Buty Hanzel?

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Buty Hanzel?

Post autor: SmileOn »

Hej, noszę się z zamiarem zakupu butów firmy Hanzel, dokładnie modelu Brenta 002sk ( http://www.sklep.hanzel.pl/pl/p/Brenta-002sk/101 ) tylko, że zamiast zewnętrznej skóry nubukowej chce zamówić licowaną. Buty - wydaje mi się - proste i skuteczne, żadnych "Texów", wewnątrz również skórka.

I tu moje pytanie - miał ktoś do czynienia z ową firmą, może polecić lub odradzić, ewentualnie zaproponować inną firmę z modelem podobnym do przedstawionego wyżej?
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Używałem jednego modelu. Solidne wykonanie i materiały. Źle tylko zamówiłem rozmiar/model. Jeżeli masz pytania śmiało dzwoń do nich. Przyjazna obsługa. Pewnie odezwie się tu Hejtnięty to z nim jeszcze pogadaj.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Mam identyczny lub bardzo podobny model.
W moim przypadku nie używam go jednak do wycieczek tylko codziennego noszenia przez cały praktycznie rok skutkiem czego dosyć dostają w d...
Dlatego też (czy to może kwestia nie najlepszego dopasowania rozmiaru, względnie specyfiki chodzenia ?) w mojej parze po około roku czasu nastąpiło przetarcie tej cienkiej skóry (od wewnątrz) w kilku miejscach.
Konkretnie w okolicach palców. Wkładkę (skórzaną) można wprawdzie wymienić ale dziury nad palcami już chyba nie są do załatania (nie ma tam dostępu) ?
Poza tym "incydentem" z butów jestem bardzo zadowolony. Szybko się rozchodziły i są dla mnie mega wygodne. Ponadto w przeciwieństwie do "plastików" nie śmierdzą pomimo ciągłego w nich łażenia :lol:
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Mam, używam, chwalę :-) czyli Kopek przewidział przyszłość...

Przetarcia to normalna konsekwencja noszenia butów - im bardziej but dopasowany do stopy tym bardziej to zjawisko jest zminimalizowane (choć jak noga po całym dniu spuchnie to może być niewygodnie).

Największą zaletą tej firmy jest komunikatywność i chęć pomocy - oni produkują te buty od postaw, więc nie ma problemu, żeby Ci je też naprawili przez wymianę uszkodzonej skóry czy podeszwy.

Mogę spokojnie stwierdzić, że jak ktoś chce buty na długie lata a nie lubi wodotrysków to na pewno będzie zadowolony z Hanzli.

Firma ta regularnie wystawia się na targach dla mysliwych, więc jakbyś miał ochotę pomacać, a nie spieszy Ci się z zakupem to na kwietniowym expohunting pewnie będą stali. Zaletą rozmowy na żywo jest to, że możesz przymierzyć różne kopyta i wybrać to które Ci najbardziej leży. Bo rozmiar stopy to nie tyko długość wkładki ale także szerokość stopy i wysokość podbicia.
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
maciosek
Posty: 55
Rejestracja: 08 sie 2013, 15:34
Lokalizacja: wawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: maciosek »

Ja mam ich buty od ok roku. Inny model (024 SK) http://www.sklep.hanzel.pl/pl/p/Klasyczny-024-SK/149
Kupowałem w sklepie stacjonarnym u rodziny właścicieli. Sprzedawca zaproponował mi właśnie Brenta 002sk oraz 024SK. Te drugie po prostu bardziej mi się spodobały. Z butów oraz jakości wykonania jestem zadowolony. Na moją stopę są bardzo wygodne. Jedynie wymieniłem wkładki. To co bym w nich zmienił to łączenie języka z butem. Mam z cordury i tędy niestety dostaje się wilgoć. Na zamówienie można ten element zmienić na skórzany.
Kamilx
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2009, 20:23
Lokalizacja: Przemyśl/Kraków
Płeć:

Post autor: Kamilx »

Posiadam model tatry 003 http://www.sklep.hanzel.pl/pl/p/Tatry-003/102 wytrzymałość bez zarzutów, poza tym o czym pisał taki robaczek, bo u mnie też skóra wewnątrz przetarła się w okolicy palców i pęka nad kostką. Po rozchodzeniu wygodne. Dobrze tylko dodać jakąś wkładkę, bo producent nic nam nie daje, a podeszwa nie zapewnia żadnej amortyzacji.
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Wielki szacun dla firmy Hanzel !
Wczoraj dostałem z powrotem moje butki (które wysłałem do naprawy) i:
- mam nowe wkładki (to akurat za kasę ale kieszeni nie zrujnowało)
- podszewka w okolicach placów naprawiona (wymieniona na nową) za friko (w ramach gwarancji)
- jako "mikołajowy prezent" nowe podeszwy ("stare" mogły spokojnie jeszcze ze dwa-trzy lata posłużyć).
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
ODPOWIEDZ