"
2."Aborcja - nasze prawo czy zabójstwo"
3. "Jan Paweł II- kim dla Ciebie był"
itd, itp

Serio- takie tematy to bardziej na forum onetu...
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Widzisz gryfie, nie chodzi o zrównanie ludobójców z łysymi... Nigdzie ich nie porównałem...

Moze inaczej, skoro miałbym mieć na uwadze uczucie urazy ludzi, którzy doświadczyli czasów Che, to dlaczego nie mam mieć na uwadze uczuć wszystkich ludzi... Nie czujesz tu lekkiej paranoi?
przeszczep...założysz koszulkę ze swastyką ?? bo masz akurat czystą ?
Miliony Azjatów noszą na codzień symbol swastyki...
Ja bym nie założył ale z innych powodów, bo mnie nie razi że ktoś taki symbol nosi...
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

mgr_scout pisze:ponieważ są one dla mnie zbyt tendencyjne i mają służyć potwierdzeniu jedynego słusznego Twojego zdania,
Ale to nie jest moje zdanie tylko opinia wielu, poza tym staram się zwracać uwagę użytkowników na pewne problemy i zdaję sobie z tego sprawę, że znajdą się tacy, którzy mogą i nie muszą sie ze mną zgadzać. Nieoczekuję, że z wystkimi dojdę do consensusu bo jest to niemożliwe. Gdyby, forum było powiedzmy forum twojej gazety wtedy Jurek twoje uwagi mogły by być w pewnym stopniu uzasadnione bo to twoje forum i gazeta ale ten dział to Offtop to i poruszam tematy, o których sądzę, że są interesujące nie tylko dla mnie.
mgr_scout pisze:a przez to prowadzą do polaryzacji użytkowników względem wyznawanych poglądów i religii, to zaś generuje niepotrzebne konflikty
A wuju! Tu cię boli. Nic na to nie poradzę. Sa pewne kierunki i idee w których ludzie razem kroczą ale mają na nie inne punkty widzenia. To tak jak z tym nieśmiertelnym tematem harcerstwa. Nie nazwał bym tego konfliktami tylko odmiennością zdań.
Treasure Hunter pisze:Trudno się z tym nie zgodzić. Rafał- proponuję abyś założył jeszcze takie tematy:
1. "Co myślisz o karze śmierci- jesteś za czy przeciw"
2."Aborcja - nasze prawo czy zabójstwo"
3. "Jan Paweł II- kim dla Ciebie był"


Serio- takie tematy to bardziej na forum onetu...
4. lub wiele tematów poruszanych w tym wątku - http://reconnet.pl/viewforum.php?f=40&s ... 6831593f4e

:D :D
Ostatnio zmieniony 21 maja 2009, 14:31 przez Gryf, łącznie zmieniany 1 raz.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Ciekawe rozumienie słowa " większość ". Ja tam na całą stronę tematów widzę 3-4, które nie wiążą się z tematyką forum.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Rzeczywiście z większością przesadziłem ale po 16 przestałem liczyć. :) Edytuję.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Gryf pisze: poza tym staram się zwracać uwagę użytkowników na pewne problemy i zdaję sobie z tego sprawę, że znajdą się tacy, którzy mogą i nie muszą sie ze mną zgadzać. Nieoczekuję, że z wystkimi dojdę do consensusu bo jest to niemożliwe.
czyli jednak masz jakąś misję.. a do consensusu nie dojdziesz na pewno. Szczególnie ze zakładane przez Ciebie tematy nie są obiektywne w brzmieniu, a bardzo tendencyjne i brzmią jak po praniu mózgu w jakiejś sekcie.. Forum faktycznie własnością moją nie jest, ale jest własnością intelektualną wszystkich użytkowników i miło by było gdyby było wolne od waśni wszelakich. Sposób prowadzenia dyskusji przez Ciebie, retoryka którą starasz się uprawiać do tego niestety nie prowadzi.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

mgr_scout pisze:czyli jednak masz jakąś misję..
Etam! Bez przesady, poprostu, przedstawiam jeden z wielu obrazów, na sprawę.
mgr_scout pisze:a do consensusu nie dojdziesz na pewno.
"Zawsze nigdy napewno" Niezłe trio! ;) Z jednymi dojdę z innymi nie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia dlatego ja uważam, że tematy są obiektywne i nie są tendencyjne. Telewizja to sekta! Jeśli kogoś krew zalewa, czytając moje posty, gdzie w temacie wykazuję zło, czy niegodziwość to już jego problem a nie mój.
mgr_scout pisze:Forum faktycznie własnością moją nie jest, ale jest własnością intelektualną wszystkich użytkowników i miło by było gdyby było wolne od waśni wszelakich.
Jurek, wal na szkółkę niedzielną! ;)
mgr_scout pisze:Sposób prowadzenia dyskusji przez Ciebie, retoryka którą starasz się uprawiać do tego niestety nie prowadzi.
Muszę mieć twarde i jednoznaczne stanowisko. Nie będę się przed nikim płaszczył czy lizusował aby się komuś przypodobać zakładając temat, czy pisząc posta.
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Gryf pisze:
Muszę mieć twarde i jednoznaczne stanowisko. Nie będę się przed nikim płaszczył czy lizusował aby się komuś przypodobać zakładając temat, czy pisząc posta.
I to samo zastosuj do swojego ubioru i masz podobny punkt widzenia co ja :D
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Gryf pisze:
Jeśli kogoś krew zalewa, czytając moje posty, gdzie w temacie wykazuję zło, czy niegodziwość to już jego problem a nie mój.
Monopol na prawdę :mrgreen: Robi się ciekawie :lol:
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Dobra, pod warunkiem, ze wejdziesz do synagogi w T-shircie z napisem: "Adolf Hitler się nie mylił" :lol:
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Nie tylko monopol na prawdę ale też na podstawie tego co ostatnio napisałeś na forum Gryfie i wniosków jakie z tego wyciągasz antycypuję, że nie interesuje cię prawda, a to co widzisz dostosowujesz do swojego śwatopoglądu - czyli naginasz fakty na swoje potrzeby i omijasz te, które byłyby dla Ciebie niewygodne. Stąd widzę w Twoich wypowiedziach tendencyjność.

A co do szkółki niedzielnej to chętnie ale nie ;)
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

mgr_scout pisze:Nie tylko monopol na prawdę ale też na podstawie tego co ostatnio napisałeś na forum Gryfie i wniosków jakie z tego wyciągasz antycypuję,
Takie a nie inne mam poglądy na sprawę, z pewnymi głoszonymi słowami zgadzam się. Tylko martwe ryby płyną z prądem.

Prawdę mówiąc kompletnie nie mam pojęcia o czym mówisz ale skoro zarzucasz mi w moich postach naginanioe faktów i omijanie tych, które są dla mnie niewygodneoraz widzisz w moich postach tendencyjność to proszę o konstruktywne dowody bo inaczej sam staniesz się tendencyjny.
mgr_scout pisze:A co do szkółki niedzielnej to chętnie ale nie
To może zuchowa grupka? ;) :)
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Gryf pisze: To może zuchowa grupka? ;) :)
a będziesz stał ze mną w parze?

Co do podawania przykładów Twej tendencyjności to będzie ciężko, gdyż spora ilość Twoich postów została wycięta jednakże w zasadzie wszystkie Twoje posty w tym temacie o tym świadczą.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

mgr_scout pisze:a będziesz stał ze mną w parze?
Tak!
mgr_scout pisze:Co do podawania przykładów Twej tendencyjności to będzie ciężko, gdyż spora ilość Twoich postów została wycięta jednakże w zasadzie wszystkie Twoje posty w tym temacie o tym świadczą.
Co to za temat? Daję słowo, nie pamiętam! Czy masz na myśli ostatnią dyskusję na temat chłopaków, którzy nie dotarli na Babią Górę?
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Ostatnio nie mogę z byt dużo czasu poświęcić na forum, ale i bez tego zaczyna mnie męczyć trafianie na przepychanki pomiędzy użytkownikami. Niestety większość z nich nie dotyczy tematyki forum, a rozgrywa się w kategoriach światopoglądu i życia religijnego. Momentami mam ochotę na ocenzurowanie tych pojęć, bo jak widać po dyskusjach w których się pojawiają pozostaje tylko niesmak w ustach.
Jak dalej potoczy się kwestia cenzury nie wiem, w dużej mierze zależy to od Was. Osobiście nie palę się do wprowadzania obostrzeń, forum, mimo że tematyczne, jest w dużej mierze towarzyskie i jak to między znajomymi można porozmawiać na różne tematy. Nie mogę jednak (i nie mam ochoty) pozwolić na niszczenie dobrej atmosfery jaka panuje na forum. W związku z tym proszę o zachowanie większego dystansu drażliwych kwestiach.

Rafał, mam wrażenie że próbujesz zwracać uwagę innych na problemy które, jak uważasz, są ważne. Bardzo dobrze, ale nie to miejsce i co ważniejsze, nie ta metoda. Nie wiem jak inni, ale ja odbieram to jak telefon od miłego pana który zaprasza moją rodzinę do hotelu na obiad powiązany z... nie, dziękuję, nie jestem zainteresowany... ale jak pan może nie być zainteresowanym jeśli nie powiedziałem co proponuję?... Powiedziałem 'nie' i proszę o usunięcie moich danych z państwa bazy kontaktów... Ot taka mała scenka rodzajowa. Pewnie gdybym potrzebował nowych garnków lub pościeli, to posłuchał bym go do końca, ale jak ktoś próbuje wciskać mi coś na co nie mam ochoty to uruchamia się hamulec. Pamiętaj że przekraczając pewną granicę łatwiej ludzi zrazić do siebie niż zachęcić do tego co im się proponuje.
Po tym jak Szaszłyk wypiął się na forum poświęciłem sporo wysiłku żeby Recon nie zniknął z netu, nie dlatego że miałem ambicje bycia adminem itp. ale właśnie ze względu na misję jaką wg mnie to forum ma do zrealizowania. Jaką? Proste - żebyśmy mieli gdzie pogadać i co o wiele ważniejsze, żeby młodzi ludzie którzy mają 12-15 lat miali miejsce w którym będą mogli poznać podstawowe zasady bytowania w lesie. Miejsce które pozwoli wymazać ze świadomości 'nóż rambo' a na jego miejsce wstawić Morę.
I na tym się skupmy. Masz sporą wiedzę i doświadczenie w dawaniu sobie rady w terenach górskich, napisz może o swoich przygodach na szlaku, o sytuacjach niebezpiecznych lub śmiesznych. Przeczytamy to dużo chętniej niż wzmianki o Che, a wiele osób może dowie się czegoś co pomoże im wybrać właściwe postępowanie w terenie.

Jeśli chodzi o kwestię 'własności' forum, to jest ono NASZE i choć 'pełnia władzy' jest w moich rękach, to wszyscy użytkownicy mają wpływ na to jakie ono jest. Jesli większość stwierdzi że ma dość takiego admina to zostawię wam zabawki i wyniosę się do innej piaskownicy.
Puki co, każdy ma prawo powiedzieć co mu się podoba, a co nie i stwierdzenie "Gdyby, forum było powiedzmy forum twojej gazety wtedy Jurek twoje uwagi mogły by być w pewnym stopniu uzasadnione bo to twoje forum i gazeta..." jest odrobinę nie na miejscu :evil:
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Lupinek
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2007, 18:00
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Lupinek »

Tanto, nie do końca się z Tobą zgodzę.
Większość dyskusji prowadzonych jest na forum z uśmiechem na twarzy, bez większych przepychanek. Trafiają tu ludzie inteligentni, którzy potrafią rozmawiać na odpowiednim poziomie. Uważam że takie właśnie dyskusje pozwalają wyrazić swoje zdanie, oraz swój światopogląd. A kogo mam słuchać, jak nie ludzi mądrych, doświadczonych i inteligentnych?
Tak jak napisał Gryf, jest to temat w dziale "po godzinach", jeśli ktoś ma ochotę, to zabiera głos, jeśli nie, to nikt go nie zmusza.
Pozdrawiam Was wszystkich :)
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Lupinek: tylko, że waśnie i swary prowadzone w "po godzinach", a także uprzedzenia stąd wyniesione - niestety rzutują na resztę kontaktów międzyludzkich.
A tego właśnie NIE CHCEMY!

i tym miłym akcentem myślę, że możemy zamknąć ten wątek.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Zablokowany