nasi pupile

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

TITTO pisze: Hakas, kury trzymaj w wolierze to lis i jastrząb nie będą miały co łapać a kuropatw mniej bo myśliwi wytłukli a rolnicy za dużo nawozów stosują. Pamiętaj że lis i jastrząb byli wcześniej niż Ty i twoje kury :) . No ale fakt, jaki pożytek z lisa czy jastrzębia, ani to zjeść, ani wydoić - "aby loto i sro" !
Hakascy łowcy współistnieli z lisami , wilkami, rosomakami i niedźwiedziami w tajdze.
Co do kur to chciał byś mieszkać w klatce i być ograniczony siatką? Bo ja nie.
Lis i jastrząb to drapieżniki i wiem, że taka jest kolej świata ale moi przodkowie na nie polowali. Ja nie zamierzam zasadzać sie na nie ale niech uważają bo ja lubię swoje kurki ;-)
Co do wykorzystania lisa - jest jedno pięknie wyprawione skóry na czapki i futra a zęby jako ozdoba. Z jastrzębia jedynie pióra na pierzyska do strzał i szpony do ozdoby.
Pozdrawiam Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
adampawlowski
Posty: 27
Rejestracja: 17 lut 2009, 13:48
Lokalizacja: dolina bobru
Płeć:

Post autor: adampawlowski »

Od wczoraj pojawiła sie w domu w pokoju dzieci ;-)

Obrazek

Z dziećmi to chcielibyśmy psa ale żona nie lubi mieszkamy w mieście w starej kamienicy z brzydkim podwórkiem to musi nam rybka wystarczyć dobre i to :-).
ps. trzeba jej jakiegoś kumpla bo wydaje się samotna
Awatar użytkownika
badom
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2009, 16:59
Lokalizacja: z lasu
Gadu Gadu: 7860525
Tytuł użytkownika: Wujek dobra rada :D
Płeć:

Post autor: badom »

Ryb nie można trzymać w kuli.... Jakby moje słowa ci nie wystarczyły to tu masz: http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=1865.0
Wiem, że to forum nie jest o zwierzętach, ale zawsze przy okazji uczymy się na błędach :).

I to bardziej przemawiające:
http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=31177.0
adampawlowski
Posty: 27
Rejestracja: 17 lut 2009, 13:48
Lokalizacja: dolina bobru
Płeć:

Post autor: adampawlowski »

Dzięki, że to napisałeś dzieci poczytały i jutro kupimy normalne akwarium z filtrem i grzałką roślinkami i to sie nawet dobrze składa bo akwariun wszyscy bardzo lubimy. Dzięki !
Awatar użytkownika
badom
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2009, 16:59
Lokalizacja: z lasu
Gadu Gadu: 7860525
Tytuł użytkownika: Wujek dobra rada :D
Płeć:

Post autor: badom »

Nie ma za co ;). Jak coś wiem, to dlaczego mam się tą wiedzą z nikim nie dzielić? :p
erwinw
Posty: 90
Rejestracja: 08 lut 2008, 14:58

Post autor: erwinw »

AdamPawłowski- strasznego brudasa zanabyłeś, gdy miałem akwarium to była ulubienica mojej młodszej (dużo młodszej) siostry, a moja zmora, bo ja dbałem o akwarium. Pozbyłem się gada (ryby) w dośc niewybredny sposób imitując jego naturalny zgon, i spokój powrócił do życia akwarium i mojego...
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Sándror Márai

Księga ziół.



„O zwierzętach”

Nie wstydź się tego, że kochasz zwierzęta. Nie rumień się dlatego, że jakiś pies bliższy jest twojemu sercu niż większość ludzi, których znasz osobiście. Kłamią prorocy i ci grubiańscy, kiepscy ludzie, którzy karcą cię za tę nić sympatii, i mówią tak: „Kradnie ludziom uczucia, które trwoni na psy! Samolubny, zimny typ!” Nie przejmuj się nimi. Spokojnie kochaj swojego psa, tego niezmordowanego przyjaciela o lśniących oczach, który za swoją przyjaźń nie prosi o nic więcej niż byle jaki ochłap i pogłaskanie. Nie wierz w to jakoby, słabość i egoizm skłoniły cię do miłości do zwierząt. To są nasi bracia, wyrabia się ich w tym samym warsztacie co człowieka i mają rozum, częstokroć bardziej skomplikowany i subtelniejszy niż większość ludzi. Niech sobie drudzy nazywają słabością miłość do zwierząt i szydzą z niej – a ty spaceruj sobie ze swoim psem. Jesteś w dobrym towarzystwie; i Bóg o tym wie.
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Ostatni (środa przed Świętami) przybyło mi pięciu nowych domowników - cztery panie i jeden pan:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Małe psiunie ;-)
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

jakieee słodziakii :roll:
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mazazel »

Mojego jeszcze tu nie było, a że jutro stuknie mu dwudziestka:D uznałam, ze dobry czas. Subway, wałach rasy pełna krew angielska, 7 lat spędził na wyścigach, parę w różnych miejscach, dwa lata temu znalazłam go na allegro (;)) i po rozmaitych perypetiach (np potrzeba było półgodzinnej pracy 4 silnych panów, w pocie czoła, by moje szczęście zapakować do przyczepki- zero współpracy ze strony kopyciaka) przywiozłam do siebie. Zdążyłam już z niego zsiadać w galopie;), gubiliśmy się w lesie, byliśmy na 3 dniowym rajdzie i wielu leśnych i polnych wycieczkach. Co rano wybiegamy na spotkanie ze świtem, często wraz ze stadem saren czy innymi polnymi zwierzętami. Wlewa spokój w serce, kiedy idę do niego wieczorem i zastaje chrupiącego sianko. Kiedy rży na powitanie, kiedy tarza się w błocie, wygrzewa na słonku, pasie na soczystej trawie. Ale oprócz kontemplacji czystego końskiego piękna musi być i czas na trening. Tu w pustynnej scenerii- nasza najlepsza sesja:

Obrazek

Więcej pustyni tu: Subway na pustyni

A tutaj zimowe aktywności- sztuczki (miał być hiszpański step, czyli koń idzie wysoooko unosząc przednie nogi; nauczyłam go podnosić nogi na sygnał, ale głupi nie jest, z miejsca nie rusza tylko czeka na nagrodę:D dalej mi się uczyć nie chciało)

Obrazek

I Subwayowy hit tej zimy- gałązki jałowca, objadł połowę już, zjada go codziennie, biedak nie czytał mądrych książek w których jak byk stoi, ze jałowiec trujący dla koni;)

Obrazek

A jak Sub uznaje, że kolacja się spóźnia, albo sesja fotograficzna przeciąga, robi tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
zdybi
Posty: 435
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: zachpom
Gadu Gadu: 9522989
Płeć:
Kontakt:

Post autor: zdybi »

Masz serce do zwierząt Mazazel,piękny koń :-D
http://lukaszzdyb.blogspot.com
http://mybushcraft.blogspot.com
"Bo życie przecież po to jest,żeby pożyć"
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Bąbel
Jack Russel Terrier (dla laików, to ten pies z Maski :-) ). Tak jak przystało na JRT, rodzony w stajni, i tam spędził pierwsze tygodnie życia (JRT trzymane są często przez hodowców koni, w celu tępienia gryzoni, szczurów, wykazują się świetną taktyką podczas polowania parami na szczury)
Pies dusza, kapitalny przyjaciel, cierpliwy dla dzieciaków, szybki, niezależny, no i przedewszystkim TERRIER - odwaga mimo małych gabarytów.
W ogrodzie nie mamy żadnych kretów, nornic, myszy (sąsiedzi mają), a pies mimo tego wie że nie wolno kopać w trawnikach.
Nadaje się na wędrówki po lesie, ale trzeba brać poprawkę na krótkie jego nogi.
W głębokim śniegu nie miał bym serca go męczyć.
Instynkt łowcy pokazuje bardzo często. Na łące potrafi wykopać miniaturową ziemiankę, w pogoni za kretem.
Rasa zdrowa, bez skaz genetycznych, wytrzymała. Polecam
Sąsiad już też takiego ma, i szykuje się że kuzynka też kupi :-)
Pies nie do bloku. Potrzebuje przestrzeni, spacerów.

Obrazek
Obrazek
F..k it, I'll Do It Myself!
yang
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2010, 02:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Tytuł użytkownika: Szyszkownik
Płeć:

Post autor: yang »

Ja mam Rottweilera ale nie umiem umiesczać zdjęć więc nie pokarzę :-P
Anabasis
Awatar użytkownika
kiszka
Posty: 38
Rejestracja: 20 lut 2010, 10:07
Lokalizacja: Łódz/Małyń
Gadu Gadu: 21172450
Tytuł użytkownika: Zwierz
Płeć:

Post autor: kiszka »

Mój pies:) marki Golden retriever:D
Eko ma 2,5 roku
http://picasaweb.google.com/Mroczek.Eko/Eko#
....
Zax
Posty: 15
Rejestracja: 04 lip 2010, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 3588281
Płeć:

Post autor: Zax »

No to i ja się pochwale moimi pupilami.
To niewielka ich część. Bear miałby wyżerkę :P

http://picasaweb.google.pl/TinyBoyWithYOYO/Zwierzaki#
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Zax, super zwierzaki :) Chciałbym mieć przynajmniej skorpiona ale mama mówi że jakbym przyniósł jej skorpiona do domu to bym wyleciał przez okno razem z tym skorpionem :)
A to mój psiak. A niech tylko dorwę tego hodowcę co mi mówił że to kaukaz... Ale i tak psiak super :)
Bardzo lubi się chlapać w wodzie
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

A to z zaskoczenia jak się obudził
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Mazazel pisze:... po rozmaitych perypetiach (np potrzeba było półgodzinnej pracy 4 silnych panów, w pocie czoła, by moje szczęście zapakować do przyczepki- zero współpracy ze strony kopyciaka) przywiozłam do siebie.

Obrazek

I Subwayowy hit tej zimy- gałązki jałowca, objadł połowę już, zjada go codziennie, biedak nie czytał mądrych książek w których jak byk stoi, ze jałowiec trujący dla koni;)

[/url]
A wystarczylo zasłonić mu oczy i wszedł by bez problemu nawet w ogień. Stara nie tylko hakaska sztuczka. Kocham konie bo jak każdy człowiek tajgi i stepu tak i Hakas rodzi się na koniu, żyje na koniu i najczęściej umiera na jego grzbiecie.

Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Awatar użytkownika
unabomber
Posty: 228
Rejestracja: 16 sie 2009, 18:52
Lokalizacja: Beskid Niski
Tytuł użytkownika: wirus homo sapiens
Płeć:

Post autor: unabomber »

Zax pisze:No to i ja się pochwale moimi pupilami.
To niewielka ich część. Bear miałby wyżerkę :P

http://picasaweb.google.pl/TinyBoyWithYOYO/Zwierzaki#
To są zwierzaki? Jak bym miał takie paskudy w domy to nie wiem czy w kanalizacji jest taka przepustowość... ;-)
FUJ!
Zima weryfikuje.
Zax
Posty: 15
Rejestracja: 04 lip 2010, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 3588281
Płeć:

Post autor: Zax »

Nie podobają Ci się? :( Toż to piękne jest i bardzo ciekawe.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Każdy ma swój gust :) Ja lubię tego typu zwierzęta bo one są o wiele ciekawsze niż taki chomik czy mysz...
KuKu
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2009, 18:29
Lokalizacja: Kluczbork
Gadu Gadu: 2181302
Tytuł użytkownika: Uczę się :)
Płeć:

Post autor: KuKu »

Zax, pokaz lepiej gdzie to trzymasz, a zwierzątka straszne masz
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Zax, możesz opisać zdjęcia w galerii co to za zwierzaki :mrgreen: :mrgreen: całkiem ciekawe stonogi skorpionik też niczego sobie
kumpel mi kiedyś opowiadał jak jego pająk kiedyś nawiał z akwarium :mrgreen: :mrgreen: wywalił wszystkich o 6 rano w sobotę jak wrócił z imprezy na klatkę jak stali a ten szukał włochacza dokładnie nie wiem co to było ale trza było wiedzieć jak że skubańcem gadać
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
budzigniew
Posty: 54
Rejestracja: 23 lut 2010, 00:51
Lokalizacja: asdasd

Post autor: budzigniew »

Co to za homar na ostatnim zdjeciu?
Zax
Posty: 15
Rejestracja: 04 lip 2010, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 3588281
Płeć:

Post autor: Zax »

To z ostatniego zdjęcia to Damon diadema. Polskiej nazwy brak. Zdjęcia w galerii już podpisane :)

Driver, mi z reguły nic nie ucieka, choć raz zrobiłem za duży otwór w pojemniku i w nocy wylazła mi jedna ze Skolopendr (foto w galerii). Szczęście w nieszczęściu bo spadła mi na łózko i wlazła pod kołdrę. Pewnie ją przygniotłem bo mnie ukąsiła w plecy. Obudziłem sie od razu i odruchowo złapałem reką. Gdy poczułem, że to cos jest spore i się wyje to momentalnie zerwałem się z łóżka. Myślałem, że cos mi przez okno wpadło, ale zobaczyłem, że to skolopendra. Nawet nie wiesz jak trudno to po ciemku złapać :P Szczególnie, że nie chciałem kolejnej porcji jadu w sobie bo nie wiadomo jak by to moje ciało odebrało :P
Ale złapałem ją do słoika po i spokojnie poszedłem spać.
Mój pierwszy i jedyny wypadek w ciągu 8 lat hodowli jadowitych zwierząt. Oby ostatni :P

A gdzie trzymam?
Obrazek

Obrazek
Zablokowany