uwazajcie gdzie chodzicie

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

zapomnieli wspomnieć że nie ma szans na broń....co idzie odrębnym trybem. Dla myśliwego to jeszcze większa kara.
Wyłącznie z obwodu jest obecnie dużo prostsze.

Właśnie kolejny raz udowadniasz, że dobro zwierząt w tej nagonce nie ma znaczenia. Jest tylko narzędziem nagonki. Więc psy szczekają a karawana jedzie dalej.
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

Nie jestem krzyżowcem. Ale jak najbardziej leży mi na sercu nadmierna eksploatacja zwierzyny, w tym także drapieżników, zwłaszcza lisa, zabijanych bez żadnych hamulców i praktycznie poza kontrolą. Czy nie widzisz sam, jakie myśliwska klika ma przywileje względem innych obywateli? Jak traktowane jest prawo własności?
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Widze, takze w Twoich wypowiedziach ogrom stereotypow. Powtarzanie bajek. O tym co moga a co nie. Takze tych ze z tego powodu zabraknie zwierzat. Ze tych zwierzat jest i tak mało i wiele innych. ze nie widzicie ogromu pracy a pojedynxze przypadki traktujecie jako norme. I bezrefleksyjne łykanie papki medialnej. Nawet wypowiedz powyzej kolegi ile zawiera takich niescisłosci. Stad dla mnie EOT.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

RBT pisze:...Sąd uznał Bartosza R. za winnego zarzucanego czynu. 26-latek został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Szokuje zarówno niedbalstwo myśliwego, jak też skandalicznie niski wyrok za zabicie człowieka.
500 zł mandatu...
Nie bronię debila który zastrzelił człowieka, wg mnie przez najbliższe 30 lat powinien płacić rodzinie ofiary równowartość pensji jaką mógłby zabity zarabiać, a jakby nie płacił to zlicytować majątek jego i najbliższej rodziny, chciałbym jednak zwrócić uwagę na to że potencjalnych zabójców mamy na pęczki i nic z tym nie robimy. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z 'drobnym' niedopatrzeniem, jeden myślał że widzi dzika, drugi że dostosował prędkość do warunków na drodze. Różnica jest w tym, że wypadki z bronią są bardziej medialne niż samochodowe, jak coś się stanie to zaraz cały kraj o tym wie, a wypadki samochodowe? Kto słyszał o tym że jakieś dwa tygodnie temu młodzieniec który od miesiąca miał prawo jazdy, zabił kolegę który jechał z nim jako pasażer? Na 99,9% jestem pewien że nikt. W wypadkach drogowych jest zabijanych tylu ludzi że nie robi to na nas większego wrażenia. Do świadomości społecznej przebijają się takie zdarzenia jak z linku powyżej - widowiskowe zderzenie które zostało nagrane, gdyby nie nagranie mało kto by o tym słyszał.
Niezaprzeczalnym problemem jest brak surowych konsekwencji prawnych. Gdybyśmy jednak chcieli zdelegalizować łowiectwo z powodu zachowania jednostek, należało by również zakazać poruszania się prywatnymi samochodami - przy ich pomocy zabija się ludzi (i zwierzęta), zatruwają środowisko naturalne i co najważniejsze, podobnie jak łowiectwo, nie są nam niezbędne do życia. Tak jak myśliwy może jeść kiełbasę z marketu, tak kierowca może do pracy dojeżdżać komunikacją publiczną. Tak, tak, wiem, dzieci trzeba zawieźć do szkoły, tramwaj nie zatrzymuje się tuż przy miejscu gdzie pracujemy, czas nam ucieka ...ale przecież to wyłącznie nasze wygodnictwo ...no i pasja, przyjemność z obcowania z zabawkami dla dużych chłopców, i czasami odrobina szpanu ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Kapitan Apteka
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2013, 19:26
Lokalizacja: Tychy/Kielce
Tytuł użytkownika: kundelbury
Płeć:

Post autor: Kapitan Apteka »

A to miły kolego kolejny, świeżutki przykład głębokiego niedostatku rozumu i zdolności przewidywania u twoich kolegów. Dyskutowanie z faktami to niewdzięczne wyzwanie.

http://www.wykop.pl/ramka/4139035/rodzi ... ali-ognia/
„Maszerować to prześcignąć własny cień. To móc wyprzedzić samego siebie, pozdrawiając się uprzejmie."

https://plus.google.com/photos/10564546 ... qIusitLKOQ
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

ale że co właściwie się stało?
Nawet nie wiadomo w która stronę padł ten strzał. No jest polowanie, jak się strzela, to słychać. Nie byli w miocie, to i polowanie nie zostało przerwane. W myśliwi nie strzelają na oślep. By strzelić są określone warunki.
Informacje o polowaniach są wysyłane min. do gmin, komisariatu Policji. Wójt mógł powiadomić mieszkańców iż w tym dniu jest polowania i należy zachować ostrożność, bo po to dostaje informację o tym polowaniu. Ale jak się nie ma właściwej aplikacji informującej że jest polowanie, to do kogo pretensje ? ;) Ale kto czyta ogłoszenia? Zwykle post factum szukamy czy była informacja.

W czym więc problem? Znów robicie z igły widły. Przecież polowania są nie od dziś.
Koła swego czasu lepiej oznaczały teren objęty polowaniami, ale obecnie z ogromnej niechęci do spotykania ekoświrów, co uniemożliwiają im wykonanie nałożonych zadań. Bardzo często teren jest tak oznaczony:

Obrazek

Tak. Nie jesteśmy sami w lesie. Są też myśliwi. Warto to też uszanować. Zejść z pozycji roszczeniowej, spróbować zrozumieć też drugą stronę.
Awatar użytkownika
Kapitan Apteka
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2013, 19:26
Lokalizacja: Tychy/Kielce
Tytuł użytkownika: kundelbury
Płeć:

Post autor: Kapitan Apteka »

Miły kolego, rozumiem, że z sugestia, by wybierając się do lasu, za każdym razem sprawdzać w różnych instytucjach, czy aby jakiś lokalny murgrabia, lub inny pan z Iczina, nie wybiera się aby dziś na łowy, jest z twojej strony takim żarcikiem. Powiedz, że żartujesz, proszę.
„Maszerować to prześcignąć własny cień. To móc wyprzedzić samego siebie, pozdrawiając się uprzejmie."

https://plus.google.com/photos/10564546 ... qIusitLKOQ
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

A niby dlaczego nie miałbyś sprawdzać latem - czy dany obszar lasu nie jest zamknięty z uwagi na zagrożenie pożarowe (u mnie dość często a trwa bywa tygodniami - bory sosnowe), a w sezonie zimowym kiedy odbywa się polowanie zbiorowe ? (trwa zwykle jeden dzień w danym obwodzie). Dlaczego nie miałbyś uszanować zamknięcia części lasu z uwagi na zrąb i zrywkę ? Dlaczego żeglując po jeziorach nie miałbyś uszanować miejsca postawienia sieci?


Edyta: w kwestii uzupełnienia Twojej wiedzy:
Te różne instytucje to; URZĄD GMINY i NADLEŚNICTWO. Swe kroki w pierwszej kolejności kierowałbym do Nadleśnictwa, gdzie możesz uzyskać wiedzę nie tylko kiedy i gdzie są polowania ale które obszary zostały wyłączone z innych przyczyn. np. jest ostoja gatunków chronionych, zagrożenie pożarowe czy po prostu zrąb jest.

Sezon polowań zbiorowych zaczyna się 1 października a kończy 31 stycznia. Polowania zbiorowe wyłącznie w dzień.
Polowań indywidualnych w to nie mieszaj.
Las służy rekreacji i wypoczynku, spełnia wiele rozmaitych funkcji społecznych, ale jest jednocześnie obwodem łowieckim, gdzie mogą trwać polowania. Nie można żądać od myśliwych zaprzestania polowania czy od Nadleśnictwa zaprzestania gospodarki leśnej . I jak myśliwi muszą tolerować i przewidzieć obecność ludzi w lesie, tak ludzie muszą tolerować i przewidzieć możliwość chwilowego zamknięcia obszaru leśnego na czas wykonania polowania. ww. podanym terminie.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Prawo jest dobre tylko trzeba go przestrzegać. Ale u nas w kraju jest tak ,ze jak sam prawa nie przestrzegam bo uważam je za głupie to jest ok. Jak ktoś inny nie przestrzega to juz jest beee ;)

ps. Kurcze chodzę po lasach i jeżdżę i nigdy nie miałem spiny z żadnym myśliwym. Hmmmm zastanawiające bo niektórym co chwila przytrafia sie jakiś dym
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1089
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

O, w sumie ja raz miałem spinę z "myśliwym". Mając rozstawioną karimatę i śpiwór na ambonie już prawie zasypiałem, gdy od dwóch godzin było już ciemno. Przyszedł myśliwy i przegonił mnie stamtąd twierdząc, że to jego ambona i jego prywatny teren. Powiedziałem, że ok pakuję się i schodzę. Był na tyle niecierpliwy, że zadzwonił na policję no i po chwili przyjechał radiowóz, ale nie gadałem z nimi tylko poszedłem chwilę wcześniej w stronę auta, które po mnie przyjechało. Było to ponad trzy lata temu...
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

wybacz, ale ambona to urzadzenie należące do kogoś. Rację miał co do ambony, a co terenu mógl mieć rację. Ale brak kultury, chamstwo, buractwo jednak nie jest domeną myśliwych a ogólnie społeczeństwa - i to spotkanie mogłoby inaczej wyglądać, gdyby tej kultury nie brakowało. A nie daj b..sze że i druga strona nie odbiega kulturą to wymiana zdać bywa gorąca :D
Ale faktycznie czasem zaskakujące jest, ile niektórzy mają takich spin.... jakby nic innego myśliwi nie robili tylko łazili za nimi :D
Podobnie jest jak rozbijesz namiot na czyjejś łące, gdy spływasz rzeką. Jeden będzie przeganiał, inny jeszcze coś przyniesie do ogniska :D

Ale z innym tematem. Tu się ludzie skarżą że myśliwi rządzą się na nie swoim gruncie. Pasterze owiec, ogólnie często tradycyjne pasterstwo ma podobnie. Zasadnicza sprawa w kulturze pasterskiej jest taka, że do człowieka nic nie należy. Pasterz pasie nie swoje owce na nie swojej ziemi. Całość jego bytu opiera się na relacjach międzyludzkich. Wędruje i tylko od tego, jak się z ludźmi dogada, zależy, gdzie dalej pójdzie.
U mnie tak jest z końmi
Obrazek
Mr.Bogus
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:49
Lokalizacja: inąd
Płeć:

Post autor: Mr.Bogus »

Fadel
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2018, 12:54
Lokalizacja: Sudety
Tytuł użytkownika: Fadel
Płeć:

Re: uwazajcie gdzie chodzicie

Post autor: Fadel »

No i stało się. Myśliwy zastrzelił żołnierza. Pomylił go z dzikiem.https://wiadomosci.onet.pl/szczecin/smi ... 7tsr3yx
ODPOWIEDZ