Spacerek na kanu z testami sprzętu .

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Spacerek na kanu z testami sprzętu .

Post autor: borsukwacław »

Witam !
Postanowiłem zrobic dzisiaj mały spacerek moją łódką po jeziorze koło domu i przy okazji przetestowac nożyk Manly Patriot oraz racje LYO vegan owsianka kokosowa z jagodami , figami i nasionami chia :)

Wpływam w otchłań .
Obrazek
W oddali moja miejscówka na biwak.
Obrazek
Obrazek
Trzeba przygotowac coś ciepłego do jedzenia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nóż Manly Patriot spisał się doskonale , dobra stal porządnie hartowana, lekki i poręczny , wykonanie na 4+ ,klasycznej Mory nie zastąpi ale może ją doskonale uzupełnic , a kosztuje tyle co nowy pomysł Mory pod nazwą Eldris o Garbergu nawet nie wspomnę :roll:
Obrazek
Trzeba zaparzyc kawy ,pogrzac się przy ognisku i czas bedzie płynąc, zmierzch nadchodzi a mgła gęstnieje , za rufą kanu od strony jeziora widocznośc na 2-3 m.
Obrazek
Obrazek
Ognisko dogasło , wypływam i pochłania mnie otchłań , po prawej mijam wyspę i kieruję się do mojego przesmyku. Mgła włazi mi do łódki, po 3 kwadransach pagajowania widzę trzcinowisko za nim drzewa, jestem koło przesmyku... zaraz K?@:" przecież to ta sama wyspa tylko teraz jest z lewej burty :shock: Pełna konsternacja , pierwszy raz zabłądziłem na jeziorze . Nareszcie dotarłem do celu" z pewnymi komplikacjami" - bo uparłem sie że nie wyjmę z worka telefonu z pełną nawigacją ... taki ze mnie traper :lol:
Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 lis 2016, 02:37 przez borsukwacław, łącznie zmieniany 19 razy.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Pięknie BorsukuWacławie!

Skoro piszesz to znaczy że przeżyłeś to wegeżarcie! :)
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

borsukwacław pisze:racje LYO vegan owsianka kokosowa z jagodami , figami i nasionami chia
I jak ? Jestem ciekaw, bo moje falafele ze szpinakiem i mozarellą (obecnie jest to falafel z sosem szpinakowo-serowym) było fatalne :( O ile uwielbiam dania z Lyo, o tyle wegetariańskich już wiem żeby nie kupować.
No i pytanie zasadnicze - jesteś wege czy jadasz mięso ?
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam!
Wczoraj chciałem wyedytowac opis ale wyświetliło mi że " nie mogę edytowac nie swojego postu" :roll:
A więc... przeżyłem to wege żarcie i powiem że było naprawdę ok.
Owsianka naprawdę mi smakowała , żadnych "turbulencji" , nie chciało mi się pic jak Smokowi Wawelskiemu tak jak po innych racjach z kosmicznymi ilościami glutaminianu i innych świństw , po jedzeniu kawa , 2 godz. pagajowania a w domu kolacji już nie jadłem :)
Nie jem mięsa od wieeelu lat i mam problem bo muszę sam przygotowywac , komponowac i targac ze sobą całą spiżarnię żeby normalnie funkcjonowac , LYO wypełnia mi lukę szybkiego , ciepłego posiłku który odpowiada moim preferencjom kulinarnym :) Z góry zaznaczam że moje smaki różnią sie od smaków większości "mięsnej" więc to co mi smakuje niekoniecznie będzie smakowało komuś " innemu" :lol:
Po testach kolejnych racji skrobne parę słów mojej opinii , Farfalle w sosie szpinakowo-serowym też mam ;-)
Bardzo cenne są dla mnie te małe pakiety z liofilizowaną żurawiną , czarną porzeczką , jarmużem i pokrzywą .

Obrazek
Opakowania po daniach są bardzo solidne więc bedę je " recykligował" i wykorzystywał do przygotowywania na ciepło własnych kompozycji , makaronu ryżowego , płatków owsianych itp.
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
Fabian
Posty: 55
Rejestracja: 09 paź 2014, 16:49
Lokalizacja: Gda
Tytuł użytkownika: F jak Fabian
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Fabian »

borsukwacław, Świetne. Nieźle masz miejsce. To gdzieś tam niedaleko Ciebie?

Mimo, że do wege mi daleko. A nawet bardzo daleko. To musze przyznać, że owsianka z Lyo przypadła i mi do gustu. Generalnie lubię śniadania z ziaren i owoców. Jedyne czego mógłbym się czepić to akurat ceny. Ale liofilizaty już tak mają. Kosztują.

Chyba nudze zainwestować w kanu!
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam!
Miejscówkę widac z mojej chałupy jak wlezę na dach :-D
Dla mnie cenna jest jakośc oraz czas i energia potrzebne do przetransportowania i przygotowania .
Witam w " ekskluzywnym "klubie sympatyków i posiadaczy jedynie słusznej łódki o wdzięcznej nazwie " Open Canoe" :lol:

Pozdrawiam .
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Kapitalny wypad a przygoda we mgle bardzo pouczająca.
Muszę kiedyś do Ciebie wpaść i wypróbować to canoe - o ile mi pozwolisz ;)
A tak w ogóle to bardzo ładne zdjęcia!
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam!
Dzięki Apo za dobre słowo ;-) pewnie że pozwolę , popływamy , rozpalimy ognisko i napijemy się dobrej kawy z miodem :)

Parę fotek z czwartkowego pływania , miałem obozowac na wyspie ale wysoki poziom wody podtopił ją nieco a i z opałem na wyspie słabo więc wybrałem moje stałe miejsce .
Padał deszcz i śnieg, wiało i przez chwilę zaświeciło słońce , było super ;-)

Obrazek
Kolejny test LYO . Farfalle szpinakowo serowe , dobre , mnie smakowało ale "mięsnym " chyba bym nie polecił .
Obrazek
Obrazek
Jak zwykle na koniec biwaku mocna kawa w towarzystwie mocarnego Skandynawa BAHCO .
Obrazek
Zmierzch nadchodzi czas wracac ,na koniec posprzątałem trochę po "wędkarzach" i zebrałem cały wór 250l śmieci :evil: (bardzo przydają się te worki które dostałem od Apo na koniec zlotu w Białogórze ;-) ) naprawdę udany dzień .
Obrazek

Parę zdjęc z dzisiejszego pływania po J.Brodno Małe.

Obrazek
Test LYO , zupa Krem brokułowo szpinakowa . Smakowała , ale wymaga dodania czegoś konkretniejszego np. makaronu ryżowego lub grzanek z pieczonego chleba .Jedynie jako dodatek do dania głównego, z pewnością parę opakowań zagości w mojej spiżarni .
Obrazek
Obrazek
Kawa i EnZo traper z O1 , jeden z najlepszych moich leśnych nożyków ;-)
Obrazek
W drodze powrotnej musiałem znaleźc przesmyk w małym polu lodowym .
Obrazek

Udany dzień , piękna pogoda :)

Pozdrawiam.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Kurde z miłą chęcią! Z niecierpliwością wyczekuję jakiegoś wolnego dnia i możliwości wybrania się do Ciebie. Bo w końcu niedaleko. A Kaszuby takie piękne :)
A jak nie zimą, to gdy się zrobi cieplej na pewno Cię nawiedzimy :D
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”