Ciemna noc, -12 stopni - 26-27.12.21

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Ciemna noc, -12 stopni - 26-27.12.21

Post autor: soohy »

Spontaniczny wypad, z powodu niskich temperatur. Sprawdziłem matę na mrozie, jestem zadowolony.

Światło z ogniska odbija się na drzewach a w tle ciemne niebo z gwiazdami.

Obrazek

Długi wieczór przy ognisku

Obrazek

Dzień dobry o ósmej rano.

Obrazek

Perspektywa dzienna na miejscówkę.

Obrazek

Taki fragment modrzewiowego fragmentu lasu zarośniętego jeżynami.

Obrazek

Chciałbym, żeby przymroziło w końcu poniżej -25°C :D

Dla zastanawiających się po co rozbiłem sypialnię od namiotu odpowiem tak jak poprzednio: dodatkowa ochrona dla maty samopompującej, komfort w postaci porządku, bo sprzęt leży poukładany w kątach namiotu, popiół z ogniska osadza się na sypialni namiotu i nie brudzi mi śpiwora, śnieg z drzewa spada na sypialnię a nie na mnie, brak możliwości zsunięcia się podczas snu z legowiska, oraz jeden stopień cieplej niż pod gołym niebem. Poza tym, lubię, tak jest ładnie i mi się podoba.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Re: Ciemna noc, -12 stopni - 26-27.12.21

Post autor: Kopek »

soohy pisze: Poza tym, lubię, tak jest ładnie i mi się podoba.
I wszystko w temacie.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

...a już myślałem że tam grasują jakieś komary mutanty lubiące minusowe temperatury ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1060
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Co za maty używasz?
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Dąb pisze:Co za maty używasz?
Od trzech nocy w namiocie Therm-a-Rest NeoAir XLite Women's. Wersja damska, jest trochę krótsza, przez co lżejsza. Wg. producenta 340g, w rzeczywistości 354g. Aczkolwiek swojego nie ważyłem.

Jeśli ktoś jest ciekawy recenzji, to lepszej nie znajdziecie: http://acrossthewilderness.blogspot.com ... xlite.html
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1060
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Na bogato ;) jak odczucia odnośnie termiki materaca ?
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Dąb pisze:Na bogato ;) jak odczucia odnośnie termiki materaca ?
Tak jak napisałem, spałem dopiero trzy razy. Przy tych -12. ani razu nie było mi chłodno od spodu. Generalnie ciężko mi sobie wyobrazić spanie na karimacie teraz :)
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Dąb pisze:Na bogato ;) jak odczucia odnośnie termiki materaca ?
ja używam 2lata podobny z firmy Pinguin,te materace to pełen komfort i są bardzo wytrzymałe,jedna wada jak Soochy wspomniał, ciężko zmienić w drugą stronę
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1060
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

hycek, jaki model masz?
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki survivalowo-turystyczne”