www.reconnet.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Carlos Hathcock snajper Wietnamu
Autor Wiadomość
Freebird 

Wysłany: 2009-12-13, 17:06   

Nie znam fińskiego :P

thrackan 
Manufaktura strużyn

Wysłany: 2009-12-13, 17:09   

To prawdopodobnie nie dogadasz się ze Świętym Mikołajem. Chyba, że w "alkoholowym esperanto" :-P

Freebird 

Wysłany: 2009-12-13, 17:13   

E tam, angielski jest uniwersalny, prawda? Święty Mikołaj z pewnością się go nauczył ;)

wilk4561 
Wędrowiec

Wysłany: 2010-01-07, 20:16   

Ostatnio czytałem ciekawy artykuł o pewnym polskim snajperze. Współczesnym oczywiście i nadal działającym. Zadziwiający jest fakt, że koleś strzela z SAKO i co jest przykre i jednocześnie normalne w tym kraju. On oddał swojego SAKO do naprawy serwisowej. Wiadomo, że wcześniej pracował nad nim kilka lat. Każdy snajper ustawia karabin pod siebie i sam nad nim pracuje. Zwrócili mu inny karabin. Bezsens. Jego karabin poszedł do jakiegoś innego gościa. To jest żenada. Gość jest instruktorem i naprawdę znakomitym snajperem. I jest do tego starszym szeregowym :D .

Sł@wek 

Wysłany: 2010-05-10, 09:35   

Cześć
Panowie troszkę odbiegnę od tematu ... szukam bardzo precyzyjnych informacji dotyczących umundurowania żołnierzy amerykańskich z okresu konfliktu w Wietnamie
Precyzyjniej chodzi mi o jednostki navy seals … jak i w co mieli obszyte swoje mundury polowe … jakie naszywki … odległości według regulaminu mundurowego itp.
Może natknęliście się na takie info.
Chce zrobić rekonstrukcję takiego munduru polowego z tamtego okresu dla tych jednostek … z góry dzięki za pomoc

Okruch 
Czciciel BK-7

Wysłany: 2010-05-11, 15:02   

W zasadzie powinieneś założyć właśnie osobny temat.

Mnóstwo informacji znajdziesz na www.militaryphotos.net - jest tam nawet osobny temat poświęcony LRRP, SEALsom, Yardom i Zielonym Beretom :)

Sł@wek 

Wysłany: 2010-05-12, 09:42   

dzięki za podpowiedź
nie chciałem zakładać tematu bo nie wiem czy kogoś to zainteresuje tak jak mnie
jeszcze raz dzięki
S.

Skiba 

Wysłany: 2011-02-07, 19:42   

Widzę że mam kolegę który też czytał tę książkę... polecam jeszcze "Czas Snajperów". A wracając do tematu: Poszukaj anglojęzycznych książek na eBay. Jeżeli obcy język nie jest dla ciebie przeszkodą... dowiesz się więcej na 100%, a i twój angielski się polepszy :roll:

Kulawy 
Czarne pióra

Wysłany: 2011-04-25, 16:09   

Z czego słynny jest Hathcock? Z słynnej "pułapki" i z tego że... Zrobił coś co można zobaczyć w filmie "Szeregowiec Ryan"... Osoby inne, sytuacja inna, miejsce inne, ale rezultat jest ten sam, obejrzyjcie snajperską scene w miasteczku, w deszczu.
A dla tych którzy znają angielski i interesują się snajperstwem jest seria filmików na YT w których można posłuchać wywiadu z samym "Białym Piórem"
http://www.youtube.com/wa...nel_video_title

Skiba 

Wysłany: 2011-04-26, 09:34   

Z akcji dla CIA, niestety tajnych ;)

tnds 
Pustelnik

Wysłany: 2011-04-27, 12:38   

Też interesuję się tematyką strzelectwa wyborowego i mogę Wam polecić parę książek:
- Albrecht Wacker "Snajper na froncie wschodnim"
Historia niemieckiego snajpera działającego na froncie wschodnim. Naprawdę interesujące opowieści z frontowego życia Josefa Allerbergera.
- "Karabin wyborowy SWD" wyd. MON
Opis, użytkowanie, zasady i sposoby strzelania z SWD. Trafiłem na nią w bibliotece wojskowej.
- "Podręcznik strzelca wyborowego" wyd. MON
Zasady działania strzelca wyborowego, budowa i użytkowanie karabinu, zasady strzelania, sposoby prowadzenia ognia, obserwacja i określanie odległości, prowadzenie ognia w walce itp. itd. Trafiłem na nią także w bibliotece wojskowej.

Odpowiedz do tematu