Zesłanie na Syberię - podróż śladami dziadków

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
włóczęga
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2014, 15:51
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Zesłanie na Syberię - podróż śladami dziadków

Post autor: włóczęga »

Nie bardzo wiem gdzie to wpisać, aby było zauważone i pasowało do wątku. Myślę, że tu będzie dobrze - jeśli nie, to proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce :)

Być może ktoś z Was już słyszał o mej kuzynce Gosi Szumskiej, taka młoda, szalona podróżniczka. Robiła tysiące różnych rzeczy, ale chcę zwrócić uwagę na to co zrobiła ostatnio...
otóż ...

Wybrała się pewnego lata, zupełnie sama w podróż - co nie jest jeszcze niezwykłe samo w sobie, bo robiła to dość często. Niezwykły jednak był cel jej podróży - podróżowanie śladami naszego dziadka i naszej babci oraz odnalezienie możliwie jak najwięcej osób, które ich znały za czasów wojny i zesłania na Syberię.
Wzięła swoje tobołki i ruszyła... przeżyć miała wiele - jak zawsze. Cel osiągnęła - odnalazła bowiem przyjaciółkę babci z czasów zsyłki, która wciąż mieszkała w tym samym miejscu, w maleńkiej wiosce na Syberii. Po 50 latach babcia mogła porozmawiać z dawno niewidzianą znajomą - to były bezcenne chwile.

Jakiś czas później popełniła książkę o tej historii,wzruszającej i śmiesznej zarazem.
"Zielona Sukienka. Przez Rosję i Kazachstan śladami rodzinnej historii"

Zapraszam wszystkich, którzy lubią ciekawe historie oparte na faktach, którzy szukają inspiracji, śmiechu i wzruszenia.

Opowiadań Gosi można posłuchać na spotkaniach autorskich, które odbędą się

20 X - Sucha Beskidzka
21 X - Wrocław, Biblioteka na ulicy Szewskiej
23 X Łódź, kawiarnia Daleko Blisko
24 X Warszawa - program z Tomek Michniewicz
25-26 X- Poznań, Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń
27 X - Opole
29 X - Gdańsk Południk 18 pewnie godzina wieczorna 19:00 lub 20:00....

Więcej o książce i spotkaniach jest na stronie https://www.facebook.com/znak.zielonasu ... fref=photo

Nie odbierajcie tego jako reklamę - chodzi o inspirację oraz dzielenie się historią rodzinną nie tylko Gosi, ale i moją, bo to również moja najbliższa rodzina.
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj."
M. Twain
www.poteganatury.blogspot.com
Awatar użytkownika
viragolo
Posty: 123
Rejestracja: 29 wrz 2014, 03:52
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Gadu Gadu: 1466772
Tytuł użytkownika: viragolo
Płeć:

Post autor: viragolo »

PS. Ja tak nawiasem polecę inną historię, tym razem chłopca zesłanego na Syberię, jest to jego bezpośrednia relacja. Książka może się momentami wydawać nudna, ale mi się bardzo podobała. Sorki włóczęga jeśli nie powinienem tutaj tego wstawiać.

Obrazek
Carpe Diem
Awatar użytkownika
dylan
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2015, 10:16
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: dylan »

Dzięki za polecenie tych książek. Lubię taką tematykę, na pewno poczytam. To musiała być bardzo sentymentalna podróż, a spotkanie z przyjaciółką babci - wzruszające. A kuzynce gratuluję odwagi do samotnych podróży tak daleko.
Kto ma dobrą pamięć, temu łatwiej o wielu rzeczach zapomnieć. - S.J. Lec
ODPOWIEDZ