Sprzęt kuchenny Kupilka

mniam, mniam...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Sprzęt kuchenny Kupilka

Post autor: Doczu »

W sumie to zastanawiałem się czy umieścić ten post tutaj, czy w dziale sprzęt. Uznałem jednak że jest to sprzęt stricte kuchenny więc chyba tutaj będzie pasować bardziej. Ale jak ADM uzna że powinno być inaczej śmiało proszę przenosić.
W poszukiwaniu sztućców turystycznych, które ostatnimi czasy mocno mi "wychodzą" na różnych spędach, natrafiłem na sprzęt kuchenny fińskiej marki Kupilka.
http://kupilka.fi/pl
Celowo nie piszę "firmy" gdyż jest to sprzęt wykonany rzemieślniczo.
Obrazek
Ale do rzeczy. Oto jak sprzęt reklamuje producent:
Produkty KUPILKI są zrobione z biomateriału. To termoplastyczny naturalny kompozyt. Zawierają 50% sosnowego włókna celulozowego i 50% plastiku.
W porównaniu z plastikiem, nasz materiał ma większą wytrzymałość na wysokie temperatury i lepszą trwałość dzięki gęstej strukturze. W przeciwieństwie do plastiku, można w nim grawerować. Jeżeli porównamy go z drewnem, zalety zauważymy od razu. Nie wymaga konserwacji, nie pochłania zapachów i nie jest wrażliwy na wilgoć. Wszystkie produkty KUPILKI można myć w zmywarce.

Produkty KUPILKI podlegają recyklingowi. Pod koniec swojego życia produkt może zostać zmielony i stać się częścią nowego. Wszystkie opakowania i etykiety KUPILKI powstały z kartonu z recyklingu. Skórzany pasek w KUPILCE 5 zrobiono ze skóry renifera.

Materiał został opracowany przez Puugię, Centrum Technologii Drewna w Joensuu i jest produkowany przez Kareline w tym samym rejonie, Karelii Północnej.


Sprzęt nawiązuje do fińskiej tradycji i wzornictwa, więc można zadać szyku na szlaku, czy w schronisku. A wierzajcie mi kobiety lecą na taki szpej. Sam widziałem jak Puchal wyjął swoją kuksę w schronisku. Lgnęły do niego jak muchy do lepu. Nawet te z obsługi :mrgreen:

Ale wracając do poważnych kwestii, sądzę, że sprzęt ten może być ciekawą alternatywą dla chińskiej tandety, a ponadto ładnie wygląda i jest trwały. Ponadto to produkcja rzemieślnicza, a nie masowa, więc uznałem że warto wspierać i propagować takie produkty, stąd ten post.
Wprawdzie cenowo trochę droższy niż chińszczyzna ale nie droższy niż stal, a jednak lżejszy.
Spodobał mi się na tyle że zamówiłem sobie sztućce (39 PLN)
Obrazek

i oczywiście kieliszek (34 PLN) :diabel2:
Obrazek

W PL dostępny jest w kilku sklepach turystycznych, ale w sumie najtańszą wysyłkę (7 zł za paczkomat) znalazłem w offsklepie Mają pełną gamę produktów Kupilka, ale w sieci udało mi się znaleźć jeszcze kilka sklepów m.in. w Krakowie, Warszawie.
Jak dojdą to coś tu jeszcze dopiszę o wrażeniach.
P.S.
Puchal zajrzyj sobie na Drogową 9 u Ciebie na Białołęce, gdybyś chciał sobie na żywo pooglądać ten sprzęt.
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

Kupilka to klasa!
styl i nastrój jest bezbłędny jak na produkt komercyjny.

Z ciekawości: ile ważą sztućce? W takiej cenie jak napisałeś to całkiem okazyjnie, nie aż tak drogo.

Kielonek świetny - będzie Ci się dobrze z niego korzystało, ja z powodzeniem używam przywiezionych z Norwegii drewnianych. Jak na klimatyczną posiadówę bacówce lub pod szałasem są jak znalazł!
Awatar użytkownika
vieto
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2014, 09:07
Lokalizacja: śląsk
Tytuł użytkownika: kruszyna
Płeć:

Post autor: vieto »

palowski pisze:Z ciekawości: ile ważą sztućce?
FORK, KNIFE, SPOON AND TEA SPOON
weight 56 g (set)
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

palowski pisze:W takiej cenie jak napisałeś to całkiem okazyjnie, nie aż tak drogo.
Cena jest stała w różnych sklepach więc sądzę, że cenę dyktuje producent. Różnice są w kosztach wysyłki poszczególnych sklepów.
Ale przy cenie podobnych zestaów wykonanych z plastiku w Chinach, cena wygórowana nie jest. Wprawdzie to 2 x tyle co chińszczyzna, ale jaki design :)
ODPOWIEDZ