Propozycje na szwędanie nadmorskie - z dala od bulwarów

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kapitan Apteka
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2013, 19:26
Lokalizacja: Tychy/Kielce
Tytuł użytkownika: kundelbury
Płeć:

Propozycje na szwędanie nadmorskie - z dala od bulwarów

Post autor: Kapitan Apteka »

Witam
Wybieram się z żoną na kilka dni gdzieś nad morze, z naciskiem na gdzieś. Chętnie zobaczyłbym jakieś ciekawe przyrodniczo (dzikie) miejsca, gdzie las graniczy z morzem, najlepiej z dala od kurortów i straganów.

Byłbym niezmiernie wdzięczny za podpowiedzi co do co ciekawszych szlaków, miejscówek, no i przyzwoitych knajpek z rybką :)

Pięknie pozdrawiam
KA
„Maszerować to prześcignąć własny cień. To móc wyprzedzić samego siebie, pozdrawiając się uprzejmie."

https://plus.google.com/photos/10564546 ... qIusitLKOQ
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Okolice i lasy Słowińskiego Parku są ciekawe i miejscami bardzo dzikie. Woliński Park Narodowy warty zobaczenia, Mierzeja Wiślana, okolice Białogóry. To tak ogólnie i w dużym rozrzucie jak na nasze wybrzeże. Lasy w Łebie też mi się podobają.
Awatar użytkownika
Sikor
Posty: 209
Rejestracja: 29 wrz 2014, 07:38
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Post autor: Sikor »

O tej porze knajpki z rybą bez cywilizacji raczej nie znajdziesz :-)
Dodałbym do listy soochego Półwysep Helski. Bo dwie różne plaże, trochę lasu i Jastarnia ze swoimi bunkrami.
Krótko i na temat.
Awatar użytkownika
Kapitan Apteka
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2013, 19:26
Lokalizacja: Tychy/Kielce
Tytuł użytkownika: kundelbury
Płeć:

Post autor: Kapitan Apteka »

Fajnie, dzięki
Na Helu jakiś czas temu buszowałem z wykrywaczem, ale pozostałe propozycje są bardzo interesujące.
pzd/ka
„Maszerować to prześcignąć własny cień. To móc wyprzedzić samego siebie, pozdrawiając się uprzejmie."

https://plus.google.com/photos/10564546 ... qIusitLKOQ
Awatar użytkownika
Fabian
Posty: 55
Rejestracja: 09 paź 2014, 16:49
Lokalizacja: Gda
Tytuł użytkownika: F jak Fabian
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Fabian »

Ze swojej strony dorzucę Piaski - ostatnia miejscowość na wspomnianej Mierzei Wiślanej. Lasy, woda, zero ludzi - o tej porze rok, za to dziki, borsuki i wiewiórki i pełno piasku.
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Okolice Elbląga - Kadyny, lasy wokół ciekawe, kiedyś tam łaziłem, było super.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

W sumie większość wyczerpał Soohy i zgadzam się z nim. Ze swojej strony mogę dodać, że warto zajrzeć do Piaśnicy - żeby obejrzeć zbiorowe mogiły i całkiem fajnie wkomponowany ołtarz w tło lasu.
Jak znajdę chwilę to jeszcze coś dopiszę :)
"Nad morze" to jest bardzo szeroka sprawa - ja mogę najlepiej się wypowiedzieć w okolicach Trójmiasta +/- 100 km w obie strony bo zdeptałam tam wszystkie szlaki.
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Kapitan Apteka
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2013, 19:26
Lokalizacja: Tychy/Kielce
Tytuł użytkownika: kundelbury
Płeć:

Post autor: Kapitan Apteka »

Piękne dzięki wszystkim, tymczasem zamiast w lasach nadmorskich wylądowałem w ... Beskidzie Niskim, by kilka dni poszuszfolić lekko po lasach, chaszczach i zadupiach. Deszcz kropi, rydze wściekle rosną tuż przy szlakach, a salamandry szukając zimowiska szeleszczą wciskają się w omszone zakamarki pni bukowych. Przy okazji polecam niezłą kuchnię żydowską w Starym Domu Zdrojowym w Wysowej. Niemniej za wszelkie propozycje jeszcze raz dziękuję, zapewne wkrótce je wykorzystam.
„Maszerować to prześcignąć własny cień. To móc wyprzedzić samego siebie, pozdrawiając się uprzejmie."

https://plus.google.com/photos/10564546 ... qIusitLKOQ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”