"Zielona kuchnia" - co w niej zmienić.

dyskusje o stronie Bogdana Jaśkiewicza http://survival.strefa.pl

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw, bogdan

Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

mnie tam to tło w oczy kole i już 8-)
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

thrall: Niestety: plików styl jest na stronie 11 szt nie tylko styl3, który zlinkowałeś. I odpowiadają prawie wyłącznioe za krój i kolor czcionek. A nie sądzę żeby zmiana czcionki była tym, o co chodzi dyskutantom.

Zmiana fragmentu kodu nie jest problemem - to kwestia kilku godzin i wszystko jest zrobione. Tylko na co to zmienić? Może zamiast górnej tabelki, można by wstawić poziome rozwijalne menu? Tylko skąd wziąć taki kod... :-( Osobnym problemem jest takie skomponowanie menu, żeby zmieściło się w nim WSZYSTKO...
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
thralll
Posty: 87
Rejestracja: 27 lis 2008, 13:55
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thralll »

bogdan pisze: I odpowiadają prawie wyłącznioe za krój i kolor czcionek. A nie sądzę żeby zmiana czcionki była tym, o co chodzi dyskutantom.
Bezproblemowo można dopisać do nich także co nieco o marginesach i innych funkcjach. Problem w tym, że nie do końca wiadomo o co należy zmienić, aby było dobrze.

Jeśli chodzi o rozwijane menu to proponuje skorzystać z: http://www.kurshtml.boo.pl/skrypty/skry ... ijane.html w serwisie jest napisane, że można korzystać z zamieszcoznych tam skryptów, więc nie powinno być problemu z prawami autorskimi.
Dobrze jest cały kod menu zamieścić w osobnym pliku i robić tylko do niego odwołania, wtedy nie potrzebnie nie zwiększa się rozmiarów serwisu, strona powinna wyczytywać się szybciej i łatwiej edytuje się strony.

Słyszałem również, że jest problem z kodowaniem znaków, proponuje zamieszczać znaki jako odwołanie do tablicy ascii wtedy niezależnie od uzytego kodowania zawsze zobaczymy to co autor miał na myśli :)
Krótki kurs jak to zrobić: zamiast znaku (np Ą) wpisujemy ciąg znaków bez spacji pomiędzy # a cyfrą ( &#(tego nawiasu nie ma)0260; ) z poniższej tabeli
Ą &# 0260; ą &# 0261; Ć &# 0262; ć &# 0263; Ę &# 0280; ę &# 0281; Ł &# 0321; ł &# 322; Ń &# 0323; ń &# 324; Ó &# 0211; ó& # 0243; Ś &# 0346; ś &# 347; Ź &# 0377; ź &# 0378; Ż &# 0379; ż &# 0380;
Nie mogę wpisać kodu znaków bez spacji, bo przeglądarka zamienia je na odpowiednie znaki :) Całość nie jest trudna i powoduje, że nawet dla kodowania z Azji polskie znaczki będą poprawnie wyświetlone. Problemem może być to, że trzeba wszystko pozamieniać :(
Frunan
Posty: 72
Rejestracja: 08 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1897581
Tytuł użytkownika: .!
Płeć:

Post autor: Frunan »

Bogan, jak czytam Twoją stronę, to chcąc znaleźć coś co mnie interesuje muszę się dużo namęczyć. Zrób jakiś spis treści, gdzie będzie wszystko co się tyczy np. ognia, wody, schronień. np tak:

I. Ogień.
- hubka
- paliwo
- konstrukcje
- łuk ogniowy
- ...
II. Woda
- ....
- ....

III. ...
- ...
- ...
- ...
...

Bo niektórych rzeczy nie można znaleźć, np. co do soku z brzozy. Szukałem i nie znalazłem, a tu dzisiaj mi wOjna to dał ;]
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

A wiesz ile ja tego kiedyś szukałem...
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Frunan
Posty: 72
Rejestracja: 08 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1897581
Tytuł użytkownika: .!
Płeć:

Post autor: Frunan »

no, nawet sobie nie wyobrażam... Jestem pełen podziwu ;)
dwie_sety

Post autor: dwie_sety »

Wystarczy wejść w spis treści a dokładnie w spis słów i wszystko jasne.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1060
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Właśnie, spis słów jest bardzo fajną rzeczą, jak czegoś szukałem zawsze tylko przez to.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Frunan
Posty: 72
Rejestracja: 08 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1897581
Tytuł użytkownika: .!
Płeć:

Post autor: Frunan »

Nawet nie wiedziałem - dzięki wam. ;)
krukzg
Posty: 35
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:55
Lokalizacja: Zielona Góra
Tytuł użytkownika: KSF
Płeć:

Post autor: krukzg »

Bogdanie, a nie myślałeś może o przerzuceniu serwisu na któryś z systemów CMS? Chociażby JPortal lub Joomla! których obsługa po instalacji jest bajecznie prosta. Klikasz kopiuj/wklej, nazywasz artykuł i już masz wszystko tam, gdzie być powinno. Możesz tworzyć kategorie artykułów, możesz jeden artykuł przypisać do kilku kategorii. Ma to wiele plusów. Wiadomo,że przeniesienie tak dużego serwisu zajęłoby troszkę czasu, ale później czas ten się zwraca, nie musisz nic dopisywać czy dodawać w źródle strony. Po prostu logujesz sie dopanelu admina, klikasz i dodajesz to co chcesz. Dodam jeszcze tylko,że portale na silnikach Joomla! i JPortal są w pełni darmowe (jezeli nie zarabiasz dzięki nim, więc tutaj z Twoją stroną nie ma problemu), istnieje do nich masa pluginów typu szablony graficzne, galerie, fora, księgi gości, jakieś ankiety i wiele innych rzeczy których na odpowiednich stronach jest masa. Zastanów się nad tym poważnie. Dla innych Twoja strona staje się w 100% przejrzysta gdzie wszystko ma swoje miejsce, a dla Ciebie pozostanie łatwość przy zarządzaniu stronką a co za tym idzie i większa ilość wolnego czasu :-)

Się rozpisałem lekko, Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

a jednocześnie nasza strona już nie jest "nasza" ;)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

Zastanawiałem się nad Joomlą ale przeraził mnie na ogrom pracy przy kopiowaniu materiałów.
Fredi pisze:a jednocześnie nasza strona już nie jest "nasza" ;)
Co masz na myśli?
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
krukzg
Posty: 35
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:55
Lokalizacja: Zielona Góra
Tytuł użytkownika: KSF
Płeć:

Post autor: krukzg »

Myślę, że znalazłoby się parę osób, które by pomogły w kopiowaniu tekstu i pomogły w ogarnięciu tego ;-)
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

bogdan pisze:
Fredi pisze:a jednocześnie nasza strona już nie jest "nasza" ;)
Co masz na myśli?
że Joomla narzuca pewien szablon i przez to ograniczenia co do layoutu.. także nie można sobie pozwolić na całkowite widzimisie ;)
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

Zobaczymy. Na razie nie spieszę się ze zmianą layoutu na Joomlowy.
Liczę, że Google mi pomoże w nawigacji. Ale na razie jego roboty okazują się mało chętne do współpracy. Poczekam.
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Post autor: Regent »

A jak tak z innej beczki. Dałoby się zrobić tak aby w meilu z newslettera było od razu link do nowego artykułu?
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

Oczywiście że można. A chcecie?
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

Wygląda na to, że uda się zaprząc Googla do indeksowania mojej strony. W przyszłości mam nadzieję, że wystarczy wpisać w Google (i każdą inną wyszukiwarkę) słowo klucz, a następnie poszukiwane słowa. Słowo-klucz ograniczy wyszukiwarce wyskakujące wyniki WYŁĄCZNIE do mojej strony.
Pierwsze wyniki możecie już zobaczyć na: http://www.google.pl/search?q=survival_ ... =&filter=0

Na razie Googlebot przelazł tylko przez kilka plików (z 700) ale już widać że sposób będzie działał. Bez systemów zarządzania treścią. ;-)
Trzeba mu tylko trochę czasu (podejrzewam około miesiąca) i ewentualnej pomocy: umieszczania linków do interesujących was tematów w różnych miejscach w internecie. Dzięki temu Gogleboty szybciej przekopią się przez wszystkie pliki.
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

bogdan, a co z księgą gości? Ruszy?
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

A co, są chętni? Bo jak była to tylko spam z niej wyrzucałem i odpuściłem sobie.
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

a po co księga gości.. to główny cel dla bootów. Przeca można tu sie wypowiedzieć czy maila napisać, no chyba że ktoś pokemony zbiera ;)
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

A co inni sądzą na ten temat?
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Post autor: Regent »

bogdan pisze:A co inni sądzą na ten temat?
"Księga gości" to z reguły nic nie wnoszące ciekawego do strony kółko wzajemnej adoracji i miejsce na wpisy w stylu: p00zdrófka dla WsZystkich koFFanych uCZesTników oBozU SurViValowego".
Ja dziękuję za księgę gości.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

ksiega gości to debilizm wymyślony przez nieudaczników, którzy koniecznie muszą coś napisać...a nie bardzo wiedza jak, gdzie, o czym i dlaczego przy tym trzeba czasem pomyśleć.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
bogdan
Posty: 160
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: bogdan »

Jeśli ktoś chce zganić stronę prywatnie - pisze priva. Jeśli publicznie - na forum. Nawet ten pierwszy sposób jest skuteczniejszy, bo autor poprawia stronę zamiast wdawać się w tłumaczenia lub pyskówki. Podobnie będzie z ew. chwaleniem.

Może jednak jest na sali jakiś zwolennik ksiąg gości? I ma jakieś argumenty?
Nie wycinaj lasów bo i ty możesz zostać partyzantem.
ODPOWIEDZ