Problem z olejem lnianym

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

kroman
Posty: 26
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:02
Lokalizacja: Ryki/Wawa
Płeć:

Problem z olejem lnianym

Post autor: kroman »

Witam szanowne grono

[Nie wiedziałem dokładnie w jakim dziale umiescić temat, ale, że problem dotyczy pochwy do noża postanowiłem go umieścic tu.]

Problem jest taki, że uszyłem pochwę (skórzaną) na gamera i zaimpregnowałem ja olejem lnianym dla plastyków, który od dwóch tygodni nie ma zamiaru wyschnąć...

Może zna ktoś sposób na przyśpieszenie całego procesu?
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

olej lniany polimeryzuje w cieple. Zostaw go pod lampą jakąś na kilka dni i powinno być gites. Olej lniany ma to do siebie że polimeryzacja zajmuje mu trochę czasu :)
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

poza tym owiń w ligninę lub paper toaletowy. Nadmiar oleju powinien być wchłonięty a następnym razem pamiętaj aby nanosić o wiele mniejsze ilości w kilku dawkach.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Następnym razem kup pokost, schnie o wiele szybciej.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
kroman
Posty: 26
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:02
Lokalizacja: Ryki/Wawa
Płeć:

Post autor: kroman »

Patent z papierem toaletowym sprawdził się świetnie.

Dąb o tym, ze pokost schnie o wiele szybciej to wiem , tylko ma jedną wadę przez, która nie wykorzystałem go do impregnacji pochwy, chodzi o dość specyficzny drażniący zapach, który się zostaje na skórze po impregnacji...
Choć pokost pokostowi nie równy, więc mogłem trafić na jakiś trefny.
ODPOWIEDZ