Mors Kochański - książki

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

WojtekK.
Posty: 16
Rejestracja: 20 wrz 2011, 14:33
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Mors Kochański - książki

Post autor: WojtekK. »

W wątku Bushcraft, czyli sztuka przetrwania Autor: Ray Mears
Dąb pisze:[...]Więc dalej dla mnie na pierwszym miejscu pozostaje nadal Kochański, który jako jeden z nielicznych nie pozostawia niedopowiedzeń.[...]
Mam pytanie, głównie do niego, którą dokładnie książkę masz na myśli i gdzie ją zamawiałeś? Jeżeli ktoś chciałby napisać kilka zdań na temat którejkolwiek z książek Kochańskiego, to byłbym wdzięczny.
Znalazłem coś takiego i dlatego pytam.
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Nie ma polskiej wersji, tylko anglojezyczna.

http://www.grannysstore.com/Wilderness_ ... hcraft.htm
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

WojtekK., ebooków poszukaj na necie. Drukowanie w copycenter taniej Cię wyniesie, niż ściąganie z amazona. Chociaż jak amazon wejdzie za miesiąc do Polski, to się sytuacja może zmienić.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

Książkę ,,Bush craft'' Morsa Kochanskiego mieć warto, taka jest moja opinia.

To skarbnica wiedzy o obozownictwie, taka encyklopedia bushhcraftu, jak na razie nie spotkałem się z lepszą pozycją na rynku wydawniczym.
Zawiera mnóstwo rysunków, schematów, szczegółowych opisów co i jak zrobić, nie ma smętnych historyjek czy pisania o niczym.

Co w niej jest ?
Tak na szybko i dużym skrócie:
ogień, zapałki, niecenie ognia - krzesiwo kowalskie, syntetyczne i inne metody dające iskrę, łuk ogniowy, hubki, rozpałki,
ognisko - rodzaje, usytuowanie, spanie przy ognisku, ekrany, pozyskanie opału, bezpieczeństwo,
kuchnia obozowa, prowizoryczne naczynia i utensylia, gotowanie, pieczenie,
siekierka, nóż, piła - budowa, stosowanie, bezpieczeństwo, ostrzenie itd.,
wyplatanie sznurków,
spanie w terenie, szałasy - rodzaje, ustawienie itd.,
drzewa (np. brzoza, jodła, wierzba), rozpoznawanie i co można z nich zrobić (sok, smoła, pojemniki itd.),
zwierzyna (łoś), tropy, oprawianie, wyprawianie skóry, co można zrobić z poszczególnych części zwierzyny.
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
biper
Posty: 27
Rejestracja: 11 mar 2011, 10:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: biper »

puchalsw pisze:WojtekK., ebooków poszukaj na necie.
Za Chiny Ludowe nie mogłem znaleźć tej pozycji w wersji e-booka ("Bushcraft, outdoor skills...") Jedyne na co trafiłem Morsa to "Northern Bushcraft".

Ma ktoś namiar na tą polecaną pozycję?
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

biper pisze:Jedyne na co trafiłem Morsa to "Northern Bushcraft".

http://chomikuj.pl/elfik90/Survival/Sur ... 926839.pdf wysyłając sms za 2 zł otrzymujemy pdf.a z tą książką, która jest pierwszym wydaniem tego tytułu, z niewielkimi różnicami. Polecam!
Mr. Wilson pisze:niecenie ognia - krzesiwo kowalskie, syntetyczne
Panie Łylson, wytłumacz mi proszę skąd w książce wydanej prawie 30 lat temu a napisanej pewnie ze 40 lat wstecz znalazłeś bzdurę o syntetycznym krzesiwie? W książce o leśnym naturalnym obozowaniu Mors Kochański nie napisałby o takiej tandecie jak syntetyczne krzesiwo więc albo wyssałeś to sobie z palca nie czytając książki, albo źle przetłumaczyłeś. Nawiasem mówiąc 30 lat temu jeśli już wtedy były dostępne na rynku syntetyczne krzesiwa niewielu miało o nich pojęcie. :mrgreen:
Nota bene w książce nie ma słowa o syntetycznych krzesiwach.
ODPOWIEDZ