Konserwacja i pranie

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
martyna
Posty: 92
Rejestracja: 18 sty 2011, 13:33
Lokalizacja: Poznań/Swarzędz
Tytuł użytkownika: Weissfrau
Płeć:

Post autor: martyna »

Wracając do odwanianaia po tych czułościach powyżej :mrgreen: napiszę, że ostatnio genialnie sprawdza mi się olejek zapachowy. Na stanie mam obecnie zapach lasu http://olejki.pl/new/pl/olejki-zapachow ... etail.html , ale podejrzewam, że sosnowy też sprawdzi się bardzo dobrze. Aby nie zniszczyć pranych rzeczy wylewam 5-7 kropli olejku na wielorazową chusteczkę do nosa ( lub inny kawałek tkaniny) i wrzucam do pralki razem z ciuchami. Już przy praniu w 40 stopniach i zwykłym proszku zapach ogniska znika. Ten sam patent wypróbowałam na kurtce z demobilu śmierdzącej niemiłosiernie stęchlizną, tyle, że rozrobiłam olejek z wodą i rozpyliłam to na powierzchni kurtki. Efekt gorszy niż po praniu, ale zadowalający.
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

martyna, - dzięki z głos, pomysł wart sprawdzenia.

Ale bardziej mi chodzi o pozostałe wyposażenie - zwłaszcza te elementy, które trudno włożyć do pralki.

ArturZ, wspominał o fusach kawy - przypomniało mi to, że właśnie świeżo zmieloną kawę stosuje się jako czynnik dający odpocząć naszemu powonieniu w najlepszych perfumeriach, po powąchaniu zapochu 3-4 perfum.

W końcu survival to korzystanie z wszelkiej dostępnej wiedzy różnych dziedzin.
Przetestuję tą kawę w szafie ze sprzętem.
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

W lodówce kawa sprawdza się znakomicie (ja sypię świeżo zmieloną) więc i w szafie może da radę ?
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Ja w lodówce stosuję przecięte jabłko, ale wątpię, żeby przy sprzęcie dało radę 8-)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
ODPOWIEDZ