www.reconnet.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobre Mapy Polski
Autor Wiadomość
companion 

Wysłany: 2017-05-19, 23:18   Dobre Mapy Polski

Szukam tradycyjnych map w dużej skali: 1:25000 lub 1:50000, województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie, podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie.

Wszędzie, gdzie szukam, mam tylko 1:250000 na województwo, czyli tyle samo, co mam w swoich samochodowych, a potrzebujędokładniejszych map:).

Tresor

Wysłany: 2017-05-20, 14:59   

wydawnictwo compass

pocieszny 

Wysłany: 2017-05-20, 16:56   

albo wojskowe sztabówki, niestety już troche zdezauktualizowane :(

companion 

Wysłany: 2017-05-20, 21:02   

Sprawdziłem, w Compassie zakupię Puszczę Kampinoską, Białowieską oraz Okolice Warszawy oraz coś ze Świętokrzyskiego i Małopolski. Dalej jednak dużo brakuje.

Sikor 

Wysłany: 2017-05-20, 22:06   

Mapy można kupić w księgarni turystycznej (była kiedyś w Radomiu) lub w Centrum Informacji Turystycznej. Takie centra są chyba we wszystkich miastach. U mnie jest nawet dobrze zaopatrzone w mapy i przewodniki.

companion 

Wysłany: 2017-05-20, 23:06   

Właśnie szukałem dosyćdługo na stronach internetowych tych sklepów - większośćstacjonarnych sklepów ma już swoje sklepy internetowe, ale nie znalazłem dokładnie tego, czego szukam - wszystkie oferują sztampowe mapy tego, co najpopularniejsze, jakieś puszcze, parki narodowe itp. nie ma zaś map terenów mniej popularnych, czy też całych województw.
Próbując zgromadzić dokładne mapy w skali 1:25000 czy też1:50000 całej Polski nie da się. Można mieć 1:250000 ale to to samo co atlas czy mapa samochodowa. Zupełnie nieprzydatne w terenie. Może ktoś ma swoich zbiorach?
Jak nie to będęsię uciekał do wgrania na jakiś czytnik ebooków elektronicznej wersji. Z 1 strony zajmuje to mniej miejsca ale bardziej awaryjne, a ja wolę tradycję.

Precel 

Wysłany: 2017-05-21, 13:12   

Jeśli tradycja zawiedzie zajrzyj na geoportal.gov.pl

steppenwolf 

Wysłany: 2017-05-21, 16:28   

Będąc na jakimś terenie nie widzisz go tak, jak inni go postrzegają. Twoje 31 – letnie doświadczenie i wiedza sprawiają, że jest to inny obraz, niż np. u 5 – cio latka. A więc w grę wchodzi tu też historia. Wybierając się zatem w określone miejsce bierz, proszę, pod uwagę dotychczasowe jego dzieje. Zobaczysz więc rzeczy, których jako 31 latek, będący tam pierwszy raz, nie dostrzegłbyś. Dopuść możliwość istnienia tam elementów, których współczesna mapa już nie uwzględnia.
Żeby już więcej nie pisać po próżnicy:

http://igrek.amzp.pl

pocieszny 

Wysłany: 2017-05-21, 21:55   

Co do samych map, na stronie KAMAP (poszukaj w googlach) masz mapę z pokryciem map elektronicznych (mapy rastrowe) one odpowiadają mapom papierowym, masz przy nich wydawnictwo i informacje w jakiej skali oraz jako jest zasięg mapy, poszukać co pasuje A potem uderzać do odpowiedniego wydawnictwa :)

companion 

Wysłany: 2017-05-23, 10:51   

Dzięki wielkie Panowie! Strony super. Z moich poszukiwań to chyba będę po prostu każdą księgarnię-antykwariat sprawdzał, czy tam nie ma jakichśmap interesujących terenów.

Michal N 
Metyl Podgrzybek

Wysłany: 2017-05-29, 14:37   

Jak jesteś z Warszawy, to popatrz w Codgik: http://www.codgik.gov.pl/...ograficzne.html
Wcześniej mapy można było kupić na Żurawiej, teraz chyba na Woli. Jedno ale - na Geoportalu masz w większości to samo.

Popatrz jeszcze na wydawnictwo TD mapy:
http://www.td.com.pl/naszaoferta.php
https://mapy.bialystok.pl/index.php?d=szukaj&producent=1

mariusz78 

Wysłany: 2017-06-20, 12:35   

A to muszą być najnowsze wydania? Tak naprawdę można poszukać troszkę starszych wydań, gdzie co prawda może nie być pewnych dróg, ale obszary niezurbanizowane, lasy to wszystko zmienia się w niewielkim stopniu, a takie stare dobre mapy w tym wojskowe to szukaj w antykwariatach, za grosze można kupić, poszperaj też w internetowym tezeusz.pl Rynek map papierowych bardzo podupadł i sam nad tym ubolewam, teraz trzeba się niestety ratować smartfonem ze zdjęciami satelitarnymi co i tak jest protezą, bo poza miastami ich jakość jest dosyć słaba.

Odpowiedz do tematu