Nóż - pomoc w wyborze

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Cóż ja mogę polecić :mrgreen:
Morę/ Frostsa sobie kup.

A jak już koniecznie chcesz kupić coś drogiego to ja bym celował w Fallknivena F1, Rata 3, Cold Steel Master Hunter.

Przy Twojej kwocie wybór jest ogromny. Ja podałem to co sam bym kupił ( z naciskiem na Fallkniven'a i Cold Steel'a)
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Treasure Hunter pisze:
A jak już koniecznie chcesz kupić coś drogiego to ja bym celował w Fallknivena F1, Rata 3, Cold Steel Master Hunter.
Z w/w zdecydowanie Fallkniven F1!!! Sam go posiadam i jest to kawał noża który sprawdzi sie w wielu pracach obozowo/survivalowo/domowych... szczerze polecam :mrgreen:
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
XAVIER7

Post autor: XAVIER7 »

maly pisze:Z w/w zdecydowanie Fallkniven F1!!!
W rękach początkującego ... potrafi coś więcej niż Frosts - Mora...za 50 zł? :mrgreen:

Inkwizytor666
Kolega Treasure Hunter dobrze poradził... choć trochę żartem. Jak już pomachasz trochę Morą, zobaczysz do czego właściwie potrzebujesz noża to zdecydujesz się na bardziej wyrachowany wybór. Nie będziesz nikogo musiał pytać. I nie będą to wtedy pieniądze wyrzucone w błoto.
A Mora zostanie... i przyda się jeszcze nie raz - w "drugiej linii".
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Znalazłem to http://www.specshop.pl/product_info.php ... ts_id=2040 ale czytałem już u nas na forum że stal nie za bardzo, a to że krótki do rąbania większych gałęzi będzie maczeta
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

maly pisze:Kup sobie SRK od CS :mrgreen: Om ma niewątpliwie głownię stała :mrgreen:
Piszesz "zastanawialem sie nad ka-bar warthog" - Warthoga odradzam. Krótka i bardzo szeroka głownia może sprawiać wiele kłopotów w pracy zwłaszcza jesli nie posiadasz wiele doświadczenia.
Witam!
Mały ja jak wiesz używam noża z dość szeroką głownią i do tego jest to nóż, który wyszedł z pod Twojej ręki i nie mam z nim kłopotów w terenie. ;-)

Osobiście bym doradził koledze nóż o głowni długości od 10 cm do 13 cm to jak dla mnie najbardziej użytkowe długości głowni. Oczywiście preferował bym konstrukcję fultang (zapas mocy nie powinien przeszkadzać a początkującemu powinien dać poczucie bezpieczeństwa) choć i inne mocowania rękojeści będą odpowiednie. Stal węglowa preferowana ( sam coraz bardziej się do niej przekonuję w terenie) A najlepiej by było żeby kolega wybrał się do sklepu z odpowiednim wyborem i pomacał parę nożyków i wybrał sobie ten który by mu najbardziej odpowiadał.

Co do Ka-bara to ładnie wygląda na półce - to moje prywatne zdanie i nie neguję tego, że innym użytkownikom ten nóż pasuje i nie zamienili by go na żaden inny. To kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje.

A tak na prawdę to co pewien czas kupuję nowy nóż mimo tego, że posiadam wspaniałe sprawdzone narzędzia terenowe. Myślę, że to chyba takie lekkie zboczenie :591: :mrgreen:


Pozdrawiam Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

Post autor: zaCiety »

Witam.
bardzo prosze o szybką opinię na temat tego noża -Ka-Bar 1273 - KBD-1
Jeden kraj, jeden język, a ja ich kurna nie rozumie!!
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Hakas, Masz CALKOWITA racje co do zboczenia, to ma wiekszosc z nas :) Ja tez jestem od jakiegos czasu posiadaczem noza spod reki Malego, a le mimo wszystko chce sobie sprawic nastepny nozyk, czyli F1, a co sie tyczy wyboru noza, to juz z pare setek razy tu na forum to przedyskutowalismy, ze na poczatek kazdy ma sobie kupic cos w stylu Mora(zalecane) a nastepnie najlepiej wybrac produkt sprawdzony, zeby nie musial czlowiek pozniej zalowac, ze kase wydal bez sensu. I tak wiadomo, zwe wiekszosc nie zatrzyma sie na jednym nozu...
Ostatnio zmieniony 08 mar 2009, 19:55 przez Valdi, łącznie zmieniany 1 raz.
Frunan
Posty: 72
Rejestracja: 08 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1897581
Tytuł użytkownika: .!
Płeć:

Post autor: Frunan »

Valdi pisze:Masz apsolutna racje
Rzeczywiście masz apsolutną rację ;) Czyli mam kupić tego szwedzkiego noża z plastikową rączką? Ok...
Masz taki wlasnie sobie kupic....z plastikowa raczka, a jak masz watpliwosci to kup sobie cos innego, byle to byl sprawdzony wariant
Ostatnio zmieniony 08 mar 2009, 19:58 przez Frunan, łącznie zmieniany 1 raz.
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Tak jakby świat zapomniał, że są Mory z drewnianą rączką...
Frunan
Posty: 72
Rejestracja: 08 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1897581
Tytuł użytkownika: .!
Płeć:

Post autor: Frunan »

no nie wiem... Dla mnie nóż powinien być czymś szczególnym, czymś o co będę dbał, czymś co będę wiedział, że mi nic nie zrobi przez przypadek... Dlatego nie chcę plastikowej rączki i chcę, żeby ładnie wyglądał. Nie mieliście tak na początku? Proszę o wyrozumiałość...
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Umiesz czytać?
Mory też maja drewnianą rączkę.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Frunan
Posty: 72
Rejestracja: 08 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1897581
Tytuł użytkownika: .!
Płeć:

Post autor: Frunan »

Umiesz czytać?
Mory są nieatrakcyjne. Może Ci się wydawać, że się nie znam i masz rację. Ale chcę żeby był ładny...
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Frunan pisze:Umiesz czytać?
Mory są nieatrakcyjne. Może Ci się wydawać, że się nie znam i masz rację. Ale chcę żeby był ładny...
Kup sobie damasta ;)
Frunan
Posty: 72
Rejestracja: 08 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1897581
Tytuł użytkownika: .!
Płeć:

Post autor: Frunan »

A można linka? ;]
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Frunan pisze:Umiesz czytać?
Mory są nieatrakcyjne. Może Ci się wydawać, że się nie znam i masz rację. Ale chcę żeby był ładny...
Nieatrakcyjna to może być Ruda z parteru :mrgreen: Nóż na być funkcjonalny- a już na pewno pierwszy nóż musi być funkcjonalny. Będzie służył głównie do nauki.
Frunan
Posty: 72
Rejestracja: 08 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1897581
Tytuł użytkownika: .!
Płeć:

Post autor: Frunan »

Ale można połączyć atrakcyjność z funkcjonalnością... O to mi cały czas chodzi...
XAVIER7

Post autor: XAVIER7 »

Frunan pisze:Ale można połączyć atrakcyjność z funkcjonalnością... O to mi cały czas chodzi...
Można. Z nożem jak z kobietą... Atrakcyjna i "funkcjonalna" kosztuje - nawet żona (o czym dowiesz się w przyszłości). ;-)
Na razie powiedz ... ile możesz wydać na nóż?
Frunan
Posty: 72
Rejestracja: 08 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1897581
Tytuł użytkownika: .!
Płeć:

Post autor: Frunan »

jakoś 120 zł, bo muszę jeszcze inne rzeczy kupić... znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item565690072.html
XAVIER7

Post autor: XAVIER7 »

Frunan pisze:jakoś 120 zł, bo muszę jeszcze inne rzeczy kupić... znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item565690072.html
Za tą kasę nie zaszalejesz... Podobnie jak z Dodą. :mrgreen:
To co wkleiłeś to typowy chińczyk. Może będzie Ci służył 20 lat i będziesz zadowolony, a może pęknie przy struganiu pierwszego patyka na kiełbaskę... Nie da się przewidzieć.
Tak jak koledzy Ci wcześniej radzili - za tą kasę nie kupisz pewniejszego narzędzia niż Mora- Frosts.
Jednak jeśli bardziej niż na jakości zależy ci na wyglądzie (tak podejrzewam) kup zwyczajnie to co Ci się podoba i na co Cię stać. I tak prawdopodobnie będzie używany "od wielkiego dzwonu" ...
Frunan
Posty: 72
Rejestracja: 08 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1897581
Tytuł użytkownika: .!
Płeć:

Post autor: Frunan »

Czyli wszystko to co na militaria.pl jest do niczego? Może kupię jednak tego mora-frost...
XAVIER7

Post autor: XAVIER7 »

Zobacz sobie ten... może Ci podejdzie:
stal węglowa
http://www.narzedziowy.pl/product_info. ... rrency=PLN
i "nierdzewka"
http://www.narzedziowy.pl/product_info. ... rrency=PLN

Jak by mu zrobić drewnianą rękojeść zyskał by na wyglądzie.
albo
http://www.narzedziowy.pl/product_info. ... rrency=PLN
i luknij inne Mory/ Frosts z "Narzędziowego". Może coś Ci się spodoba.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

A ja ci powiem jedno. Kup sobie tą finke rambo z allegro.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Frunan
Posty: 72
Rejestracja: 08 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 1897581
Tytuł użytkownika: .!
Płeć:

Post autor: Frunan »

Dobra chyba tego kupię: http://www.narzedziowy.pl/product_info. ... rrency=PLN co podałeś XAVIER7. Tylko jak się pielęgnuje stal węglową?
Awatar użytkownika
Snick
Posty: 62
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Gadu Gadu: 1805770
Płeć:

Post autor: Snick »

Frunan pisze:Umiesz czytać?
Mory są nieatrakcyjne. Może Ci się wydawać, że się nie znam i masz rację. Ale chcę żeby był ładny...
W takiej sytuacji chyba nie jesteśmy w stanie nic Ci doradzić. Każdy nóż ma wady, a wygląd jest wadą najmniej istotną. Albo to zaakceptujesz, albo nic nie kupisz z satysfakcją. Mi cała sytuacja przypomina trochę reklamę pewnego banku... To tak jakbyś chiał jednocześnie nóż duży, ale też mały. I żeby był folder, jak i fixed. I najlepiej z węglówki, ale takiej inox. I oczywiście musi świetnie wyglądać, będąc zarazem ultra praktycznym. Toseneda.
Born to be wild
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Już się nie wypowiem bo ja sie nie znam :oops:
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
ODPOWIEDZ