Podlasie i okolice - pomocy! :)

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Podlasie i okolice - pomocy! :)

Post autor: Apo »

Reconnet nigdy nie zawiódł, wiem, że nie zawiedzie i tym razem :)
Nastała jesień/zima, więc jest to mój czas, gdzie obmyślam włóczęgę i urlop latem. Po górach i sztolniach Karkonoszy przyszedł czas dalej zwiedzać nasz piękny kraj i pomysł padł na Podlasie, w którym o zgrozo! ani ja, ani Agent żeśmy nie byli. A przecież tam lasy! A przecież tam pola! A przecież tam zwierza pełno a za rogiem czeka Puszcza Białowieska!
Wybieramy się z kundlicą i szukamy informacji - kto zacz? Kto radę da? Kto podpowie coś?
Kompanów też z miłą chęcią widzimy :)
Termin: start najpewniej 28 sierpinia (trwanie - około tygodnia, max 10 dni)

PS. Urlop 2018 już też zaplanowany - Gotlandia! Zbieramy chętnych :) Doczu - liczę na Ciebie!
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
magsg
Posty: 78
Rejestracja: 05 paź 2011, 15:09
Lokalizacja: Obywatel Świata
Płeć:

Post autor: magsg »

Heh... Cóż, nie bywam tam ostatnio za często ale... Ale to dość interesujące miejsce, raczej płaskie :). Będąc z bratem spałęm po lasach i obyło się bez problemów. Zwierzaczki podchodzą nocą więc piesek będzie warczał i nie da spać...
"Gdy nie ma gdzie zawrócić, trzeba iść naprzód" Marco Polo
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Apo, musisz bardziej sprecyzować gdzie i czym się chcesz wybrać bo to cholernie spory obszar przy czym puszcza białowieska (ten obszar dostępny śmiertelnikom) to wcale nie taka wielka atrakcja. Już ciekawsza będzie knyszyńska czy Augustowska. Biebrza też mega ale tam bym spanie na dziko odradzał bo raz ,że park 2 mocno nadzorowany. I jeszcze wiele więcej miejsc ale tak jak pisałem daj znać czym i gdzie i może co chcesz zobaczyć (lasy, ruiny ,miejsca kultu itd)
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Prowler, no właśnie jeszcze nie postanowiłam ani jak (autem, pociągiem, samolotem :p ), ani jaką to ma mieć formę (stacjonarnie i wypady, objazdówa, przemarsze). Raczej nie na dziko.
Pytam po prostu o atrakcje tamtych okolic (tak, tak, raczej "lasy, ruiny ,miejsca kultu itd" a nie muzea, bo z psem we dwójkę trudno). Jak się wywiem dużo to wtedy ustalę jaką trasę i bardziej ogarnę. Na razie interesune mnie WSZYSTKO ;)

[ Dodano: 2017-02-03, 13:31 ]
Informuję tylko, iż doprecyzowałam plan :) Wybieramy się do Siemianówki na Zalew, w związku z tym jeśli ktoś posiada ciekawe info o rejonie - bardzo poproszę. Interesuje mnie głównie powiat hajnowski.
Taką pikną mapkę znalazłam w necie:
Obrazek
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Apo, Namiot czy domki ? Autem będziecie ?
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Autem, zabukowałam już noclegi w Siemianówce w domku. Plan na 7 dni już mam, ale i tak zawsze jestem ciekawa informacji wszelakicb, bo być może jednak coś mi umknęło i nie wyszperałam w necie ;)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

No to jak autem to miejsc w okolicy 100-tki:). Ruiny kościoła w jałówce, wieże widokowe, szlak dębów, miejsce mocy, z Białowieży proponuję przejść się wąskotorówką( Z żadnego szlaku tyle nie zobaczcie) , szlak dębów (oklepane ale fajne). Na krzyżach kiedyś można było wilki zaobserwować z ambony. To tak co przyszło do głowy na już
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
vojwoj
Posty: 75
Rejestracja: 17 maja 2011, 20:56
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:

Post autor: vojwoj »

Koniecznie trzeba na Grabarkę podjechać. najlepiej tak godzinę prze zamknięciem w tygodniu.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Prowler pisze:z Białowieży proponuję przejść się wąskotorówką( Z żadnego szlaku tyle nie zobaczcie)
"Żebra Żubra"?
Obrazek
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Nie. Tory a raczej to co po nich zostało
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Plan z grubsza już mam ustalony:
dzień 1. dojazd
dzień 2. Zwiedzanie Hajnówki i przejazd kolejką wąskotorową Hajnówka – Topiło (jak się uzbierają chętni), zajeżdżamy też do Krynoczka.
dzień 3. pętla trekkingowa, będzie pewno z 30 km: Stare Masiewo >szlak czarny „Zimowa Ostoja Żubrów” > cmentarz ewangelicki > szlak czerwony „Wokół Uroczyska Głuszec” > ekspozycja kolejki leśnej > szlak zielony „Wilczy Szlak” > mielerz do wypalania węgla drzewnego > ścieżka edukacyjna przez trzy zbiorowiska > kładka turystyczna > żółty szlak „Tropem żubra” > rez. Lasy naturalne Puszczy Białowieskiej > kapliczka św. Eustachego > Łańczyno > Nowe Masiewo > Stare Masiewo.
dzień 4. Obręb Ochronny Rezerwatu (dawny Rezerwat Ścisły) - przewodnik już załatwiony + Muzeum przyrodniczo-leśne. Rezerwat pokazowy żubra, skansen architektury drewnianej, "żebra żubra", rez. puszczańskie drzewa (dla znajomych, my nie idziemy). Trochę szwędania po samej Białowieży, zajrzymy też na to "miejsce mocy" koło Czerlonki. Potem „Stara Białowieża” i okolice Tremiski – Szlak Dębów Królewskich.
dzień 5. Ogarniamy okolice naszej Siemianówki i Babiej Góry, ostoję żubra i punkt widokowy nad Zalewem.
dzień 6. szlak carska tropina, zwiedzanie Narewki
dzień 7. odpoczynek ;)
dzień 8. powrót do domu

Jako że mam jeszcze trochę miejsca to na pewno dorzucę ruiny kościoła w Jałówce, bo prezentują się przekozacko na zdjęciach. Grabarka - chodzi o ta górę krzyży? Też to fajnie wygląda, jest nieco dalej ale jeśli to to - upchnę gdzieś w planie! Prowler, o które tory chodzi?? Możesz dokładniej napisać?
Ktoś coś jeszcze?
Co warto a co mogę wywalić z planu bo nie warto? ;)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

Życzę udanych wojaży w okolicach 'Hajnołki" :)
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Za namowami uzupełniłam dzień 2 o górę krzyż w Grabarce i dzień 5 o runy kościoła w Jałówce 8-)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Fabian
Posty: 55
Rejestracja: 09 paź 2014, 16:49
Lokalizacja: Gda
Tytuł użytkownika: F jak Fabian
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Fabian »

Apo,
Byłem kilka dni temu na Podlasiu. I w Białowieży właśnie.
Zajrzyj do wątku Kapitana Apteki, opisałem sytuację ze szlakami w Puszczy Białowieskiej. Jest tam kilka informacji, które mogą mieć znaczenie, a nie chcę powielać wpisu. Tym bardziej, że może być to nieaktualne w sierpniu (oby).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”