Kołowrotki automatyczne, zabytkowa maczeta, siekiery zabytko

Ogłoszenia kupna i sprzedaży

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Kołowrotki automatyczne, zabytkowa maczeta, siekiery zabytko

Post autor: Pingwiniak »

Kołowrotki automatyczne.

Kołowrotki automatyczne do zestawu BOB firmy Mechanical Fisher's.Wyprodukowane w USA. Kołowrotki te mogą służyć do zastawiania sideł, łapania ryb (oczywiście tylko w sytuacji kryzysowej). Działają na takiej zasadzie iż mają sprężynę na którą nawinięta jest nylonowa linka (wytrzymałość ok 20kg), wyciąga się tyle linki ile potrzeba - najlepiej wyciągnąć max bo wtedy po spuszczeniu blokady kołowrotek będzie miał największy uciąg. Teraz czas na założenie blokady - każdy kołowrotek ma dwa ustawienia spust delikatny na mniejsze ryby itp. oraz spust trochę cięższy który trudniej rybie szarpnąć ale eliminuje on ryzyko zadziałania gdy coś małego pociągnie za haczyk. Każdy kołowrotek wyposażony jest w krętlik na końcu linki. W momencie w którym zwierzę albo ryba szarpnie za haczyk, blokada zostaje zwolniona i kołowrotek zaczyna zwijać. Nie ma on oczywiście takiej siły by w ciągu 30s wyciągnąć 20kg suma na brzeg, ale po kilku godzinach zmęczy każdą rybę i wyciągnie ją tak blisko jak ustawimy linkę na kołowrotku (najlepiej zostawić trochę luzu dzięki któremu ryba zostanie w wodzie i nie zgnije jak to by mogło mieć miejsce gdy ryba zostanie wyciągnięta na brzeg). Kołowrotek jest w całości wykonany ze stali nierdzewnej, a więc nie wymaga konserwacji. Średnica kołowrotka bez uwzględniania zaczepu to 6.5cm. W najszerszym miejscu uwzględniając zaczepy: 8cm. Długość linki na kołowrotku to ok 6m. Do każdego kołowrotka dołączam jeszcze 60cm linki nylonowej która służy do przymocowania kołowrotka do jakiegokolwiek punktu jaki wybierzemy. Żeby zobaczyć jak to działa wystarczy na youtube wpisać "yoyo fishing reel"

Cena: 50zł/szt. Kw polecony ekonomiczny: 6.5zł, polecony priorytet 8zł

Obrazek
Obrazek



Polska, zabytkowa, kuta siekiera odnowiona przeze mnie. Trzonek bukowy z idealnym układem słojów. Jest wyszlifowana, ostra i gotowa do używania. Waga samego żeleźca ok 2kg. Długość całkowita: 80cm Długość kt: 15cm Długość żeleźca: 18cm
80zł kw paczka ekonomiczna 22zł, priorytetowa 27zł

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Zabytkowa maczeta firmy Incolma. Model NO. 66. Wszystkie oznaczenia na puncy są widoczne chociaż część z nich jest płytka. Można wszystko odczytać na żywo (ciężko na zdjęciu było uchwycić oznaczenia z racji wykończenia na lustro). Orzeł trzymający tarczę oraz AGUILA INCOLMA S.A. MANIZALES Rękojeść jest chyba z rogu bawolego ale nie mam pewności. Nity mosiężne. Skórzana pochwa w idealnym stanie. Gruba, miękka skóra, bogato zdobiona. Cała klinga jest fabrycznie wypolerowana na lustro, posiada różne rysy. Maczeta jest częściowo ostra, do pracy trzeba ją podostrzyć. Co wyróżnia tę maczetę na tle innych, tanich maczet? Poza tym, ze to rzadki zabytek to do tego maczeta ma płynnie zmniejszoną grubość głowni od rękojeści aż po czubek. Zatem nie jest to produkt po prostu tłoczony z blachy wysokowęglowej spreżynowej, ale maczeta przy produkcji której trzeba włożyć dużo pracy. To zwężanie powoduje bardzo dobre wyważenie i niesamowitą kontrolę nad narzędziem podczas machania. Długość całkowita: 63cm Długość rękojeści:13cm Max szerokość głowni: 5cm Grubość głowni: 2mm przy rękojeści, 0.5mm przy czubku Waga bez pochwy:363g Waga z pochwą:580g

Cena: 190zł kw paczka ekonomiczna 13zł, priorytetowa 17zł

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Nieużywana, niemiecka siekiera wojskowa strażacka firmy Helko. Siekiera nosi ślady wieloletniego magazynowania. Trzonek chyba z jesionu, lakierowany. Żeleziec ma wybity dreiplitz, oraz następujące oznaczenia: BW HELKO 4210 12- 121-3404 Trzonek posiada dwa okucia z przodu i z tyłu. Na trzonku znajduje się naklejka z wytartymi już literami i cyframi. Przepisuję to co mogę rozczytać: 4210-12-121-3404 Beil Feuerwehr DIN 14924 1 EA D III V 35 4/00 Waga z trzonkiem: 1300g Wymiary: Długosć całkowita:38cm Długość żeleźca:17cm Długość krawędzi tnącej: 9.5cm

Cena: 80zł kw paczka ekonomiczna 13zł/ priorytetowa 17zł
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Nowa, nieużywana siekiera bundeswehry. Jest zabytkowa i posiada ślady długoletniego magazynowania. Ma wybite kolejne oznaczenia: 5110-12-140-2761 BUND Z drugiej strony jest punca R-O oraz dreipliz (znaczek). Krawędź tnąca zapewne jest twarda bo dźwięczy dobrze. Trzonek am idealny układ słojów, wykonany jest prawdopodobnie z jesionu. Fabrycznie był lakierowany-lakier zdjąłem i zaimpregnowałem trzonek woskiem pszczelim. Bez zdjęcia lakieru nie można używać trzonka bo będzie odparzał dłonie. Siekiera posiada ślady magazynowania. Oryginalny pokrowiec ma rozdarcie jak na zdjęciu. Oczywiste jest że to tylko zabezpieczenie na ostrze do transportu. Do używania i tak trzeba uszyć poprawnie pokrowiec. Waga całkowita: 2kg Długosć całkowita: 73cm Długość siekiery: 20cm Długość krawędzi tnącej: 13.5cm

Cena: 230zł
Paczka pocztowa ekonomiczna 20,00 zł
Paczka pocztowa priorytetowa 24,00 z
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2017, 21:15 przez Pingwiniak, łącznie zmieniany 3 razy.
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Ładna ta Bunda!
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

ładna. Niestety nie mam pewności jakiej jest firmy. Ochsenkopf na pewno nie. Możliwe że Helko, ale oznaczeń tej firmy też nie ma. Jest szansa że pod warstwą grubego lakieru jest ukryta punca określająca producenta ale nie chcę zmywać tej farby.
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
ODPOWIEDZ