Nawigacja samochodowa

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Karuda
Posty: 70
Rejestracja: 04 kwie 2014, 09:13
Lokalizacja: Wrocław/Poznań
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Karuda »

Nie mamy czegoś takiego jak smartfon :-/ Nasze pudełka mają co prawda gps, ale obsługuje się je przy pomocy klawiszy. Inne umarły by przy nas już bardzo dawno temu :mrgreen:

Nie sprecyzowałam - chodzi mi głównie o możliwość wgrania atlasów zagranicznych rejonów. Po Polszy jak na razie jeździ nam się bezproblemowo (wyjątkiem mogły być jedynie Prusy Wschodnie)
Na litość boską, królowo, czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? ...to czysty spirytus!
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Może się mylę - jak ktoś wie więcej proszę poprawić - wg mnie jakikolwiek, najtańszy odbiornik + AutoMapa.

Sam używam od kilku ładnych lat Fujitsu-Siemens Loox N100 - zapewne na znanym portalu aukcyjnym czy innych handlowych używaki do wyhaczenia grubo poniżej 100 zł (widywałem).
I szczerze polecam! Sprzęt u mnie od jakichś 6 lat. Ciągle w użyciu, całe życie w schowku w aucie - rzucam nim, przewracam, nieraz upadł, upały, mrozy - działa wyśmienicie.

Do tego AutoMapa PL za jakieś 180PLN i gitarra. :)
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Mam AutoMapę (na palmtopie i smartphonie), Yanosika, korzystam z nawigacji online Google i CB-Radio. Testowałem także TomToma, MapęMap itd.

Najwygodniej jeździ mi się z AutoMapą (+ CB). Bardzo dokładne mapy. Czytelność, możliwości edycji i prostota przebija Googla. Jeśli ktoś bardzo potrzebuje "antymiśka" no to do AutoMapy można używać darmowego (+koszty transmisji) Yanosika (mnie on, przynajmniej na razie, irytuje i poza głównymi arteriami kraju słabo się spisuje). Ew punkty POI z sieci.

Ogólnie, pod tym co powiedział Marshall podpisuję się rękami i nogami.
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Karuda, teraz się obudziłem, że zagramanica... Tak więc Loox N100 + AutoMapa EU.
Akurat się w 4 stówach zmieścisz. :)

Ewentualnie jakiś Garmin np. Nuvi, bo tam można wgrać mapy UMP, czy OSM...
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
srq
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2015, 20:30
Lokalizacja: silesia

Post autor: srq »

Czemu nikt nie wspomnial o osmand? Jak ktos ma androida to moze moze nawigacje kompletnie za,' bezcen. Z poziomu programu mozemy sciagnac mapy zarowno piesze i samochodowe (a jak nie to sciagamy z geofrabrik, wada to ze mape trzeba przekonwertowac do formatu .obf) i bajery jak jazda zeglowka, tirem, motocyklem, samolotem i w wersji chyba beta komunikacja miejska (nie wyswietli na mapie trasy tylko mozna zaplanowac i pokazuje ile przystankow i przesiadek, a jak zaznaczysz punkt docelowy to wykrzyknikiem !! pokazuje przystanek ktory bedzie najblizej celu)

Mozna wgrac mapy satelitarne (niestety nie wiem jak to jest z ortofotomapami lokalnymi np. jak ktos udostepnia je na stronie miasta, ale z latwoscia mozna jakies googlowe czy bingowe a byc moze po aktualizacji, geoportalu). Mozliwa nawigacja glosowa.

slowem, ma w zasadzie wszystko co jest potrzebne. Jedyna wada moze jest ze dosc wolno dziala (o dziwo na PC smiga az milo) zwlaszcza routing offline
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

srq pisze:Czemu nikt nie wspomnial o osmand? Jak ktos ma androida to moze moze nawigacje kompletnie za,' bezcen. Z poziomu programu mozemy sciagnac mapy zarowno piesze i samochodowe (a jak nie to sciagamy z geofrabrik, wada to ze mape trzeba przekonwertowac do formatu .obf) i bajery jak jazda zeglowka, tirem, motocyklem, samolotem i w wersji chyba beta komunikacja miejska (nie wyswietli na mapie trasy tylko mozna zaplanowac i pokazuje ile przystankow i przesiadek, a jak zaznaczysz punkt docelowy to wykrzyknikiem !! pokazuje przystanek ktory bedzie najblizej celu)

Mozna wgrac mapy satelitarne (niestety nie wiem jak to jest z ortofotomapami lokalnymi np. jak ktos udostepnia je na stronie miasta, ale z latwoscia mozna jakies googlowe czy bingowe a byc moze po aktualizacji, geoportalu). Mozliwa nawigacja glosowa.

slowem, ma w zasadzie wszystko co jest potrzebne. Jedyna wada moze jest ze dosc wolno dziala (o dziwo na PC smiga az milo) zwlaszcza routing offline
Nic z tego nie rozumiem.
Obrazek
ODPOWIEDZ