www.reconnet.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pochwal się swoim nożem
Autor Wiadomość
companion 

Wysłany: 2017-05-23, 12:42   

Z tych większych do kupiłem także maczetę Joker. 69 zł to nie majątek a do karczowania działki się przyda. Chwilę żałowałem, że mogłem kupić zamiast tego jakąślepszą składaną piłkę Silky Boy ale w sumie to dwa różne narzędzia - jedno do piłowania np. drewna a drugie właśnie do karczowania.

Parthagas 
kumpel staffików

Wysłany: 2017-05-23, 17:31   

Nigdy nie miałem problemu z dużymi nożami, bo... zawsze je zabieram w teren. Ciężkie, niewygodne u pasa, ale za...!

bufcik 

Wysłany: 2017-08-26, 14:13   

Tradycyjnie Mora, kupiłem ją jakieś pół roku temu. Na razie bez przeróbek żadnych ale niedługo coś tam będę modyfikować.

A tutaj Joker. Nóż kupiony bardzo dawno temu, niestety już trochę zniszczony. Spróbuję przywrócić go do ładniejszego stanu. A teraz na stronę na literę K, która bardzo często była tu podawana, żeby poszukać czym ostrzyć te noże a w szczególności tego drugiego bo nie mam pojęcia. Chyba, że wy mi coś podpowiecie? ;)

milano 

Wysłany: 2017-08-30, 13:47   Ontario RAT

Ja mam Rata i jestem mega zadowolony. Moim zdaniem bardzo dobry nóż do wszystkiego, od miejskiego EDC jak i do leśnych wędrówek. Solidny, bardzo dobrze wykonany, ergonomiczny - idealnie trzyma się w dłoni. Tnie super i dobrze trzyma ostrość.

Zirkau 

Wysłany: 2017-08-30, 15:21   

czym ostrzyć? Czym się da.

Albo kupujesz systemy - to kilka PLN do wydania. A tanim i doskonałym sposobem są najprostsze kamienie za 3zł (jak do kosy) a potem papier ścierny wodny - ogromny wybór ziarnistości. Papier naklejasz na równy klocek drewniany. Można dać pod niego kawałek skóry czy podkładki pod myszkę komputerową.
Jak ostrze mocno zniszczone to szlifierka (uwaga, można łatwo przegrzać), lub pilnik do metalu.....

pocieszny 

Wysłany: 2017-08-30, 15:42   

Zirkau napisał/a:
pilnik do metalu.....

zdecydwanie bym przy tym został, do szlifierki z kamieniem okrągłym trzeba troche wprawy żeby szlif choć troche prosto wyszedł :D

Wamo

Wysłany: 2017-09-06, 19:57   

Takie oto cudo znalazłem jakiś czas temu, oczywiście nie wyglądał tak jak teraz, a i nie wygląda tak jak mam w planach. Póki co muszę pracę nad nim odłożyć na dalszy plan, przez nieuwagę (a i głupotę) nie mam części palca no ale cóż. Z sentymentu gdy nieco "ozdrowieję" będę działał dalej, choć już teraz stwierdzę, że zastąpił w pewnych pracach kiedyś kupiony gadżet Mory ;-)

milano 

Wysłany: 2017-09-25, 19:19   

to jakiś Twój nóż odgrzebany czy może znalazłeś gdzieś? Trochę ciekawski jestem ale fajnie poznać historię naszych perełek :) A jeśli Twój to ile ma lat?

Wamo

Wysłany: 2017-09-25, 22:26   

Znalazłem x lat temu podczas przeprowadzki, leżał na dnie jakiejś walizki z kluczami itp. i leżał aż do początków tego roku. Używałem go w stanie tragicznym, ostatnio wyglądał jak na zdjęciu powyżej, teraz muszę go na nowo przeszlifować, stąd też małe pytanie - jak utrzymać mniej więcej taki efekt kolorystyczny jak powyżej, czym go nasmarować etc.?

Odpowiedz do tematu