Uzywany Tarp DPM

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

TOPERSON
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2015, 00:48
Lokalizacja: Wrocław
Gadu Gadu: 52687778
Płeć:

Uzywany Tarp DPM

Post autor: TOPERSON »

Witam Potrzebuje porady moze pomocy jesli ktoś mial by takowa możliwośc i checi.
Mianowicie kupilem Okazyjnie UŻYWANY Tarp DPM (brytyjski). W zasadzie wszystko jest ok ma dwie łaty które są profesjonalnie zrobione ale pod swiatło zauważyłem kilka takich drobniutkich dziurek które niestety puszczaja wode:(.Chialbym poprosic Forumowa Brać o radę,jak to można naprawić czy ktoś może ma jakieś doswiadczenia nie bardzo wiem jaki materiał nadał by sie na łatki a moze ktos jest w posiadaniu jakiegos materialu tarpowego który można by do tego uzyć.W związku z tym że planuje wreszcie pojechać na zlot chciałem go tam zabrać. Stąd prośba o pomoc chciał bym wyrobić się z naprawą go do wyjazdu.
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Budzetowo? Opiernicz silikonem sanitarnym roxcienczonym w benzynie ekstrakcyjnej okolice dziury a potem sama kropelka silikonu dziurke z obu stron.
Profesjonalnie? Kup niedziurawe poncho.
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Użyj może tasmy do podklejania szwów?
Na marginesie, jeśli tarp jest dziurawy, to trudno mówić tu o jakiejś specjalnej okazji, ile byś nie zapłacił.

Na szybko coś takiego wygooglowałem, ale nie wiem jak to się sprawdzi w praktyce niestety:
http://e-pasmanteria.pl/pl/p/laty-polie ... ieski/1752
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2015, 10:36 przez kermitttt, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Odtłuścić i od wewnątrz podkleić mocnym, oryginalnym powertapem.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Miałem podobny problem... Tylko nie jestem pewien czym skleiłem... Sprawdzę
W każdym razie u mnie trzyma już dwa lata...
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Parthagas pisze:Odtłuścić i od wewnątrz podkleić mocnym, oryginalnym powertapem.
a który jest oryginalny?
Metoda krótkotrwała. Jeśli zaszyte w miarę Ok to polecam zasmarować rozpuszczonym butaprenem ew silikonem uniwersalnym. Mi trzymało w płaszczu elegancko.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Z tego co wiem orginal powertape to firma 3M
Awatar użytkownika
wilow7
Posty: 202
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:27
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: wilow7 »

Toperson Przywieź na zlot, ja wezmę IMVHO najlepsza taśmę TESA do podklejenia dziurek.
Rolka, prawie niedostępna w Polsce, kosztuje w hurcie ponad 60 zł (przy zakupie kartonu).
Nożyczkami wycina się okrągłe łatki i po odtłuszczeniu materiału benzyną ekstrakcyjną trzyma nawet w wodzie.
Tak mam załatana podłogę w jednym namiocie i dno wodoszczelnego plecaka Ortlieba. Od paru lat nie puściło.
Mam w dwóch kolorach: biały i szary.
Inżynier
Odyn
Posty: 84
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:41
Lokalizacja: Zabrze
Gadu Gadu: 10698762
Tytuł użytkownika: Odyn
Płeć:

Post autor: Odyn »

Z tego co pamiętam lata temu Kamykus skleił zestawem naprawczym do dętki rowerowej
Victory Or Victory
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

Tkanina oryginalnej wojskowej bashy jest silikonowana, pozostaje więc raczej uszczelnienie silikonem. Na marginesie mówiąc, właśnie tak uszczelniał szwy producent.
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Ja takie uszkodzenia kleję samoprzylepnymi łatkami do dętek. Za 10zł masz 8 szt, które dodatkowo możesz pociąć. Na mojej plandece od 4 lat jest kilka takich łatek, nic się nie odkleja. Deszcze-mrozy...
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
wilow7
Posty: 202
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:27
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: wilow7 »

RBT pisze:Tkanina oryginalnej wojskowej bashy jest silikonowana, pozostaje więc raczej uszczelnienie silikonem. Na marginesie mówiąc, właśnie tak uszczelniał szwy producent.
To mnie zaskoczyłeś. Czy możesz podać jakieś źródła?
Być może mylę się.
Inżynier
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

Źródło leży w mojej szafie. :-)
Znalazłem także tu http://www.endicotts.co.uk/content/brit ... et-gs-m-tp. Impregnacja silikonem bashy przewija się w wielu wypowiedziach na forach bushcraftowych, nie sposób teraz wszystkich szukać.
Szew środkowy jest zamazany silikonem, wiąże się on doskonale z tkaniną, na której nie widać impregnacji. Na pewno nie jest impregnowana poliuretanem jak większość tkanin namiotowych. Woda perli się doskonale po obydwu stronach tkaniny.
TOPERSON
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2015, 00:48
Lokalizacja: Wrocław
Gadu Gadu: 52687778
Płeć:

Post autor: TOPERSON »

Dziekuje wszystkim za pomoc. W dniu dzisiejszym znalazłem w domu tube silikonu i po dodaniu niewielkiej ilosci bezyny ekstrakcyjnej zalepiłem wszystkie dziurki.Wieksze zalepiłem za pomoca łatek bezbarwnych do Samopompy ktora otrzymałem od Willowa no i wyglada na to ze wszystko bedzie sie trzymało kupy postaram sie stestowac ja jeszcze przed przyjazdem tak czy siak efekty beda do obejzenia na zlocie:)
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

Napisz za jakiś czas czy się naprawy sprawdziły.
Powodzenia.
ODPOWIEDZ