Rękawice do lasu

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

kacper112
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2017, 09:08
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Rękawice do lasu

Post autor: kacper112 »

Witam
szukam skórzanych rękawic do lasu, tylko nie militarnych. Podobają mi się PETZL CORDEX PLUS, tylko cena zaporowa . Budżet 40 ZŁ za parę. Jaka jest najlepsza i najmocniejsza skóra na rękawice: bydlęca, świńska, kozia czy syntetyczna? Proszę wskazówki co polecacie.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/aaca833b4a9843a9
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

ale do czego mają służyć?
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Zirkau, jest napisane: do lasu

;-)
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

ale jakiego liściastego czy iglastego? :D


A tak poważnie, do czego mają tak naprawdę służyć. Do prac obozowych, ognisko, czy do prac leśnych, budowa domu, prace przy pielęgnacji lasu - by określić poziom wytrzymałości nie wg widzimisie (mocne, trwałe - co to znaczy?) ale realnego wykorzystania.

Szczególnie jak budżet 40 zł.... to warto czasem zastanowić się co dokładnie oczekujemy od tych rękawic. Czy to typowo robocze, z mocnej grubej skóry czy mogą być delikatniejsze, bo i komfort ma znaczenie.

kozia i cienka syntetyczna - miękka i delikatna.

Bydlęca, świńska, syntetyczna jako najgrubsza - będzie najmocniejsza, ale tracimy już na komforcie.

Do prac obozowych używam takich, z koziej skóry 16-26 zł (zaleznie od miejsca)
Obrazek

do prac leśnych (okrzysywanie, ścinka drzew, prace piła spalinową), używam jednak mocniejszych za 50zł
Obrazek
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 140
Rejestracja: 16 cze 2014, 20:45
Lokalizacja: Mazury
Płeć:

Re: Rękawice do lasu

Post autor: mar_kow »

kacper112 pisze:Witam
[...]Jaka jest najlepsza i najmocniejsza skóra na rękawice: bydlęca, świńska, kozia czy syntetyczna? Proszę wskazówki co polecacie.
[...]
Myślę że z penisa kozła byłaby najlepsza...
Tylko budżet 40 zł może być mały bo kozioł tak tanio penisa nie sprzeda...

Sorki - nie moglem się powstrzymać... A na poważnie co będziesz robił w lesie że potrzebujesz aż tak wysublimowanych rękawic ??
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Takie moim zdaniem najlepsze,wcześniej używałem krótkich ale ostatnio dostałem długie w prezencie.

Obrazek

i za 40 zł masz 2 pary
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

hycek, To są rękawice spawalnicze... Są tak wygodne i poręczne że ciężko jest chwycić jedną tarcicę... przydatne do zrywki drzew w sytuacji gdy nie posiadamy harwestera bądź konia...
Awatar użytkownika
TAURO
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2016, 17:01
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: TAURO »

u mnie we wrocku te małe z koziej skóry 10 zł a te większe spawalnicze tez z miękkiej skóry 10
Istota wolna nie użala się nad sobą
kacper112
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2017, 09:08
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Re: Rękawice do lasu

Post autor: kacper112 »

Witam
to moje rękawice, które posiadam są to bardziej ekstremalne i zimowe, a potrzebuje trochę lżejszych, niekoniecznie markowych. Takich których nie będzie mi szkoda zniszczyć.
Do czego do - surwiwalu.

Obrazek
Zimowe bojowe ciężkie - gdy wody dostaną + za uchwyt podpinany np. do karabińczyka

Obrazek
Zimowe bojowe lekkie

Spawalnicze nie za bardzo za długie , chyba że nic by nie było pod ręką.

Sthil - przeglądałem na stronie, pojadę do sklepu przymierzyć i porównam mały minus cena.
Dzięki za wskazówki wkrótce napiszę coś o moich lekkich rękawicach co już zamówiłem po testach odezwie się.
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

w takim układzie stosuję cienka skórę kozią - prace obozowe oraz Mechanix FastFit - nic mocniejszego nie potrzebowałem. - a są lekkie i wygodnie narzędziami się operuje w nich.

Skóra ma wadę - pije wodę. Dlatego skórzane używam wyłącznie do prac obozowych na wypadach.
ODPOWIEDZ