Zimowe rękawice taktyczne

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

2aaz7
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2017, 11:19
Lokalizacja: Szczecin

Zimowe rękawice taktyczne

Post autor: 2aaz7 »

Witam :)
Potrzebuję polecenia dobrych, zimowych rękawic taktycznych na całodniowe, czasem nocne wypady do lasu. Zależy mi na wygodzie obsługi replik broni. Budżet to 130zł. Z góry dzięki.
Pozdrawiam
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Jak objawia się "taktycznosc " rękawic?
Pytam, bo mnie to ciekawi, a nie chcę zakładać nowego temtu.
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Duża, jeśli nie jeszcze większa ilość fotografów przyrody używa rękawic taktycznych przy niski temperaturach. Świetnie obsługuje się menu aparatu mając oko przy wizjerze. Tu ogromną rolę gra dotyk/ czucie każdego przycisku szczególnie dwóch palców, kciuka i wskazującego, a ułamek sekundy na zmianę ustawień to wówczas priorytet i tu są MEGA. Ja jednak nie bardzo wierzę w domieszkę neoprenu. Z natury szybko marznę i tego typu rękawice nie spełniają moich wymagań, choć dla innych są dobre. Być może, że podczas „działań wojennych” dłonie tak nie marzną i jest ok. Przy kilkugodzinnych zasiadkach w totalnym bezruchu nie zdają roli nawet dla mojej żony, choć ta należy do mocno wytrwałych i sporadycznie jest jej zimno. Na marginesie dodam, warto kupić te z ochraniaczami na kostki, podczas marszu po chaszczach itp. świetnie chronią przed urazami.
Opinia moja, niekoniecznie słuszna...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
2aaz7
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2017, 11:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 2aaz7 »

Pisząc "taktyczny" chodzi mi o to, że nie będę w nich chodziła po mieście, tylko w bardziej ekstremalne warunki, gdzie będą podatne na zniszczenie ;)
Awatar użytkownika
Kapitan Apteka
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2013, 19:26
Lokalizacja: Tychy/Kielce
Tytuł użytkownika: kundelbury
Płeć:

Post autor: Kapitan Apteka »

Ello

Proponuję rozwiązanie 2 stopniowe - I stopień pod spód np. zimowe Mechanics (około 200zl), lub jakiś dobry polar z windstopperem, np. skiturowe (300-500zł) i koniecznie II stopień rękawice gore, do łokcia, ze ściągaczem, dwupalcowe, z demobilu np. brytyjskie - cena 15-30 zł. Osobiście takiego kombo używam na biwakach i chłodniejszych/zimowych spływach kajakowych, do prac obozowych wystarczą rękawice robocze, bo lepszego szpeju troszkę szkoda.

Ale oczywiście wszystko zależy od tego co chcesz w tych rękawicach robić, jeśli taktycznie strzelać - szukaj w myśliwskim wersji z okienkiem na palec spustowy ;)

pięknie pozdrawiam
KA
„Maszerować to prześcignąć własny cień. To móc wyprzedzić samego siebie, pozdrawiając się uprzejmie."

https://plus.google.com/photos/10564546 ... qIusitLKOQ
ZmeiZlodei
Posty: 8
Rejestracja: 26 lip 2019, 17:23
Lokalizacja: Zamość
Płeć:

Post autor: ZmeiZlodei »

Mam mechanixy winter impact.
Czwarty rok na poligonach Polecam.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Regulamin czytałeś?
ODPOWIEDZ