Ultimate Survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Getruch
Posty: 11
Rejestracja: 17 sty 2010, 17:32
Lokalizacja: Częstochowa
Gadu Gadu: 5788014
Płeć:

Post autor: Getruch »

Fajnie? Właśnie teraz to będzie sieczka dla mózgu! Gdy patrze na spot reklamujący nową serię to mi się śmiac chcę. Biorąc pod uwagę to, że w poprzednich seriach Bear miał jeszcze w sobie odrobinę autentyczności, to gdy zobaczyłem jak spierdziela przed lokomotywą w tunelu i w ostatniej chwili udaje mu się odskoczyc, wydało mi się dośc oczywiste, że ten program to już TYLKO show.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

A gdyby wpadł pod pociąg to już by było realne? No uciekł przed pociągiem, co w tym dziwnego?

No wiadomo że to było pewnie nagrane z tym pociągiem, bo w odcinkach może nie będzie takiej sceny tak jak z tymi gałęziami co go zaplątują i ciągną do siebie. No każdy program tego typu jest już ustawiony do nagrania nawet les stroud...
Awatar użytkownika
Getruch
Posty: 11
Rejestracja: 17 sty 2010, 17:32
Lokalizacja: Częstochowa
Gadu Gadu: 5788014
Płeć:

Post autor: Getruch »

Wydaje mi się, że w tej nowej i ostatniej serii, zbyt często zdarza mu się "prawie" spaśc w przepaśc, lub uciec przed pociągiem ("szczęściem" jest już samo jego spotkanie). Ja osobiście nic do gościa nie mam, nawet lubię go oglądac, ale jego program robi się coraz bardziej naciągany. Nie zauważyłeś tego? No bo z tego co wiem ilośc "cudownych ocaleń" nie rośnie wraz ze wzrostem popularności programu.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

na youtube ladnie jest pokazane ze ow ex komandos sas ma asekuracje podczas wspinaczki...za gosciem idzie sztab ludzi lacznie z dublerem :)....hahha lach jakich malo

Bear Grylls Fake...takie haslo w jutasa wpisac nalezy :)
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Getruch, zauważyłem ale jakby zginął to co by było? ;) les stroud też jest naciągany. Rozbił się na jakiejś bezludnej wyspie i jakimś fartem znalazł opuszczoną łódź w której mieszkał lub był gdzieś na Alasce i prawie wszystko znalazł, a to sznurek, drut, puszki itp.
Awatar użytkownika
bivr
Posty: 87
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:15
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 6693152
Płeć:

Post autor: bivr »

Kobra, przecież łódź mu ekipa zostawiła, koksie. I mówił o tym wyraźnie. A drut i puszki... no co w tym dziwnego. Sznurka nie pamiętam żeby znalazł.
Hail To The King Baby
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

A więc schronienie ma zapewnione, ale dziwi mnie to że niczym sobie nie pościelił aby miał miękko.
Awatar użytkownika
bivr
Posty: 87
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:15
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 6693152
Płeć:

Post autor: bivr »

To była symulacja rozbicia łodzi. Prawie w każdym odcinku odtwarza warunki jakiejś katastrofy, więc nie ma naciągania. Koniec dyskusyi. ;-)
Hail To The King Baby
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

nasz ulubiony 'niedżwiadek' powinien zaczerpnąć trochę pomysłów od tego gościa dodało by to sporo realizmu do prezentowanej przez niego 'sztuki przetrwania' ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

Fakt, Damien Walters bije na głowę Niedźwiadka jeśli chodzi o pokazy akrobatyczne :) Jakby to powiedział pewien paser z gry Wiedźmin: "Gośc jest k***a niesamowity, prawdziwy chędożony magik" :mrgreen:
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Getruch, chodzi o to, że w miarę rozwoju rewolucji, walka klas zaostrza się :)
Awatar użytkownika
Thorgal
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwie 2009, 22:13
Lokalizacja: Chojnice
Tytuł użytkownika: Thorgal
Płeć:

Post autor: Thorgal »

Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Racja, aby jeszcze umiał Polski albo ja doskonale angielski i mogę z nim siedzieć na bezludnej wyspie :)
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Sama frajda miec towarzysza ktory ma ADHD, pewnie bym go udusil po 15min.
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2009, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Samotnik
Płeć:

Post autor: Stalker »

Ja tam bym wolał na bezludną wyspę:

http://www.tacgirls.com/gallery.html?func=detail&id=27

lub jej koleżanki ;)
Awatar użytkownika
.C.Z.
Posty: 13
Rejestracja: 24 lut 2009, 00:20
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: .C.Z. »

Nie wiem czy było, więc nie tworzę nowego wątku na razie.

Nowy survivalowy program na Discovery rusza - Dual Survival. W obsadzie tego 10 odcinkowego cyklu dwóch amerykańskich bushcrafterów: Dave Canterbury i Cody Lundin.

Więcej nieco tutaj np. http://press.discovery.com/us/dsc/progr ... -survival/
Snajp
Posty: 38
Rejestracja: 28 gru 2008, 11:37
Lokalizacja: Janów Lubelski
Płeć:

Post autor: Snajp »

sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

ten program przedstawia prawdę na temat survivalu w praktyce (facet był trzy miesiące w kanadzie bodajże) całkiem sam





dalsza część postu przedstawia fragment fabuły


























10 dni przed planowanym zakończeniem nie wytrzymał i zadzwonił po ekipę ratunkową
Zax
Posty: 15
Rejestracja: 04 lip 2010, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 3588281
Płeć:

Post autor: Zax »

Jakby nie patrzeć, program Beara ma utrzymać widza przed ekranem. Ma być szybki, agresywny, niesmaczny. Mimo tego, że nie powinien być on jedynym źródłem wiedzy, to jest tak kilka informacji które mogą się przydać.

W którymś odcinku było powiedziane, że jego programy są w większości reżyserowane, ale mają na celu pokazać co można zrobić w sytuacji skrajnej. Kiedy nie masz wody, nie masz jedzenia, a masz kupę słonia. Jeżeli masz wystarczająco silną wolę życia to ją wyciśniesz i te kilka kropel wypijesz, nawet jeżeli później przez 2 miesiące mieliby Ci robić płukanie okrężnicy ;)

Mi się strasznie podoba ten program. Lubię patrzeć jak zjada robale. Jako, że jestem miłośnikiem świata bezkręgowców to ciekawym doświadczeniem jest spróbowanie takiego skorpiona czy pędraka. Także jest to jedyna rzecz która kopiuję z Beara. Innych nawet nie próbuję bo nie jestem tak sprawny fizycznie i wiem, że jak coś mi się stanie to nie będzie mi tak łatwo jak jemu.
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

Kiedy nie masz wody, nie masz jedzenia, a masz kupę słonia.
he he zaraz na necie pojawi się taktyczna kupa słonia jako dodatkowy zapas wody, no może, że na waszym terenie biegają po łąkach słoniki... i to nie te różowe :D .
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Jeśli chodzi o sceny z kupą, to u Beara była ona jakaś taka blada. Lepiej sięgnąć do klasyki gatunku, np. "Salo - 120 dni sodomy" Pasoliniego, tam scena z kupą jest znacznie lepsza.
Awatar użytkownika
House
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:34
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 20483172
Płeć:

Post autor: House »

Zax pisze:Jakby nie patrzeć, program Beara ma utrzymać widza przed ekranem. Ma być szybki, agresywny, niesmaczny. Mimo tego, że nie powinien być on jedynym źródłem wiedzy, to jest tak kilka informacji które mogą się przydać.
Idealnie ujęte ;-)
O pozostałych atutach tej produkcji również wspominali inni, wspaniałe widoki itd.
Zostawiając na chwilę wady chciałbym wspomniec o jednej ważnej rzeczy, którą Grylls pokazuje. Przetrwać za wszelką cenę stosując wszelkie środki. Ja bym to zmienił i przyjął - przetrwac za wszelką cenę stosując rozsądne środki. Gdyby Bear przyjął taką dokładnie logistykę to prawdopodobnie stworzyłby najlepszy program swojego rodzaju.
Mając jednak świadomośc, że program jest reżyserowany przyjmuję taką opcję, że to nie Bear stwierdza - ja sobie skoczę z tych 15 m do wody, tylko tak zaleca mu reżyser. Wtedy nawet bym podjął walkę z osobami, które zrównują z błotem samą osobę Beara Gryllsa. Osobiście mam do niego neutralne podejście.
W tej chwili oglądam uważnie każdy odcinek wyłapując to co sam był bym w stanie zrobic w walce o życie (!), a zastanawiam się jak zmienic czynności, które uznam za nierozsądne, aby były dostatecznie bezpieczne.
Dobry alpinista to stary alpinista.
Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Post autor: yoger »

Zazwyczaj są dużo bezpieczniejsze rozwiązania niż on sugeruje, widziałem w którymś odcinku jak wydostawał się z kanionu wspinając się po pionowej skale kilkadziesiąt metrów - "bo nie zdążyłby obejść przed zmrokiem", tak samo schodzenie pionowo po d naporem wodospadu, ja bym zmajstrował ogień, zjadł coś, przemyślał co i jak poszło, co będzie jutro i kimono, wcześnie rano pobudka i w drogę. Zawsze mi się wydaje, że on się gdzieś spieszy, a to jest zaprzeczanie idei survivalu, człowiek spiesząc się popełnia błędy.
Awatar użytkownika
House
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:34
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 20483172
Płeć:

Post autor: House »

yoger pisze:Zawsze mi się wydaje, że on się gdzieś spieszy, a to jest zaprzeczanie idei survivalu, człowiek spiesząc się popełnia błędy.
Ja bym tutaj dyskutował. Kiedy rzeczywiście walczysz o życie, a masz ograniczone środki do przeżycia, to walczysz z czasem tak samo jak z brakiem wody i pożywienia. Jeśli obejście tych przeszkód, którym stawia czoło jest tak czasochłonne jak podaje to jego pośpiech jest usprawiedliwiony. Zaznaczam pospiech, nie środki jakie stosuje. Moim zdaniem możesz czuć się bezpiecznie w sytuacji zagrożenia jeśli w optymalnych proporcjach zmieszasz rozsądek i dbanie o czas. Te rzeczy są najważniejsze. Za to umiejętność improwizacji oraz odpowiednia wiedza biologiczno-geograficzna pozwoli ci być na łonie natury nie gościem lecz gospodarzem.
Dobry alpinista to stary alpinista.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

najgorsza rzecz w takiej sytuacji to pośpiech.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
ODPOWIEDZ