www.reconnet.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Artykuł na WP - limity UE na wycinkę
Autor Wiadomość
PrzemeckP 

Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-09, 12:04   Artykuł na WP - limity UE na wycinkę

Limity UE na wycinkę lasów

Taki tekst dziś znalazłem. Co myślicie? Dla nas - leśnych szwędaczy chyba dobrze...
 
     
Zirkau 


Pomógł: 18 razy
Wiek: 106
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 1984
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2018-05-09, 21:15   

to znaczy że cena drewna pójdzie w górę - w końcu tartaki potrzebują materiał.
oznacza to że ceny domów wzrosną, cena opału wzrośnie nie tylko hobbystycznie do kominka, ale ogólnie wzrośnie, bo dla wielu gospodarstw drewno opałowe - to najtańszy był opał. Toteż, palą nim bo był tani, teraz będą palić byle czym.

Nie prawdą jest, że stary las lepiej wchłania CO2 niż młody - młody rośnie, ma większe zapotrzebowanie na budowe siebie a nie tylko na oddychanie. Nieprawdą jest że wycinka spowoduje "zmniejszenie pochłaniania CO2" ponieważ każdy grunt po wyrębie podlega odnowieniu. NIe przestaje być lasem. Lesnicy sadzą tam las tak szybko jak to możliwe.

To tylko oznacza, że Niemcy robią z nas skansen a sami będą nam sprzedawać drewno....

Ludzie narzekają że las to produkcja desek. Mamy mnóstwo borów sosnowych w dośc równym wieku (odnowienia i zalesienia po IIWS i po 89, byłe PGR). Które są wieku rębnym już. W to miejsce zgodnie z OBECNĄ wiedzą sadzi się las o dużo bardziej zróżnicowanej strukturze gatunkowej -a takie przyhamowanie wycinki nie pozwala się LP naturyzować tych "złych" borów. Ten proces uleganie spowolnieniu. O co kaman więc? $$$, bo rozsądku tu wiele nie ma. Znów wygrało lobby miłośnikówTa "kwota drzewna" bo chyba oto chodzi w tej nagonce UE, podobnie jak kwota mleczna, dopłaty rolne czy strukturalne środki pomocowe UE... to kolejne narzędzie do trzymania państw i gospodarek za pysk..
 
     
PrzemeckP 

Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-09, 23:04   

Zgadzam się całkowicie. Żadnego logicznego powodu takiej decyzji być niemoże. Zresztą,oile mi wiadomo, to las także oddycha tlenem, który wyprodukował. Zużywa CO2 tylko podczas fotosyntezy, czyli za dnia, a oddycha całą dobę. Wprawdzie bilans i tak wychodzi na + dla tlenu, lecz jeśli dodamy wszystkie zwierzaki, które przy okazji istnienia lasu tam egzystują, to już nie wiadomo, czy las dla gospodarki tlenowej jest jakoś istotny...
Tak czy inaczej, z perspektywy leśnego łazęgi... ;-)
 
     
Tanto 
Administrator


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1031
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-05-10, 07:12   

Z perspektywy leśnego łazęgi te przepisy nic nie zmieniają, a nawet działają na szkodę bo bardzo często na zrębach zbierałem gałęzie z iglaków żeby zrobić sobie wygodne posłanie nie raniąc żyjących drzew. Jak nie będzie zrębów, to nie będzie wygodnego spania :-(

Zirkau bardzo dobrze opisał konsekwencje. Lasów od tego nie przybędzie, a ceny wzrosną. ...i tylko 'eko' będą wniebowzięci, ale oni w większości żyją w dziwnym matrix'ie ;-)
_________________
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
 
 
     
hycek 
hycek


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Mar 2016
Posty: 329
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-05-10, 07:26   

UE i zresztą naszym też, nie podoba się każda grupa ludzi która ma broń i umie się nią posługiwać (myślę że to jeden z celi) najpierw zlikwidują wszystkie zorganizowane grupy a potem dostaniemy chip pod skórę. (Oczywiście dla naszego dobra i przed terroryzmem) :idea:
_________________
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
 
 
     
Zirkau 


Pomógł: 18 razy
Wiek: 106
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 1984
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2018-05-10, 08:44   

Imigrantów to oczywiście dotyczyć nie będzie, "bo to nie mieści się w ich kulturze i jest niezgodne z ich religią"..... a i w centrum katolicyzmu:

Cytat:

16: I sprawia [tj. Bestia ] ,że wszyscy mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymają znamię na prawą rękę lub na czoło

17: i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia


Nasza własna religia jest przeciwna. Stanowimy 90% społeczeństwa i......a My się temu mamy dobrowolnie poddać?
 
     
RBT 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-10, 19:11   

Lud przejrzy (albo i nie) na oczy jak już będzie za późno.
Przy wejściu do PE wita nas wspomnienie Altiero Spinelliego, zatwardziałego włoskiego komunisty, zajadłego wroga państw narodowych i narodowej suwerenności. Juncker wznosi peany na cześć Marksa z okazji jego dwusetnej rocznicy urodzin... Takiej Unii chcieliście?
Krew się burzy - choć sumienie mam czyste. W referendum byłem przeciwny wejściu Polski do UE...
 
     
StaszeK 

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 355
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-17, 23:59   

Bardzo tendencyjny artykuł.

Trzeba wywołać w społeczeństwie psychozę apokalipsy do jakiej dojdzie w wyniku zmniejszonej wycinki i oczywiście urabiać grunt pod kontynuację dalszej wycinki Puszczy Białowieskiej, Karpackiej, Bukowej, itd. A może naiwne społeczeństwo przerażone wizją apokalipsy samo poprosi o zwiększenie wycinki i uda się wszystkie lasy zamienić w plantacje drzew. No i zgodnie z taktyką szukania odwiecznego wroga (skąd my to znamy?) zwalić wszystko na lewaków i ekoterrorystów.

Panowie piorą Wam mózgi, a Wy im jeszcze w tym pomagacie.
_________________
http://www.mybushcraft.blogspot.com/
 
     
Zirkau 


Pomógł: 18 razy
Wiek: 106
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 1984
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2018-05-18, 08:31   

większość lasów w Polsce w tym tzw Puszcze jak tzw. Karpacka, Notecka, Bory Tucholskie - przeca to są "plantacje drzew", jak i duża część Puszczy Białowieskiej (odróżnić od PN Puszcza Białowieska w części, bo jedna cześć była SADZONA przez Cara) - powstała w wyniku działalności człowieka.

Chyba nie ogarniasz zakresu w jakim są to wszystko już obecnie lasy gospodarcze. Lasów pierwotnych naprawdę mamy niewiele, małe skrawki.

Nawet tereny proponowanego Turnickiego Parku Narodowego - powstały w wyniku działania LP. Obecnie piękne lasy, prawda, ale to nie jest las naturalny.

Staszku, kogo chcesz oszukać, że drewno nie zdrożeje? Jak jest dużo go na rynku, to zawsze będzie tanio jak i odwrotnie. Dziś konstrukcje drewniane są popularne, bo właśnie drewno można w dobrej cenie kupić.

Dzięki kwotom drzewnym - jak przejdzie huragan i będzie trzeba wyrobić drewno, LP zapłacą kary za przekroczenie pozyskania - bo dlaczego nie? Rolnikom jak krowy nagle zaczynają dawać więcej mleka, płaca kary za przekroczenia produkcji.
Ja rozumiem - zostawić naturze, natura sobie poradzi..... - pytanie jak, czy tak jak oczekujemy (mamy równie częste przykłady, że niestety nie) i czy my sobie poradzimy bez tych darów.
 
     
StaszeK 

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 355
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-18, 11:56   

Zirkau, ogarniam to wszystko i to zbyt dobrze (byłem m.in. głównym organizatorem tej konferencji: http://puszcza.pracownia....a-w-sejmie-2017 , więc nie dam się nabrać na bełkoty niektórych pismaków robiących w temacie, pseudonaukowców robiących naukę na zlecenie i pseudoekspertów.


A co do Twojego stwierdzenia "Lasów pierwotnych naprawdę mamy niewiele, małe skrawki." jest nieprawdziwe, ponieważ w Polsce już nie występują lasy pierwotne/naturalne. Z całego niżu europejskiego to my Polacy mamy las (mam oczywiście na myśli P. Białowieską) najbardziej zbliżony do naturalnego. I najlepsze co możemy dla niego zrobić, to zostawić go w spokoju, tak aby rządziła nim tylko natura, która go stworzyła i rządziła przez wiele tysięcy lat.
_________________
http://www.mybushcraft.blogspot.com/
 
     
Zirkau 


Pomógł: 18 razy
Wiek: 106
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 1984
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2018-05-20, 08:23   

StaszeK napisał/a:
Z całego niżu europejskiego to my Polacy mamy las (mam oczywiście na myśli P. Białowieską) .


a mnie się zawsze zdawało, że ta piękniejsza część jest po stronie Białoruskiej.
 
     
StaszeK 

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 355
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-21, 14:40   

Oczywiście z rozpędu pominąłem Białorusinów. :-|
I z przykrością muszę stwierdzić na naszą niekorzyść, że kilkanaście lat temu po ataku kornika, Białorusini oddali sprawę w ręce natury, natomiast my wzięliśmy sprawę w swoje ręce używając pił i sadzonek. Niestety, po tych kilkunastu latach białoruska część jest w lepszej kondycji niż nasza. Ale o tym wszystkim najlepiej opowiada m.in. dr hab. B. Jaroszewicz. Jeżeli więc zdarzy nam się kolejny Szyszkodnik, lub co najgorsze gradacja Szyszkodników, to niestety pozostanie nam tylko oglądanie części białoruskiej. :-(
Ale dla niektórych liczy się "kasa, misiu, kasa".
_________________
http://www.mybushcraft.blogspot.com/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 10