Czy wszyscy ludzie na quadach to idioci?

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1088
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Linki to dopiero idioci rozkładają, ktoś rowerem będzie jechał i też se krzywdę zrobi. :roll:
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Idioci ryją nie tam gdzie trzeba i inni idioci rozciągają tam linki :D
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

zwiększenie kar nic nie da. Obowiązek rejestracji też. Konfiskata pojazdów też nie przejdzie tak jak w przypadku nietrzeźwych kierowców. A prawnicy z wwf -u powinni się douczyć bo niby kto miał by wystawiać mandaty po 1000 zł ? Jedyne sensowne rozwiązanie to stworzenie legalnych torów off.
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Prowler pisze:zwiększenie kar nic nie da. Obowiązek rejestracji też. Konfiskata pojazdów też nie przejdzie...
Bo to trzeba jeszcze złapać, a crossowcy i 'traktorzyści' wiedzą jak wykorzystać swoje atuty. W sobotę na Baja Poland rozmawiałem z kilkoma crossowcami którzy przyjechali pokibicować i opowiadali o swojej, w sumie oczywistej taktyce - jak goni ich ktoś samochodem to spokojnie zjeżdżają w las między drzewa. W takim przypadku uciekającego mogła by dogonić jedynie kula ;-)

Prowler, legalne tory nie załatwią problemu, owszem jest to dość spore przechwycenie szukających mocnych wrażeń, ale pozostanie spora liczba oszołomów którzy nadal będą przeginać. Może za kilka pokoleń, jak w świadomości społecznej zakorzeni się poszanowanie zasad i wymrze buractwo, to może będzie lepiej.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Ale to oczywiste, że nie zlikwiduje to problemu. Ale umożliwi legalną jazdę normalnym ludziom. A burki zostaną tak czy inaczej jak w każdym środowisku. I pisząc o torach do offu nie mam na myśli torów motocrossowych bo te nadają się tylko do motocrossu ale trasy z przeszkodami itd. Swoją drogą w świecie offu radzimy sobie bardzo dobrze. Największą reprezentacja na dakarze, Sonik, Przygoński... O takim Błażusiaku (z którym rodzice wyjechali do Hiszpanii żeby mógł trenować bo u nas nie było gdzie) który jest już bodajże 6-krotnym mistrzem świata w super enduro nie ma co mówić. I biorąc pod uwagę inne sporty i nakłady z budżetu na to i brak jakichkolwiek osiągnięć myślę że te parę torów mogli by zrobić żeby mistrzowie nie musieli uganiać się z SL ;-).

Ps. Ja na miejscu Błażusiaka krzyżem zasługi który dostał za osiągnięcia w sporcie rzucił bym w pysk wręczającemu i podziękował w ten sposób za wkład w rozwój sportowy icon_twisted
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

u mnie w okolicach są oficjalne/płatne/prywatne tory oraz nieoficjalne/bezpłatne na których nikt nie ściga - w okręgu ~30km
w tym roku powstały kolejne nowe ścieżki w pobliskich dwóch lasach
w terenie do przejechania tylko crossem z ostrą kostką. pieszy po takim błocie nie będzie łaził a rower raczej będzie prowadził

aż się dziwię że sąsiedzi z pobliskiego osiedla domków to znoszą, ja czasami słyszę te pyrkawki z kilometra bo tyle mam do granicy lasu - ścieżki są jeszcze głębiej.

a wnyki w lasku umieją zakładać bo kilka drutów ściągnąłem zimą.
patroli policji, straży, nigdy nie widziałem, a też nie doczekałem się nigdy szybkiego przyjazdu do20-30 minut. Służby nawet miały podawane grafik kiedy jeżdżą i nadal jeżdżą.

wcale się nie zdziwię jak będą coraz częściej pojawiać informacje o linkach bo patrząc na chęć współpracy służb z osobami wiarygodnymi, czy, patrząc np na zuchwałość grupy z Krzeszowic. - patrz tytuł ostatniego newsa na TVN24 " stalowe linki skuteczniejsze od mandatów "
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Odpowiadając na pytanie postawione w temacie: chyba tak!:
http://kontakt24.tvn24.pl/uciekali-prze ... 60010.html
Swoją drogą jaka porażająca i odstraszająca kara - 150zł :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sikor
Posty: 209
Rejestracja: 29 wrz 2014, 07:38
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Post autor: Sikor »

Tak jak nasze przebywanie w lesie tak i jazda na quadach nie mają nic wspólnego z "gospodarką leśną", więc nie liczyłbym na rozwiązanie problemu przez Lasy Państwowe.
Prowler pisze: Jedyne sensowne rozwiązanie to stworzenie legalnych torów off.
Racja, ale kto się tym zajmie :?:
Najłatwiej zabronić i karać. Tanie rozwiązanie wszelkich problemów.
Krótko i na temat.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Michal N pisze:Odpowiadając na pytanie postawione w temacie: chyba tak!:
http://kontakt24.tvn24.pl/uciekali-prze ... 60010.html
Swoją drogą jaka porażająca i odstraszająca kara - 150zł :shock:
Jak ja nie lubię takiego wrzucania wszystkich do jednego kosza. Idąc Twoim tropem to wszyscy posiadacze praw jazdy, rowerzyści i piesi to idioci bo chyba nie znam takiego który nie popełnił by wykroczenia a próba ucieczki to też nie jest rzadkość, o braku znajomości przepisów nie wspomnę. Dalej większość na tym forum to też idioci bo paląc ogniska czy biwakując też popełniamy wykroczenia i znam paru "leśnych" co też dawali nogę przed służbami. Można tak wymieniać w nieskończoność. Nasze media prawie zawsze pokazują tylko złe strony "życia " bo w naszym społeczeństwie takie informacje najlepiej się sprzedają i wzrasta poczytalność. Nie wiem jak można na takiej podstawie w ten sposób nazywać ludzi.

Sikor a problemu nie ma bo jest tyle miejsc i lasów które można by udostępnić bez szkody dla środowiska że głowa mała. Służby leśne też o tym wiedzą i często dają cichą zgodę tylko u nas jest moda na ekooszołomizm i nikt nie ma jaj żeby podjąć taką decyzję
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
geser
Posty: 168
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:01
Lokalizacja: warszawa

Post autor: geser »

Legalny tor ... jak chcesz zbudować, to zaraz cała masa trudności i ekooszołymy się też uaktywniają (do Ekologów nic nie mam).
A tory, które są (nie tylko offroadowe) znikają, lub mają duże problemy.
Moim faworytem, jest tor w Poznaniu - dopóki dookoła nie było osiedli w miarę spokój był.
Kiedy zamieszkali ludzie zaczął przeszkadzać, a wiedzieli przecież gdzie domy kupują...
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Prowler, trzeba być idiotą, aby tak wjechać jeden w drugiego. Nie załapałeś chyba.
Obrazek
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Bez przesady Moi Mili. Skąd teraz piszę, w mieście mającym koło 100k mieszkańców są 2 tory crossowe, jeden komercyjny a drugi zrobiony przez jakichś zapaleńców (otwarty 24h). Oba na terenach zielonych, zalewowych. Do tego 2 górskie tory "rowerowe" (najpierw dzieciaki biegały z łopatami, teraz miasto dorobiło infrastrukturę, ławki, oświetlenie. Nawet zawody robią i nagrody sponsorują w rowerach, nartach, moto. Jest jeszcze tor off (komercyjny) głównie dla samochodów w promieniu kilkunastu km.

Sikor Najłatwiej to jest właśnie zrzędzić, że zabraniają. Albo się tak tłumaczyć jeżdżąc na pałę i stwarzać zagrożenie.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Michal N, pytanie w temaci.: czy wszyscy na quadach to idioci. Twój Wpis:
"odpowiadając na pytanie postawione w temacie: chyba tak.

Więc ja raczej załapałem a jeśli miałeś coś innego na myśli to źle się wyslowiłeś :p

tre33, najprościej pisząc tor do crossu a,tor off roadowy to dwie różne bajki. Dla laika może to i to samo tak jak dla niektórych świerk czy sosna to też jeden grzyb a jednak różnica jest znaczna ;).
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Sikor
Posty: 209
Rejestracja: 29 wrz 2014, 07:38
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Post autor: Sikor »

tre33 pisze:Sikor Najłatwiej to jest właśnie zrzędzić, że zabraniają. Albo się tak tłumaczyć jeżdżąc na pałę i stwarzać zagrożenie.
i tylko tyle masz do powiedzenia, przecież mnie nie znasz i nie wiesz co tak naprawdę... :-)
Quady w Polsce są legalne, jeździć na nich też wolno. Pytanie gdzie? A może należy zapytać jak pogodzić "quadowców" z resztą świata.
Krótko i na temat.
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Panowie Sikor i Prowler. Podziwiam Wasze emocje w temacie :)
Jednemu dziękuję za podsumowanie, drugiemu za nadinterpretację. Chyba ani jeden ani drugi nie doczytał o co chodziło :shock:
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Htre33, uwierz że emocji nie wzbudza to we mnie wcale. Tylko tak się zastanawiam czy ja podsumowałem czy nadinterpretowałem ;)
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Niektórzy sie podniecają, by jeździć gdzie nie wolno. Ja stwierdzam, że w naszym malutkim kraju nie zadowolimy tych którzy jeżdżą dla przyjemności - bo tu liczy się czas spędzony a nie łyknięty km.

2h to dużo zabawy? A tu można zrobić 100 km w offie. To jedna z wpełni legalnych dróg w Polsce (zirka 20 km), nomen omen droga wojewodzka :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

byście zsiedli z tych silników na buty i rowery :/ jakiś ryk, rumor... Bleeeee.....
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Zirkau, a no widziałem próby przejechania tej drogi osobowymi, rzadko kończyło się to powodzeniem :). A pogodzić się da tylko potrzebne jest zrozumienie i pogodzenie się z myślą że nie tylko moja pasja jest git a reszta to idioci itd.
Bubel, myślę że każdy powinien wybrać sam sposób w jaki się przemieszcza i osobom trzecim nic do tego ;)
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Bubel pisze:byście zsiedli z tych silników na buty i rowery :/ jakiś ryk, rumor... Bleeeee.....
E kolego, 20 lat chodziłem pieszo, 20 lat jeździłem rowerem a teraz mnie stać i będę jeździć 20 lat motórem :D

A w kwestii hałasu: Trampek to super cicha maszyna, świetnie nadaje się nawet do skrytego podjeżdżania pod obozowisko.

Prowler ja daje sobie radę moim golfem :p . Chociaż, raz gdy zabrałem na stopa dwie 27 letnie ( 48 i 55kg laski o wzroście 165-170 cm, biuście B, ubranych w różowe krótkie spodenki, błękitne bluzeczki i pieknych blond falowanych włosach do ramion ....) to rozwaliłem sobie miskę olejową...... i wszyscy koledzy się dowiedzieli, no bo ktoś musiał po nas przyjechać :D
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 140
Rejestracja: 16 cze 2014, 20:45
Lokalizacja: Mazury
Płeć:

Post autor: mar_kow »

Zirkau pisze:[...]
Chociaż, raz gdy zabrałem na stopa dwie 27 letnie ( 48 i 55kg laski o wzroście 165-170 cm, biuście B, ubranych w różowe krótkie spodenki, błękitne bluzeczki i pieknych blond falowanych włosach do ramion ....) to rozwaliłem sobie miskę olejową...... i wszyscy koledzy się dowiedzieli, no bo ktoś musiał po nas przyjechać :D
Sam bym rozwalił jak miałbym szansę je zważyć, zmierzyć i porównać biusty... :mrgreen:
I niekoniecznie dzwoniłbym po pomoc drogową... ;-)
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

kolego, ale ta aluminiowa miska od mojego tedeika 4 poszła na górce miękkiego piachu! Toż to szok!!! Teraz mam traumę, gdy słyszę nawet delikatne szorowanie trawy czy piasku o tą miskę :D
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Zirkau, to DW133? ...i one tam łapały stopa? No szacun ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Dokładnie, to DW133. Wybierały się na koncert do Sierakowa.
Ale nie uwierzycie, jak szybko ich walory wizualne tracą na wartości, gdy Twoje autko zostaje uziemione? a Ty widzisz "krwawa, ciemną" smugę oleju za samochodem :D

Więc zadzwoniłem po kolegę, bo jakoś tak wolę jeść tort z kolegami, niż chleb razowy samemu :p
ODPOWIEDZ