Rysy i Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem - 09-11.08.22

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Rysy i Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem - 09-11.08.22

Post autor: soohy »

Plany były zupełnie inne, ale pogoda wszystko zweryfikowała.

7.40 zaczynamy, zostawiając niepotrzebne rzeczy w depozycje w schronisku. Plan to Niżne Rysy, gdzie odbicie z czerwonego szlaku jest mniej więcej przed pierwszymi łańcuchami na Buli pod Rysami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tutaj już idziemy poza szlakiem, próbując trafić na odpowiednią ścieżkę

Obrazek

Obrazek

Filmik:


Przeszliśmy jeszcze kawałek i podjęliśmy słuszną decyzję o odwrocie, z powodu braku widoczności, braku wyraźnej ścieżki, wróciliśmy do szlaku i udaliśmy się na Rysy. Jak się później okazało rozpogodziło się dopiero po 16-17.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzień drugi, tego dnia wychodzimy wcześniej niż poprzedniego z racji lepszej pogody oraz zapowiadanych deszczy i potencjalnych burz po godzinie 13-14. O 6 rano startujemy, na szlaku spokój, przed nami idą tylko 3 osoby. Idziemy na Przełęcz pod Chłopkiem, a jeśli warunki będą sprzyjające to dalej na Chłopka i Mięguszowiecki Szczyt Czarny. Na miejscu jednak okazało się, że mleko nie chce ustąpić, a idąc poza szlakiem liczę na widoki zatem wspólnie decydujemy o zejściu w dół.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak się okazało 30min przed Palenicą zaczął padać deszcz, a będąc w Zakopanem zagrzmiało 2-3 razy gdzieś w Beskidach. Niemniej jednak dobrze było zawrócić, bo mgła i niski pułap chmur trzymał dalej i chyba trzyma aż do teraz. Zadowolony jestem z wypadu, bo pierwszy raz chodziłem po Tatrach w takich mglistych warunkach, a zawsze pierwsze spotkanie z inną pogodą w jakimś miejscu jest przyjemne :)
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Zawsze z przyjemnością oglądam zdjęcia od Ciebie.

Jeszcze chwila i .... .
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Zdjęcia mega, widoki zapierają dech :)
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Mi spodobało się rozsądne podejście do warunków pogodowych i taka modyfikacja planów żeby nie wpakować się niepotrzebnie w problemy. Bez napinania się 'co? my nie damy rady?'.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

super.
Obrazek
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Cieszy mnie, że fotki się Wam podobają :)
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Tylko wtrącę, że Rysy mają już 2500 m n.p.m.:
https://podroze.onet.pl/aktualnosci/tat ... pm/097r930
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”