Pochwal się swoim nożem

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Vick
Posty: 17
Rejestracja: 07 kwie 2008, 17:43
Lokalizacja: środek polski
Płeć:

Post autor: Vick »

Dąb pisze:Widzę, że kolega jest fanem opineli ;-)
qawsed pisze:i vicków:D:D:D
Zgadza się. To wynika z kilku rzeczy: bardzo lubię noże i sprawia mi radość kupić sobie od czasu do czasu jakiś. A im częściej kupuję tym częściej jestem szczęśliwy. Teraz kwestia, co lepiej? Oszczędzać długo i kupić sobie bardzo dobry, drogi nóż, czy kupować częściej tańsze? Ja wolę to drugie rozwiązanie. A dzięki temu że mam sporo noży, używam ich wszystkich, codziennie innego i rzadko się dzięki temu tępią ;-) Tańszych noży nie żal używać, moim zdaniem nie ma sensu kupić bardzo drogi nóż, a potem go nie używać, bo może się porysować. To się mija z celem jak dla mnie.

Victorinoxy i Opinele to naprawdę dobre nożyki, a dzięki temu że nie trzeba ich sprowadzać z USA jak wielu innych marek, są u nas tańsze.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1060
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Vick pisze:Tańszych noży nie żal używać, moim zdaniem nie ma sensu kupić bardzo drogi nóż, a potem go nie używać, bo może się porysować. To się mija z celem jak dla mnie.
Tak samo uważam, a do tego takie noże z super stali się bardzo ciężko i długo ostrzy potrzeba diamentów itd., a stal węglowa czy coś koło 440 parę machnięć na zwykłej kamiennej osełce i po problemie
A tego pana dostałem na urodziny, cieszę się jak dziecko nowym resorkiem
http://www.militaria.tm.pl/scyzoryk-vic ... -3050.html
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Vick
Posty: 17
Rejestracja: 07 kwie 2008, 17:43
Lokalizacja: środek polski
Płeć:

Post autor: Vick »

Dąb pisze:A tego pana dostałem na urodziny, cieszę się jak dziecko nowym resorkiem
http://www.militaria.tm.p...873-4-3050.html
Bardzo fajny, a jak się sprawdza ten zintegrowany otwieracz do puszek i butelek jednocześnie?

Duży Victorinox z blokadą to jak dla mnie optimum w teren. Osobiście w teren wolę jednak czerwone okładki - jak się zgubi, albo gdzieś na chwilę położy w czasie obozowania, łatwiej go potem znaleźć w trawie albo ściółce, zielony niestety potrafi skutecznie się zamaskować ;-) Ja też niestety mam czarny, też sie potrafi schować, ale jak biorę go w teren dowiązuję często kawałek kolorowej linki.
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Vicki to klasyka i kult nikt absolutnie nikt nie może zlego słowa powiedziec o szwajcarach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jak sobie pomysle ze mógłbym zgubic lub w jakis inny sposob stracic sparta lub swisstoola to :cry: :cry:
No ale pomimo mojego uweilbienia dla vickow zbieram teraz na drozszy folderek :lol:
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1060
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Vick pisze:Bardzo fajny, a jak się sprawdza ten zintegrowany otwieracz do puszek i butelek jednocześnie?
Do puszek daje rade może nie tak jak otwieracz do puszek victorinoxa, ale konserwę da radę spokojnie otworzyć, mam nawet pomysł jak go trochę usprawnić, to mniejsze ostrze tnie liny jak szalone, oraz odpowiada mi ten tym blokady, jak pisałem wcześniej liner czasami wbijał mi się w mały palec.
Vick pisze:Duży Victorinox z blokadą to jak dla mnie optimum w teren.
Mamy takie samo zdanie, nic mi więcej nie potrzeba, no może czasami mały toporek
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Yoggi
Posty: 161
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:30
Lokalizacja: z Poznania
Płeć:

Post autor: Yoggi »

U mnie kiepsko:
-CRKT M21-04
-vicek no name- nie znalazłem nazwy modelu, ale jeden z oficerskiej serii
-osobiście wykonany custom :D ale właściwości tnące ma do d...
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Obrazek


A to moja Muela, po 7 już latach intensywnego uzytkowania dalej nadaje się do tego do czego kupiłem- czyli do wszystkich prac leśnych, tu jak widać ładnie sobie radzi z rybkami ( niestety nie złapanymi przeze mnie ;-) ), myślę że za 7,5zł rocznie bo tyle mnie wychodzi opłacało się :-P
Awatar użytkownika
TD
Posty: 120
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:57
Lokalizacja: śląsk
Tytuł użytkownika: Bless
Płeć:

Post autor: TD »

Ciekawy jestem czy moja Muela też wytrzyma 7 lat :shock:
Najbardziej lubię rozmawiać sam ze sobą. Oszczędzam w ten sposób czas i unikam kłótni.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

jeśli będziesz tylko smarował kanapki to i 20 wytrzyma :-P
Awatar użytkownika
TD
Posty: 120
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:57
Lokalizacja: śląsk
Tytuł użytkownika: Bless
Płeć:

Post autor: TD »

Kanapek takim nożem nie smaruje ;-) Zniszczyć też nie zniszcze bo szanuję najprawdopodobniej zgubi mi się gdzieś w lesie jak jego poprzednicy
Najbardziej lubię rozmawiać sam ze sobą. Oszczędzam w ten sposób czas i unikam kłótni.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

ta muela ma plastikowa rekojesc? chyba taki sam trzymalem w reku to wydawal sie zbyt lekki oraz raczej szybko zniszczalny...
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Tak to plastikowa rączka, może miałeś jakiejś póżniejszej produkcji, bo ten mój nóż jest bardzo mocny, może samochodu nim nie naprawiałem, ale już napradę sporo przeżył :-D Tego zostawie sobie na szczęście, a zacznę rozglądać się za czymś fajniejszym :-P
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Wedrowycz89 pisze:ego zostawie sobie na szczęście, a zacznę rozglądać się za czymś fajniejszym
Tak sie zaczyna a pozniej to juz tylko stridery i crk :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Co do mueli jakos nie mam zaufania do tych nozy ,wiele juz popekanych raczek widziałem.Chociaz te gumiaste są całkiem wporzadku
Awatar użytkownika
TD
Posty: 120
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:57
Lokalizacja: śląsk
Tytuł użytkownika: Bless
Płeć:

Post autor: TD »

qawsed, jak dbasz tak masz ;-)
Najbardziej lubię rozmawiać sam ze sobą. Oszczędzam w ten sposób czas i unikam kłótni.
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Chyba jak nie używasz :-P

A tak serio to nie twierdze ze to szajs ale napewno nie zabrałbym jako podstawowy noz w dzicz
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Jak nie dbasz to wszystko rozwalisz...
Ja np takiego ka-bar'a.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

A tam, do Blachy z knives.pl Ci jeszcze daleko :)

Muele miały dla mnie posmak Fiata 126p. Na początek niezłe, tanie, nie żal tyrać, ale jak człowiek się starzał, odkrywał mankamenty konstrukcji... Po tym, jak dokonałem autopsji zwłok Mueli kumpla, i zobaczyłem ten trzon grubości ołówka... zastąpiłem Muelę ("gumianą") Kopromedem 27M. Byłem z niego całkiem zadowolony, do zakupu Beckera. Teraz Kopromeda nosi kolega z harcerstwa, u którego... też zastąpił Muelę :)
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Okruch pisze:Beckera.
Jedna z najbrzydszych raczek jakie widziałem :mrgreen: Ale nóż świetny :-D
Awatar użytkownika
TD
Posty: 120
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:57
Lokalizacja: śląsk
Tytuł użytkownika: Bless
Płeć:

Post autor: TD »

qawsed, ona nie jest brzydka tylko ciekawie zrobiona :->
Najbardziej lubię rozmawiać sam ze sobą. Oszczędzam w ten sposób czas i unikam kłótni.
Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

Post autor: zaCiety »

Ja mam noz z napisem TAIWAN, to noz typu Rambo. Jest tak twardy ze pilniki i kamienne osełki sie ślizgaja po nim. Jestem z niego bardzo zadowolony i swietnie sie sprawdza w terenie. Jest to noz z 1986 albo z 89 roku. ostrze dlugosci 22,5cm, szerokosci od 4 do 4,7cm. rekojesc 12,5 cm z miejscem na zasobnik. Mam jeszcze allegrowe kukri,duzego kopromeda i jeszcze pare sztuk o ktorych nie warto wspominac.
Jeden kraj, jeden język, a ja ich kurna nie rozumie!!
Awatar użytkownika
qawsed
Posty: 41
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:43
Lokalizacja: Toruń
Tytuł użytkownika: Bartosz ateista

Post autor: qawsed »

Inkwizytor666 pisze:Jest tak twardy ze pilniki i kamienne osełki sie ślizgaja po nim
A to ciekawe,zapodaj jakieś fotki tego killera
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Wynika z tego, że można go ostrzyć tylko diamentami- też chciałbym go zobaczyć.
Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

Post autor: zaCiety »

jest bardzo podobny do Rothco Ramster ale ma caly grzbiet zabkowamy. widac na nim znaki czasu co sprawia za jes wyjatkowy jak dla mnie. Postaram sie zamiescis nakies zdjecie jeszcze dzis.
Jeden kraj, jeden język, a ja ich kurna nie rozumie!!
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

To i ja się pochwalę.

Fixedy:
1. EKA W11
2. S1
3. Colmoschin ER
4. set skandynawski z Kauchawy
5. KUKRI od CS
6. Nóż traperski zrobiony dla mnie przez Małego Jastrzębia
Foldery:
1. Sebenza
2. Manix
3. Victorinox z blokowaną głownią
4. Opinel 8
Toole:
1. Super Tool Leathermana
2. Wave tej samej firmy.
3. Gerber
Pozdrawiam Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1060
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

6. Nóż traperski zrobiony dla mnie przez Małego Jastrzębia
Miałem okazje pomacać jego nożyki, cóż mówić, klimat i duszę mają, aż ci zazdroszczę.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
ODPOWIEDZ