Chlebek z igieł sosnowych

mniam, mniam...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Rosół
Posty: 19
Rejestracja: 07 kwie 2013, 15:56
Lokalizacja: Mikołów/Katowice
Gadu Gadu: 13642512
Tytuł użytkownika: Filozof
Płeć:

Chlebek z igieł sosnowych

Post autor: Rosół »

Łukasz Łuczaj w "Dzikiej kuchni" pisze:"Do przełomu wieków XIX i XX na Kurpiach w czasach głodu przyrządzano chleb z suszonych i sproszkowanych igieł sosnowych mieszanych z mąką żytnią, jęczmienną bądź grochową."
Próbował ktoś takiego chleba?
Kiedy najlepiej zbierać igły do takiego zastosowania?
Wie ktoś coś o wartościach odżywczych igieł sosnowych czy raczej tylko pozbywano się tym sposobem uczucia głodu? :566:
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Urodziłem się i mieszkałem prawie 30 lat bliziutko Kurpii, na pograniczu podlasia i mazowsza (Łomża) ale nie słyszałem o czymś takim.
Muszę sobie w końcu te książki Łuczaja zakupić...
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Jak pisze: do przełomu wieków. Przed wojną w takim zwykłym obiegu był topinambur czyli słonecznik bulwiasty. Później uznany za pożywienie głodowe (jak kłącza perzu) i kulinarnie zapomniany.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
cudak
Posty: 44
Rejestracja: 05 wrz 2013, 16:56
Lokalizacja: Obrzycko/Poznań
Gadu Gadu: 45635297
Płeć:

Post autor: cudak »

Nie próbowałem chleba, ale dodawałem sobie syrop z pędów do herbaty. Syropy są dostępne w sklepach, na półkach ze zdrową żywnością lub w aptekach. Samemu też można przygotowac. Niestety przepisu nie znam, ale można sobie wymyślic. Najlepsze młode przyrosty o długości 5 cm. Pojawiają się między 1 a 2 dekadą maja, ale różnie z tym bywa, w zależności od regionu i pogody. Zawierają dużo witaminy C. Na pewno inne też, bo młode przyrosty wielu roślin, to prawdziwe bomby witaminowe. Myślę że starsze igliwie również nadaje się do wykorzystania.( G. Herling-Grudziński w jednej ze szkolnych lektur, wspominał o wykorzystaniu igieł w łagrze). Ponadto mają właściwości wykrztuśne, przeciwbakteryjne i stosuje sie je w chorobach górnych dróg oddechowych-bólach gardła, kaszlu itd. Zauważyłem że podczas przygotowywania różnych specjałów, zalecają pozbycie się żywicy, poprzez zalanie surowca gorącą wodą , i odcedzenie po 2 godzinach.
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Re: Chlebek z igieł sosnowych

Post autor: Qasz »

Rosół pisze:Łukasz Łuczaj w "Dzikiej kuchni" pisze:"Do przełomu wieków XIX i XX na Kurpiach w czasach głodu przyrządzano chleb z suszonych i sproszkowanych igieł sosnowych mieszanych z mąką żytnią, jęczmienną bądź grochową."
Próbował ktoś takiego chleba?
Kiedy najlepiej zbierać igły do takiego zastosowania?
Wie ktoś coś o wartościach odżywczych igieł sosnowych czy raczej tylko pozbywano się tym sposobem uczucia głodu? :566:
Metoda pozyskania mąki igliwnej jest dosc prosta choc pracochlonna:
zbierasz igliwie (nie wazne czy stare czy mlode, dawniej zbierano je po wycince sosny) i gotujesz je przez godzine w OTWARTYM garnku (same igły bez czesci galezi, garnek ma byc ich pelen, olejki eteryczne maja sie ulotnic) nastepnie wylewasz wode. Lejesz nastepna porcje wody i dodajesz lyzke stolowa soli, tak gotujesz to okolo 2-3 godzin na malym ogniu (ma byc miekkie ale sie nie rozpadac). Tak ugotowany surowiec odcedzasz i pozostawiasz do wystygniecia jak makaron, nastepnie rozkladasz na desce/folii aluminiowej i pozostawiasz do wyschniecia. Ucierasz suchy material i otrzymujesz cos na rodzaj maki orkiszowej grubej.
Smacznego.
Zero wlasciwosci odzywczych.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Rosół
Posty: 19
Rejestracja: 07 kwie 2013, 15:56
Lokalizacja: Mikołów/Katowice
Gadu Gadu: 13642512
Tytuł użytkownika: Filozof
Płeć:

Post autor: Rosół »

Qasz i o to właśnie chodziło :-D , gdy pokonam lenistwo postaram się zrobić taki chleb choć skoro zero wartości odżywczych to sensu to wielkiego nie ma. :-/
no_idea
Posty: 76
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:49
Lokalizacja: West End
Płeć:

Post autor: no_idea »

Rosół jak to nie ma wartości ? dla Ciebie może nie mieć ale dla takich którzy lubią chleb a się odchudzaj to to ma wartość bezcenną :)
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

No_idea, czyli surwiwalowo, to ma wartość podczas walki o przetrwanie w świecie modelingu.. :P
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
ODPOWIEDZ