Wyprawy 2008

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

No i po pobycie w górach. Tym razem pełen light z rodziną. Mój 3,5 letni synek codziennie robił trasy po 12-15 km co było jak dla takiego "małolata" niezłym wyczynem. Biorąc pod uwagę warunki (głęboki śnieg, roztopy, góry) to jestem pod wrażeniem.
Awatar użytkownika
szkodnik
Posty: 15
Rejestracja: 28 sie 2007, 01:56
Lokalizacja: Wrocław \ Bełchatów
Gadu Gadu: 7153135
Płeć:

Post autor: szkodnik »

A ja na "prawie weekend" skoczyłem w Góry Stołowe :)
W sobote wieczorem Wrocław - Duszniki pociągiem, Duszniki - Pasterka rowerkiem. W niedziele troche łażenia po lesie i wspinaczka po boulderach. W poniedziałek o 6 zpowrotem do Dusznik na pociąg i ...arbait :evil:
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Właśnie wróciłem z wyprawy. (Góry Słonne, i Pogórze Przemyskie). Mieliśmy być 3 dni,ale nadzwyczajnie wyrobiliśmy się z trasą. Wrażenia?
1. Na połowie czekolady dużo nie zajedziesz. Ale odczułem jak siły ulatniają się z organizmu i że można paść nie tyle z braku kondycji co benzyny.
2. Dopiero kupiony śpiwór Hannah Trek 2 sprawił się celująco. Przy temperaturze -10 stopni ( jego zakres to -5) było mi w nim cieplutko ( byłem oczywiście ubrany cieplej)- spaliśmy na ambonie.
3. Buty które kupiłem z ciekawości by je sprawdzić. Starforce COMMANDER XT LTR WP HI sprawdziły się niesamowicie dobrze. Po tym jak w dzień robiła się temperatura plusowa chodziłem w nich w zasadzie w wodzie i maksymalnym błocie, nie przemokły ani trochę.

zdjęcia podeśle za jakiś czas.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Krótki filmik z mojej ostatniej wyprawy. Dużo na nim nie widać ale co tam ;-)



W sumie nic ciekawego się nie działo. ;-) Mieliśmy duży poślizg spowodowany siłą wyższą i miejsca na obóz szukaliśmy prawie po ciemku. Los jednak nam sprzyjał- znaleźliśmy pusty szałas! Sami zobaczcie jaki !!! Totalny wypas.

Z atrakcji to były baaaardzo długie nocne rozmowy przy ogniu. Wschód słońca na jedynej pustyni w europie ;-) kupa śmiechu i kurak z ognia :)

No i można zobaczyć mój hamak w akcji :-P
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

TH - szałas pełna kultura ;)
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Treasure Hunter pisze:Krótki filmik z mojej ostatniej wyprawy. Dużo na nim nie widać ale co tam ;-)



W sumie nic ciekawego się nie działo. ;-) Mieliśmy duży poślizg spowodowany siłą wyższą i miejsca na obóz szukaliśmy prawie po ciemku. Los jednak nam sprzyjał- znaleźliśmy pusty szałas! Sami zobaczcie jaki !!! Totalny wypas.

Z atrakcji to były baaaardzo długie nocne rozmowy przy ogniu. Wschód słońca na jedynej pustyni w europie ;-) kupa śmiechu i kurak z ognia :)

No i można zobaczyć mój hamak w akcji :-P
Jak dla mnie troszkę za dużo osób :mrgreen: Ale fajnie, szałas na wypasie :) No i hamak oblegany, jak widziałem :-) Pozdrawiam
Potrzebuję tylko wolności
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Szałas? - przecież to prawie pałac! :-P

Treasure Hunter hamak to ten co sam robiłeś i opisywałeś w innym temacie?
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

No hamak zrobił furorę :mrgreen: Nie licząc nocy to chyba najmniej czasu właśnie ja na nim spędzałem ;-) Jak tylko schodziłem to zaczynała się regularna bitwa :lol: przerywałem walkę dopiero gdy przenosiła się zbyt blisko hamaka i groziła jego uszkodzeniem:)
Odrobina luksusu w dziczy :-P

Edit

Tak, to ten hamak 8-)
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Treasure a ja się zapytam, co to za bajer leci w tle? Bo jest kozacki :)
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

'Wyprawujcie' się, róbcie notatki, zdjęcia itd. - mogą się przydać jak wyjawię tajny plan 8-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Hmmm.... ciekawie brzmi :-D a kiedy to masz zamiar wyjawić ten sekretny plan? ;-)
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Rojek pisze:Treasure a ja się zapytam, co to za bajer leci w tle? Bo jest kozacki :)
Manic Street Preachers- Indian summer. ;-)

Gratuluję kolejnej wyprawy- fotki całkiem przyjemne ;-)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Rojek, zrobiłem z Twojego posta nowy temat, tu ginęło by w tłoku.
Mam propozycję żebyście relacje z wypadów umieszczali w oddzielnych tematach, łatwiej będzie się połapać kto, gdzie, kiedy.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Wedrowycz89 pisze:Hmmm.... ciekawie brzmi :-D a kiedy to masz zamiar wyjawić ten sekretny plan? ;-)
Jak tylko będę pewny że ta część finałowa na którą mam wpływ będzie wyglądać tak jak to zaplanowałem :-) Reszta będzie zależeć od Was :mrgreen:
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

...
Ostatnio zmieniony 27 maja 2009, 09:53 przez Gryf, łącznie zmieniany 1 raz.
Bartosz
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2007, 19:25
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Bartosz »

Ja za 2 tyg. wybieram się z kumplem w rumuńskie Karpaty Poludniowe - Fogarasze, Bucegi i in. Niestety tylko 13 dni. Również noclegi pod namiotem.

Udanej wyprawy Gryfie ! :)
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Galeria z wyprawy 23-24 sierpnia - http://lord.xtra.pl/gorzow/
Teren - okolice gorzowa
Uczestnicy - Morg i Dab

Opis itp w nastepny weekend jak wroce z pracy.

Uwaga, galeria zawiera zdjecia sugerujace zwiazki z tactical.pl ;]
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Cel: Norwegia; Jotunheimen i Hardangervidda.
Kiedy: 13 września-1/2 października
Jak: sam na piechotę pod namiotem

Więcej info jak wrócę ;)
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Morg, Czekamy
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

...
Ostatnio zmieniony 27 maja 2009, 09:54 przez Gryf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Cześć. Miesiąc z okładem mnie tu nie było i widzę, żeście naprodukowali trochę postów. Przepraszam ale nie pełniłem przez ten czas obowiązków jakże potrzebnego na tym forum moderatora ;)
Postaram się coś skrobnąć o mojej syberyjskiej wyprawie jak dojdę do siebie. Powiem tylko, że było ciężej i piękniej niż przypuszczałem. Było też bardziej niebezpiecznie niż mogłem sądzić (szczególnie niebezpieczne były spotkania z miśkami, które lubią mnie jak zauważyłem bez względu na kraj w którym się znajduję). Przyjechałem kilka dni temu do domu i mimo zmęczenia ciągnie mnie do lasu. Gdzieś by się pojechało ;)
Pozdrawiam Was.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1058
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Witaj dobrze żeś cały wrócił
PA pisze:Postaram się coś skrobnąć o mojej syberyjskiej wyprawie jak dojdę do siebie.
Trzymam cię za słowo :-D
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

PA, No wreszcie....bo juz zastanawialem sie nad jakas akcja ratunkowa(bylby to dobry pretekst na Syberie sie wyrwac)....czekamy na relacje! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

17-19 pazdziernika lece zdobyc najnizszy poziom pewnej opuszczonej kopalni zlota w czechach,poziom znajduje sie 512 m pod ziemia,jest ktos chetny na hardcory ? Rzezia nie pytam bo on zawsze jest chetny :)
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Tresor pisze:17-19 pazdziernika lece zdobyc najnizszy poziom pewnej opuszczonej kopalni zlota w czechach,poziom znajduje sie 512 m pod ziemia,jest ktos chetny na hardcory ? Rzezia nie pytam bo on zawsze jest chetny :)
Ja mam zaliczone rowno 1km pod ziemia :P Jakie koszta takiej imprezy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”