Opinia o moim nożu.

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Survival3

Opinia o moim nożu.

Post autor: Survival3 »

Niedawno kupiłem nóż na allegro i jeszcze domnie nie doszedł. Zobaczcie go czy jest dobry itp... Wiem że po fakcie ale chciałbym wiedzieć. a tu link http://www.allegro.pl/item630418176_mys ... cyzja.html
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Z tym PALOWANIEM sprzedawca przegiął.... :lol:
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

zmarnowane 30 zł :-? ale jak na 13tka jest to zrozumiały wybór ;)
Survival3

Post autor: Survival3 »

rocznikowo 14 :D a co śmiejesz się że kupuję noże w tym wieku?

[ Dodano: 2009-05-19, 21:28 ]
No z polowaniem bez kitu... śmiałem się z tego... na pewno bym dzika upolował ;DD
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

nożyk śliczny, prawie Rambo....prawie bo Rambo miał większe.... ale naprawdę fajoski

i można nim palować :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Survival3

Post autor: Survival3 »

Tak ciekawe co? chyba mrówki ;D ale mi chodzi o jakość a nie o wygląd bo wygląd to spoko ale na to nie patrzę przy kupowaniu noża;D
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Nikt sie nie śmieje że kupujesz noże w tym wieku bo to normalne... :) poprostu w pewnym wieku marnuje się kilkanasie-kilkadziesiąt złotych na pewnego rodzaju noże... ;-)
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

a można było kupić fajniutką i znacznie bardziej użyteczną Morę ;)
Awatar użytkownika
.C.Z.
Posty: 13
Rejestracja: 24 lut 2009, 00:20
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: .C.Z. »

To właśnie nazywa się "zdobywaniem doświadczenia" :-)
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Nóż prawie jak od Rambo ;p no ale git od czegoś trzeba zacząć... Jak rozwali się po 3 miechach to zanim kupisz następny nóż będziesz patrzył inaczej na nóż który będziesz chciał zakupić :) wszystkie wady i zalety odkryjesz w terenie.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

mgr_scout, myślałem, że słowo na "M" jest zbanowane na tym forum ;-)

Survival3, jakość stali gwarantuje firma podpisana pod logiem Columbia. Sprzedawca albo ma farta albo zna się na rzeczy, bo napis trudno odczytać...
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

wolfshadow, a dlaczego zbanowane :) sam mam 4 Mory :)
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

"Śię śmiejecie", a na palowaniu nóż jest potrzebny po to, by żywcem drzeć pasy z palowanego. Waszmościowie "Trylogii" a inkszych ksiąg nie czytywali?
Offtop mode on.

W wieku kolegi-dumnego posiadacza noża do palowania biegałem z finką, ale wcześniej z 20-cm kuchenniakiem, którym czyniłem spustoszenie w łopianach na miarę pana Longinusa i jego Zerwikaptura!
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Survival3 pisze: ale mi chodzi o jakość, a nie o wygląd bo wygląd to spoko ale na to nie patrzę przy kupowaniu noża;D
Wybacz, ale Twój wybór "noża" nie potwierdza tego. Następnym razem najpierw pytaj, potem kupuj.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Survival3 Masz dwa wyjścia:
1. skorzystać ze swojego prawa do zwrócenia towaru zakupionego na odległość w ciągu 10 dni (nie musisz podawać przyczyny zwrotu) .Stracisz kasa za przesyłkę w obie strony ale nie będziesz musiał dużo dokładać do Mory.
2. zostawić sobie ten nóż, trochę poużywać (ale niezbyt intensywnie bo może tego nie przetrwać) potem schować głęboko do szafy i parę lat później śmiać się z samego siebie "jakie to człowiek miał pomysły" ;-)

Zrób co uważasz ale ja myślę, że każdy prawdziwy facet na pewnym etapie swojego życia powinien mieć nóż Rambo :lol:
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

mgr_scout pisze:wolfshadow, a dlaczego zbanowane :) sam mam 4 Mory :)
viewtopic.php?p=7806#7806 :lol:

Ja mam tylko 2 sztuki... :-)
Okruch pisze:W wieku kolegi-dumnego posiadacza noża do palowania biegałem z finką, ale wcześniej z 20-cm kuchenniakiem
W wieku w/w kolegi mój kumpel miał myśliwski nóż ściągnięty z kraju sierpa i młota. Stainless steel z Magnitogorska o niskiej zawartości stali. Noża nie dało się złamać. Zachowywał się jakby był wykonany z blachy miedzianej. Dopiero "hartowanie"przy pomocy pieca CO i wiaderka z wodą nieco go utwardziło. Ehhh. Szczenięce lata.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Łe tam. Marudzicie. Mi się ten nóż podoba ;-) Z tym że ja miałem większy ;-)
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

A mój pół kilo ważył to go kupiłem bo myślałem że będzie się dobrze rzucało...
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Stary dobry bagnet do Mausera wcale nie był taki zły, szło nim rąbać, smarować i wycinać a i jak szabelką można nim było powywijać.
Survival3

Post autor: Survival3 »

Ej ja kupiłem sobię dwa lata temu nóż USA SABER za 30zł składany i do dziś go mam... Tylko poprostu już mi się powoli nudzi i troszkę jest popsuty ale za 30zł służył mi nóż dwa lata. Jak ten się rozwali to kupię nowy lepszy. Muszę się nauczyć na błędach jak każdy aby zdobyć doświadczeni ;D
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Survival3 pisze:Ej ja kupiłem sobię dwa lata temu nóż USA SABER za 30zł składany i do dziś go mam... Tylko poprostu już mi się powoli nudzi i troszkę jest popsuty ale za 30zł służył mi nóż dwa lata. Jak ten się rozwali to kupię nowy lepszy. Muszę się nauczyć na błędach jak każdy aby zdobyć doświadczeni ;D
Ja mam od 15 lat Victorinoxa kupionego za 800 000 PLZ/80 PLN, nic się nie popsuło, nic nie lata, nawet okładki te same 8-)
Jak nóż za 30 zł się popsuje i złoży na palce, może je obciąć równie sprawnie jak Emerson.
Ucz się na błędac innych osób, wyjdzie taniej - za zaoszczędzone pieniądze możesz kupić porządny sprzęt.
Survival3

Post autor: Survival3 »

No zobaczę jak ten się sprawuję a wakację zarobię na truskawkach i kupię taki super porządny. A jak myślicie o nożach z metalową rączką w środku takim małym schowkiem i kompasem? bo dla mnie to szajs...
grubson
Posty: 71
Rejestracja: 20 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Gadu Gadu: 618839
Płeć:

Post autor: grubson »

A co sądzicie o Opinelu? Nie do ciężkich prac, ale do pracy typu: wyciąć patyka na kiełbasę, czy porobić coś w kuchni jest doskonały. Sam mam 10 i 8 inox i sobię chwalę ;-)
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Bardzo przyjemne noże. Miałem w łapie 8 z węglówki i .... 2 nie pamiętam już z jakiej stali.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Opinel- świetne nożydło. Dziś swoim wystrugałem łyżkę łącznie z batonowaniem w pierwszej fazie. Jak się robi z głową to takie rzeczy Opinelowi nie straszne ;-)
ODPOWIEDZ