Porąb i spal

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Porąb i spal

Post autor: Zirkau »

Nowa pozycja na rynku księgarskim:

Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewne

Obrazek

Jak ktoś kupi, niech opisze czy warto. Ja się jeszcze zastanawiam.
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Obawiam się, że będzie to hipsterski bełkot nie mający nic wspólnego z realną wiedzą.
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

Wpadłem dzisiaj do empiku i zacząłem wertowanie książki. Wiele kolorowych ilustracji, przedstawiających m.in. różnorakie sposoby składowania i suszenia drewna, tych w postaci polan oraz żerdek. Na zdjęciach widziałem też różne rodzaje siekier, toporów i innego rodzaju sprzętu.
Nie opanowałem technik szybkiego czytania, więc zbyt wiele nie mogłem uchwycić ze względu na ograniczony czas. Są tam informacje dotyczące rodzajów drewna i zależnych od tego sposobów suszenia. Myślę, że - biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką cenę – warto nabyć tę książkę.
Nie zamówiłem jej przez Internet, lecz ze stratą dla siebie kupiłem bezpośrednio w salonie. Kupiłem, zapakowałem w kopertę i wysłałem do eksperta z kilkudziesięcioletnim stażem, tzn. do swego ojca, który od prawie dwóch dekad jest na emeryturze, a jego wielką pasją jest dbanie o własny, zasadzony przez niego, 7 –mio hektarowy las i życie zgodne z tytułem książki: PORĄB I SPAL.
Za kilka miesięcy spotkam się z nim osobiście, więc dopiero wówczas posłucham jego osobistej recenzji.
Awatar użytkownika
Precel
Posty: 205
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:29
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć:

Post autor: Precel »

Napisz potem co powiedział ekspert.
Co nas nie zabije... to wzmocni nasze drinki.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

jaka okładka ? Jak zszyte? Bo w necie są dwie wersje graficzne a opisy mają 4 wersje oprawy (broszura, spirala miękka, miękka, skórzana - WTF ?)

Wolę typową książeczkę, z usztywnionymi okładkami - którą wersję brać i ktora to?
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

Kupiłem książkę z okładką miekką. Nie wiem, czy były inne.
Okładka tytułowa jest taka, jak w grafice powyżej.
ODPOWIEDZ