Strona 1 z 1

Karmnik dla zwierzat

: 05 mar 2009, 23:22
autor: karoca
Witam,
jakis czas temu idac przez pole, zauwazylismy taki prosty karmink dla zwierzat - zajecy, ptakow itp. Wczoraj zainspirowala nas chec zrobienia podobnego. Oczywiscie nie wyszedl taki jak ten "prawdziwy", ale jest :-) Moze i wy robiliscie podobne rzeczy ;) ?
Link do albumu:
http://picasaweb.google.pl/karoca26/Kar ... 1291065474
Jutro zrobie zdjecia tamtego lepszego dla porownania i wrzuce :)

P.S. Nie wiedzialem gdzie umiescic temat, jesli wybralem zly dzial, prosze o przeniesienie tego tematu.

Pozdrawiam

: 05 mar 2009, 23:40
autor: Młody
karoca nie żebym się czepiał ale po fotkach widzę że jeśli nawet jakby jakaś sarenka lub inny zwierzak postanowił skorzystać w Waszego paśnika to gdy tylko by szmernoł pyskiem to ta budowla by się zawaliła jak domek z kart.

: 06 mar 2009, 14:56
autor: karoca
Nie zawalila by sie tak szybko, aczkolwiek jest slaba i nastepna postanawiam juz zrobic z jakis normalnych desek i gwoźdźmi zbic :)

Za kazdym razem czlowiek sie uczy i poprawia swoje bledy :-P

: 06 mar 2009, 22:55
autor: mgr_scout
karoca, karmniki i paśniki to idea ze wszech miar słuszna, jednakże sugerowałbym kontakt z leśniczym.. samowolne stawianie paśników może zaburzyć co nieco gospodarkę leśną, a wprawę zdobędziesz naprawiając stare, uszkodzone paśniki.. a przy okazji zdobędziesz zaufanie leśniczego ;)

: 07 mar 2009, 09:13
autor: janekfb
Tylko że ten paśnik nie jest w lesie tylko w polu.

: 07 mar 2009, 16:17
autor: Okruch
Ale dzikie zwierzęta, choćby polne (jak zające) znajdują się w gestii leśniczego.

: 07 mar 2009, 16:41
autor: Rysiek92
Idea jak najbardziej słuszna, ale zgodnie z tym co mówią z kalendarzu mysliwskim Łowca Polskiego odnośnie marca:
"Gospodarka leśna
Zaczynamy zmniejszać ilość wykładanej karmy, a po zakończeniu dokarmiania przystepujemy do oczyszczania pasników. Ziemię wokół paśnika obsypujemy wapnem gaszonym. Zagrabione odchody i pozostałości karmy, zakopujemy co zapobiega rozwojowi chorób zakażnych. powoli zaczynamy zbierac budki z pól dla kuropatw tak, aby rolnicy swobodnie mogli wykonywac swoje prace. Bażanty cały czas dokarmiamy, aby zapobiec migrajce do innych siedlisk. Poprawiamy lizawki i dostawiamy nowe. Lizawki wyrabiamy z drzew liściastych o miękkim drewnie (topoli, osiki i lipy). Uzupełniamy sól w lizawkach. Podawana sól powinna zawierać mikroelementy i pierwiastki śladowe, które będą niezbędne do wzrotu i budowy poroża u saren i jeleni. Na początku miesiąca mamy czas na założenei sztucznych gniazd dla kaczek. Zamawiamy sadzonki do założenia śródpolnych remiz"

Może troche przy dużo, ale to tak, żeby nie było, że przypadkiem cos okroiłem. Tak jak mówi mgr_scout sugeruje kontakt z leśniczym i pomoc w pracach odpowiednich na każdy miesiąc. Wbrew pozorom nie tylko źle zrobiony, ale i źle umieszczony paśnik może w dużym stopniu zakłocić gospodarkę leśną. Poza tym, idzie wiosna i ubezwsłasnowolnianie zwierzyny może zakłocić jej rozwój, a zbyt duża ilość pozywienia w jednym jakby to powiedziec "okręgu" spowoduje duża migrację.

Ale żeby nie było, że wszystko źle, pochwalam za pomyśł w myśl zasady, żeby nei tylko od przyrody brać, ale i od siebie coś dać :-)

: 31 sty 2010, 11:37
autor: Kobra
No ale Karoca miał dobre chęci i na pewno jakoś ten karmnik pomoże. Ja może nie zrobię karmnika ale za to donoszę pożywienie do karmnika.

: 31 sty 2010, 12:36
autor: Driver
Bardziej szałas niż paśnik :shock: :shock:

: 11 kwie 2010, 12:02
autor: yaktra
Rysiek92
Spory zasób wiedzy przemawia przez twój post.
Albo jesteś myśliwym albo leśnikiem, nieważne. Grunt, że dodałeś dobrą wypowiedź.
Driver
PostWysłany: 2010-01-31, 12:36 Temat postu:
Bardziej szałas niż paśnik
czy to nie szałasik stosowny na Kuropatwy :566: