Produkty z sieciówki

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Nikolaj
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2019, 01:20
Lokalizacja: Żyrardów
Tytuł użytkownika: Preper
Płeć:

Produkty z sieciówki

Post autor: Nikolaj »

Witam wszystkich forumowiczów. Przychodzę do Was z pytaniem, jak zapatrujecie się na produkty z dyskontów typu Decathlon itd. Czy oferowane tam produkty są Waszym zdaniem jakościowo warte uwagi?

Moje pytanie głównie wynika ze względu na to, że niejednokrotnie oferowane tam produkty są tańsze lub znacznie tańsze od tych sygnowanych markowymi emblematami. Być może, ktoś z Was używał i jednych i drugich. Jestem bardzo ciekawy Waszej opinii.
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Połowa forum chodzi w szpeju z Decathlona i Lidla ;) wiele rzeczy jest dobrych ale nie pytaj o caly asortyment tylko o konkrety.
Jakub_P
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:24
Lokalizacja: Dolny śląsk
Płeć:

Post autor: Jakub_P »

W decatlonie masz praktycznie wieczną i bezproblomową gwarancję. Od dawna kupuję tam buty a po zużyciu dostaję zwrot pieniędzy. Ale Bubel słusznie prawi, pytaj o konkrety a nie o całość.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Jakub_P pisze:wieczną i bezproblomową gwarancję
bo w przypadku butów z tego sklepu bardzo ta gwarancja się przydaje :P

Ja już ten sklep omijam szerokim łukiem. Choć mam sporo rzeczy i jest kilka które bardzo chwalę ja i chwalili dobrze w rynku outdoorowym obeznani użytkownicy. Najlepsze, że te produkty właśnie coś dziwnie szybko były z oferty wycofywane. Pewnie za mała marża :P Jakość leci ciągle w dół. Na początku było nieźle ale to już nie te czasy że polar za 35 zł nokautował polary innych marek 6krotnie droższe. Naprawdę często lepiej dołożyć i kupić coś co będzie służyło długie lata.
Co do Lidla to zazwyczaj straszne śmieci (na buty nawet nie patrz!). Ludzie rzucają się na to bo myślą że oszukali system i są nie wiem jak sprytni, że kupili coś co "nie rożni się niczym od markowych a za ułamek ceny". Tu takich kilku znajdziesz zaradnych a prawda jest taka, że porównania po prostu nie mają.
I nie żebym negował jakoś niepodważalnie produkty z takich sklepów. Kilka jest moimi ulubionymi!
Czy potrzeba kupować super drogie sprzęta pełne "systemów" (moje ulubione słowo :D) itp? Nie. Sam np. latam w zwykłym ortalionie bo mi się sprawdza najlepiej a co bardziej zaawansowane kurtki wiszą w szafie.
Nie ma jednego uniwersalnego i nieomylnego wzoru na wyliczenie opłacalności.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

soohy pisze:Tak, ja odpowiem! Tak, trzeba kupować drogi sprzęt, a nie jakieś dziadostwo :) Znajdźcie mi tanie merino z decathlonu, ale 100% a nie jakąś marną domieszkę 10% do tandetnej termo :D :D

Mój post wygasa, bo za wiele nie wnosi do tematu.
Proszę bardzo:
koszulka: https://www.decathlon.pl/koszulka-techw ... 97109.html
i getry: https://www.decathlon.pl/legginsy-turys ... 16087.html

(getry akurat posiadam i jestem zadowolony, szczerze mogę polecić)
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Racja, SmileOn jednak są takie rzeczy. Ale jak dla mnie to podejrzanie tanie. Kalesony mam, ale gramatury 260 Icebreaker, mają prawie 4 lata i wyglądają jak nowe.
Nikolaj
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2019, 01:20
Lokalizacja: Żyrardów
Tytuł użytkownika: Preper
Płeć:

Post autor: Nikolaj »

Pytałem raczej tak ogólnie, ale dzięki za odpowiedź. Będę niebawem się wybierał na zakupy, sprawdzę na stronie co ciekawego mają i podpytam w takim razie bardziej szczegółowo :) Pozdrawiam Panowie!
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

soohy pisze:Racja, SmileOn jednak są takie rzeczy. Ale jak dla mnie to podejrzanie tanie. Kalesony mam, ale gramatury 260 Icebreaker, mają prawie 4 lata i wyglądają jak nowe.
Gramatura rzecz względna, chcieli zrobić cieńsze to i gramatura musi być mniejsza, mniej materiału - niższa cena. A na dodatek Decathlon może sobie pozwolić na takie ceny bo jest największym marketem sportowym (dorównuje mu chyba tylko amerykański REI) i zamawia w produkcji nie setki, nie tysiące a prawdopodobnie nawet nie miliony tylko dziesiątki i setki mln sztuk (oczywiście nie każdy produkt jest aż tak popularny).
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
rododendron
Posty: 23
Rejestracja: 21 sie 2015, 12:01
Lokalizacja: Bytom
Tytuł użytkownika: przystojny
Płeć:

Post autor: rododendron »

Ja osobiście mam dużo rzeczy z sieciówek. Jedne droższe drugie tańsze. Większość rzeczy ma dobrą żywotność. W Decathlonie kupowałem już prawie wszystko od butów, przez spodnie, odzież termoaktywną, t-sherty, aż po kurtkę. Wiadomo,że wiecznie się w tym chodzić nie będzie ;-) i kiedyś się zużyje.
Często czytam metki i skład procentowy z jakich materiałów składa się dana rzecz, jakie temperatury wytrzymuje, i przepuszczalność powietrza... Taki nawyk wyrobiła we mnie moja narzeczona która jest związana z branżą odzieżową :-D
Leśny dziadek
Awatar użytkownika
konradraku
Posty: 137
Rejestracja: 02 lis 2017, 12:34
Lokalizacja: Żyrardów/Warszawa
Tytuł użytkownika: Leśny MacGyver
Płeć:

Post autor: konradraku »

Z mojej strony dodam, że mam sporo rzeczy z decathlona i ze wszystkich jestem super zadowolony, ale zawsze przed zakupem danego produktu sprawdzam opinie na ich stronie internetowej.
Dzięki takiej metodyce działania jeszcze na niczym się nie zawiodłem.

Jest kilka produktów, które mogę polecić bez mrugnięcia okiem, bo sam już mocno je przetestowałem:
- CIEPŁY KOMIN MYŚLIWSKI SOLOGNAC;
- CZAPKA MYŚLIWSKA 300 LARCH SOLOGNAC;
- PLECAK TREK 700 70+10 L MĘSKI FORCLAZ (zielony);
- KIJKI TURYSTYCZNE ARPENAZ 200 FORCLAZ;
- BUTY MYŚLIWSKIE WYSOKIE LAND 100 IMPER MĘSKIE SOLOGNAC (wytrzymały dwa dni chodzenia po bagnach i mokrych trawach, co jest wg mnie dobrym wynikiem jak na buty za taką cenę);
- POLAR MYŚLIWSKI SG500 SOLOGNAC (nie wyobrażam sobie wyjścia do lasu bez tego polaru, świetny jest).

Ogólnie seria myśliwska SOLOGNAC mi przypasowała. Odpowiednia jakość w odpowiedniej cenie.
Ostatnio kupiłem też STUPTUTY MYŚLIWSKIE SG100W SOLOGNAC, ale jeszcze nie miałem okazji użyć, jednak wyglądają na godne zaufania, opinie też mają dobre.

Pozdr.
Mowa jest srebrem, a milczenie jest owiec :)
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

konradraku pisze:Z mojej strony dodam, że mam sporo rzeczy z decathlona i ze wszystkich jestem super zadowolony, ale zawsze przed zakupem danego produktu sprawdzam opinie na ich stronie internetowej.
Dzięki takiej metodyce działania jeszcze na niczym się nie zawiodłem.

Jest kilka produktów, które mogę polecić bez mrugnięcia okiem, bo sam już mocno je przetestowałem:
- CIEPŁY KOMIN MYŚLIWSKI SOLOGNAC;
- CZAPKA MYŚLIWSKA 300 LARCH SOLOGNAC;
- PLECAK TREK 700 70+10 L MĘSKI FORCLAZ (zielony);
- KIJKI TURYSTYCZNE ARPENAZ 200 FORCLAZ;
- BUTY MYŚLIWSKIE WYSOKIE LAND 100 IMPER MĘSKIE SOLOGNAC (wytrzymały dwa dni chodzenia po bagnach i mokrych trawach, co jest wg mnie dobrym wynikiem jak na buty za taką cenę);
- POLAR MYŚLIWSKI SG500 SOLOGNAC (nie wyobrażam sobie wyjścia do lasu bez tego polaru, świetny jest).

Ogólnie seria myśliwska SOLOGNAC mi przypasowała. Odpowiednia jakość w odpowiedniej cenie.
Ostatnio kupiłem też STUPTUTY MYŚLIWSKIE SG100W SOLOGNAC, ale jeszcze nie miałem okazji użyć, jednak wyglądają na godne zaufania, opinie też mają dobre.

Pozdr.


Też mam sporo rzeczy Solgnac jak i z całego działu myślistwo np:buty myśliwskie z licówki MTB lub komplet Softshell.Mam dobrą opinię o tych rzeczach.Jednak cena nie jest taka niska,zawsze szukam promocji lub przecen.
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
konradraku
Posty: 137
Rejestracja: 02 lis 2017, 12:34
Lokalizacja: Żyrardów/Warszawa
Tytuł użytkownika: Leśny MacGyver
Płeć:

Post autor: konradraku »

hycek pisze:zawsze szukam promocji lub przecen
Promocje się trafiają i to czasem dość solidne - niedawno polar, o którym wspomniałem był za 59,99 zamiast za 99,99 zł.
Mowa jest srebrem, a milczenie jest owiec :)
ODPOWIEDZ