Wyprawa do P Narodowego Lemmenjoki (Finlandia) - Lipiec 2016

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Xls
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2016, 22:15
Lokalizacja: małopolska

Wyprawa do P Narodowego Lemmenjoki (Finlandia) - Lipiec 2016

Post autor: Xls »

Poszukujemy chętnych na ponad tygodniową pieszą wyprawę do jednego z największych i najdzikszych Parków Narodowych Finlandii - LEMMENJOKI.

Jedne z ostatnich miejsc w Europie, gdzie respektowane są prawa traperskie.

Wyjazd nisko budżetowy.

Plan zakłada przelot tanimi liniami lotniczymi do Ivalo, dalej przejazd do miejscowości Lemenjoki, a następnie ok. 7 dni w terenie.

Nocujemy w namiotach, wszystko niesiemy na cały tydzień na plecach bez dostępu do zdobyczy cywilizacji typu sklep, prąd itp.

W miarę możliwości będziemy poruszać się poza utartymi szlakami, aby móc czerpać garściami z tamtejszej dzikiej przyrody.

Poszukiwane są chętne osoby posiadających stosowne doświadczenie turystyczne.
Więcej informacji na priv lub mail: wyprawa2016@interia.pl
Awatar użytkownika
Precel
Posty: 205
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:29
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć:

Post autor: Precel »

Siema. Napisz coś o sobie w odpowiedni dziale.
Co nas nie zabije... to wzmocni nasze drinki.
Awatar użytkownika
lukas123z
Posty: 54
Rejestracja: 27 gru 2013, 19:07
Lokalizacja: Opalenica/woj.wlkp
Gadu Gadu: 22373155
Płeć:

Post autor: lukas123z »

Możesz powiedzieć coś więcej o tych prawach traperskich? Zaciekawiłeś mnie.

E: ok, doczytałem przy twoim przywitaniu ;-)
Xls
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2016, 22:15
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Xls »

Masz rację i założeniem wyprawy jest respektowanie tych praw z tym, że przedmiotowy park narodowy ( jak inne podobnie) zezwala na biwakowanie w dowolnym miejscu poza strefą wyznaczoną gdzie znajdują się specjalne dzikie pola biwakowe oraz darmowe chatki leśne.
Poza zamkniętym terenem coś na wzór naszych rezerwatów dopuszczalne jest dowolne przemieszczanie się po jego terenie.

W kwestii palenia ognisk możliwe to jest w wyznaczonych miejscach (przy wyznaczonych biwakach) w ograniczonej strefie. A w dowolnym miejscu poza strefami. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że w danym momencie nie jest wydany ogólny zakaz palenia ognisk z uwagi na suszę.

Biorąc pod uwagę powyższe możemy w znacznej części naszej wyprawy poruszać się tam gdzie chcemy i biwakować tam gdzie chcemy. A wszystko z poszanowaniem przyrody ma się rozumieć.

Moje określenie czerpanie garściami nie oznacza, że 5-6 "drwali" wpadnie do lasu ze swoimi toporkami i zacznie ścinać po kolei drzewa celem zapalenia ogniska, które będzie widać z 10 km. Natomiast oznacza czerpanie przyjemności z podróżowania po dzikim terenie, jego odkrywania oraz bliskości ze zwierzętami i naturą - może z wyłączeniem przytulania się do misia :)

Pod tym adresem jest obszerne opracowanie co można a co nie można.

http://www.ym.fi/en-US/Latest_news/Publ ... %284484%29

Jeśli ktoś chciałby więcej informacji na temat wyjazdu to proszę o przesłanie maila na adres wyprawa2016@interia.pl, gdyż chciałbym takiej osobie przesłać folder + trasę + inne informacje. Wyjazd jest oczywiście wyjazdem nie komercyjnym.

lukas123z proszę prześlij mi maila na w/w adres to wyślę Ci informacje na temat wyjazdu.
Awatar użytkownika
lukas123z
Posty: 54
Rejestracja: 27 gru 2013, 19:07
Lokalizacja: Opalenica/woj.wlkp
Gadu Gadu: 22373155
Płeć:

Post autor: lukas123z »

W tym wypadzie nie wezmę udziału bo już mam plany na to lato ;-) , zaciekawiło mnie to prawo traperskie bo pod tą nazwą nigdy o tym nie słyszałem. Ogólnie może mi się uda wpaść w tamte okolice w następnym roku, ale to raczej bardzo odległe, przez co niepewne plany, a jestem pewien że byłoby warto :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”