Puszcza Białowieska - szukam noclegu dla rodziny na majówkę

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kapitan Apteka
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2013, 19:26
Lokalizacja: Tychy/Kielce
Tytuł użytkownika: kundelbury
Płeć:

Puszcza Białowieska - szukam noclegu dla rodziny na majówkę

Post autor: Kapitan Apteka »

Ello

Szukam fajnego noclegu na majówkę dla rodziny z psem. Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź, a także informację co warto odwiedzić w tym rejonie (z naciskiem na lasy, chaszcze i zadupia).

Pozdrawiam serdecznie

KA
„Maszerować to prześcignąć własny cień. To móc wyprzedzić samego siebie, pozdrawiając się uprzejmie."

https://plus.google.com/photos/10564546 ... qIusitLKOQ
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

My się bunkrujemy w agro Pod Wiązem (http://www.podwiazem.eu/) - możemy przyjechać z psem ;) wspomniałam też o brzdącu ~rocznym bo może znajomi się skuszą - nie było sprzeciwów.
Nie wiem jakie są warunki, bo będziemy tam dopiero na koniec sierpnia, ale wydaje się spoko. Generalnie jest blisko do wszystkich fajnych atrakcji (lasy, lasy i lasy i jeszcze raz pomniki przyrody).
Szkoda, że majówka...

A co zobaczyć, to polecam mój przedostatni post w temacie:
viewtopic.php?t=7288
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Fabian
Posty: 55
Rejestracja: 09 paź 2014, 16:49
Lokalizacja: Gda
Tytuł użytkownika: F jak Fabian
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Fabian »

Siema,
Właśnie wróciłem z Białowieży (a dokłądnie 3 dni temu) i powiem szczerze: Jest masakra.

Wszystkie szlaki zamknięte poza Żebrami Żubra i Szlakiem Dębów Królewskich.
Można też wejść do Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Co prawda byłem tylko w Białowieży (w północne części Parku nie jechałem), ale z tego co popytałem leśników i wczasowiczów to właśnie tak to wygląda. Leśnicy winą obarczają zagrażające ludziom zwałki i wiatrołomy (to są słowa leśnika z Rezerwatu Pokazowego Żubrów).

Co więcej, tabliczki informują nas, że czas zniesienia zakazu jest nieokreślony (obowiązuje od 1 kwietnia - przynajmniej na tych, które ja widziałem). Nie wiem jak jest poza obszarem chronionym. Zaczepieni mieszkańcy trzęsą tylko głową w obawie, że do majówki się to nie skończy. Podobno szykują jakieś protesty.

Nie chce straszyć. Jednak, polecam zadzwonić do parku, albo nadleśnictwa, albo do właścicieli kwater przed wyjazdem i się upewnić co jest otwarte a co nie.

A i jeszcze jedno. Jest tam kurka drogo. Nie spodziewałem się. Ale wiadomo...
Mam nadzieję, że pomogłem. :-/
Awatar użytkownika
Kapitan Apteka
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2013, 19:26
Lokalizacja: Tychy/Kielce
Tytuł użytkownika: kundelbury
Płeć:

Post autor: Kapitan Apteka »

No dzięki

Rozmawiałem rano z Parkiem i faktycznie dupa zimna. Szlaki piesze i rowerowe w dużej mierze niedostępne, a żubry to mamy niedaleko w Pszczynie :)

Następnym razem pewnie będzie lepiej, może uda się też pobuszować ze znającym Pierwotną Puszczę przewodnikiem w części Białoruskiej. Tymczasem rano zbieram dzieciaki, szpeje, rowery, czarną sukę i wbijam w moje rodzinne Świętokrzyskie, w planach pasmo Jeleniowskie, Wykus i Piekło pod Niekłaniem.

Pozdrawiam serdecznie

KA
„Maszerować to prześcignąć własny cień. To móc wyprzedzić samego siebie, pozdrawiając się uprzejmie."

https://plus.google.com/photos/10564546 ... qIusitLKOQ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”