Krzesiwo Exotac FireROD Black

dział małych piromanów ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
comando
Posty: 8
Rejestracja: 22 mar 2014, 21:08
Lokalizacja: Mława
Płeć:

Krzesiwo Exotac FireROD Black

Post autor: comando »

Witam, Czy ktoś z was miał styczność z krzesiwem Exotac FireROD Black i co o nim sądzicie. Czy warto w ogóle wydać te 140 zł? czy lepiej kupić coś tańszego.
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Całkiem sporo kasy jak za krzesiwo...
Polecam coś sporo tańszego i własnoręcznie przetestowanego w górach i lasach:
viewtopic.php?t=5716
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Kubush, poważnie krzesiwko które wypada z rękojeści jest warte polecenia?
Widziałem kilkukrotnie co to warte... Krzesiwo nie ma prawa wypaść z rękojeści tak samo jak ostrze noża, lub żarówka z latarki.

Nie chciał bym Pingwiniakowi robić złej opinii ale nie wierzę, że 6 sztuk które miały tę samą wadę to był przypadek. Czasem trzeba po prostu napisać że coś jest z lekka kiepskie. Gdybym nie widział to bym nie pisał.

comando; Ja osobiście polecam FireFlash, z tańszych brat szukał ostatnio i Panowie z Recona polecali krzesiwko Primusa za 35zł, jest między innymi w Juli. Brat dostał i poważnie warto, choć ja wolę jednak FF który jest nieco twardszy (mniej iskier ale bardziej trwałe)
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

W ostateczności można krzesać bez rękojeści (chociażby trzymając multitoolem), ale jest to pewna niedogodność. Ja mam krzesiwa Pingwiniaka i te świecące, jak i również te ze starej serii, do żadnego nie mam zastrzeżeń. Zgadzam się co do FireFlasha i Primusa, ale raczej nosiłbym jako backup, nie jako główne (po co mam marnować droższe skoro tańsze mnie jeszcze nie zawiodło :P).
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

comando pisze:Czy warto w ogóle wydać te 140 zł?
Ja już kilkukrotnie miałem Exotaca w koszyku - ale potem stwierdzałem że krzesiwo za taką kwotę jest za drogie - co do jakości wykonania nie mam zastrzeżeń. Mam kilka krzesiw : BCB (pręt wyleciał i trzeba było kleić) , mam PRIMUSA, , mam Pingwiniakowe, mam jakieś no name - i stwierdzam, że każdym rozpalisz ogień , każe daje iskry a w sumie nie kosztowały 140 zł.

Jeśli ma to być Twoje pierwsze krzesiwo to kup tańsze - jak szanujesz sprzęt i masz dużo kasy to kup takie krzesiwo.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2014, 08:26 przez GawroN, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

ów firerod to jakieś nieporozumienie dla mnie... 140zł za pręcik przymocowany do pojemniczka o_O dopiero przy połowie tej ceny uznałbym że w ogóle można się zastanowić.
Co do krzesiw od Pingwina - też mam, korzystam i nic mi się nie stało. Możliwe Kamykus że trafiłeś na wadliwą partię. Jak to już Ci było kiedyś powiedziane - szkoda że nie zgłosiłeś reklamacji tylko strzeliłeś focha na produkt.
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Ja mam sam pręt, bez rączki za które zapłaciłem 15pln i myślę, że robi takie same iskry jak to za 140pln.
Jak to było w reklamie, skoro nie widać różnicy - to po co przepłacać?
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Jak dla mnie to jedyna różnica jest między miękkimi i twardymi krzesiwami, na firmy bym tu nie rozróżniał. Z tego co widzę to CQB ma te krzesiwa po 99zł a nie 140 ;)
Moim zdaniem zamiast płacić 100zł za jedno krzesiwo lepiej byłoby kupić 3-4 dobre krzesiwa innej firmy i sobie poupychać (jedno do EDC, drugie do BOB, trzecie do używania a czwarte gdzieś tam).
Edit: z 70 krzesiw które miałem dopiero dwie osoby mi powiedziały że widziały jak pręty wypadają wielu osobom. Z tego co czytałem to tylko jedna potwierdziła że jej wypadło.
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Kubushowi też wypadło, widziałem. Kolejną osobą jest Volks który jest znany raczej w ŚD. Ekipie. No i reszta to znajomi o których pisałem wcześniej na FB.
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Tylko czemu żaden nie złożył reklamacji? Przecież to jest oczywiste - dostajesz wadliwy towar=reklamujesz.
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

widzisz Pingwin - ludzie nie są świadomymi konsumentami :/
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

we wszystkich kilkunastu chciałem żeby pręt był wyjmowany
u Pingwiniaka jest :D
mi wreszcie pasi - i pręt ma bardzo fajny bo miękki i ładnie krzesze iskierki
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Umówmy się, że wada polegająca na wypadaniu pręta nie jest istotna - zalejesz to cyjanoakrylem i będzie się trzymać - akurat przy tego typu pasowaniach może się zdarzyć i tyle. Widziałem większe wtopy przy droższych produktach...

Natomiast płacenie tylu pieniądzy za aluminiową oprawę jest bzdurą, głównie dlatego, że nijak ona nie wpływa na użytkowość samego krzesiwa. Już wolałbym sobie w tej cenie kupić fireknife, czyli morę Clipper z krzesiwem ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Mi wypadło Pingwiniakowe krzesiwo... ale przy tej cenie zakupu stać mnie było na zainwestowanie kilku zł w klej... dla mnie żaden problem.
Jest to moje pierwsze krzesiwo (nie liczę miltecowego z blokiem magnezu :P) i rozpalam nim bez problemu.
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Krzesiwo Exotac FireROD Black

Post autor: RBT »

comando pisze:Witam, Czy ktoś z was miał styczność z krzesiwem Exotac FireROD Black i co o nim sądzicie. Czy warto w ogóle wydać te 140 zł? czy lepiej kupić coś tańszego.
Za tę cenę można kupić ponad 53 000 zapałek.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

kubush pisze:Mi wypadło Pingwiniakowe krzesiwo... ale przy tej cenie zakupu stać mnie było na zainwestowanie kilku zł w klej... dla mnie żaden problem. .
ok. ja natomiast im więcej płace za produkt, tym mniej mam chęć wydawać jeszcze kilku zł by go naprawiać.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Skasowano oftop - Gawron

Edzia: Exotac nie jest złym krzesiwem. Fajny gadżet na prezent. Ten szczelny pojemnik całkiem fajny. Krzesiwo nie jest takie niezniszczalne. Zostawienie go na długo w wilgotnym pojemniku metalowy - i też koroduje i to znacząco. Więc warto czasem zadbać i o krzesiwo.

tyle, że jeśli chcesz kupić to trochę dużo. No chyba, że krzesiwa - pręciki dokupisz osobno gdzieś. Bo na początku nauki używania krzesiwa, jedno zapewne zmarnujesz :D zanim się nie nauczysz:
- krzesać jak należy
- przygotować podpałkę jak należy.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2014, 23:44 przez Zirkau, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Posprzątane z oftopu - proszę o trzymanie się tematu
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Na co dzień noszę 3 krzesiwa i żadne mi nie znika. Po użyciu po czasie starte części same sie utleniają i pokrywają czarnym nalotem. Jak dla mnie obudowa dla krzesiwa to zbędny bajer.
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Pingwiniak, zgadzam się z tobą, po cholerę komu obudowa na krzesiwo, jak mam 6mm grubości owego które samo się patynuje/utlenia - obudowa = zbędny bajer.
RBT, noś zapałki, też lubię ich używać, ale miej krzesiwo przy 4 literach, w razie W, wiesz jak jest "lepiej nosić, niż się prosić" tym bardziej że w lesie nie zawsze jest kogo ;-)
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Zirkau pisze:ok. ja natomiast im więcej płace za produkt, tym mniej mam chęć wydawać jeszcze kilku zł by go naprawiać.
Jak już pisałem przy cenie zakupu 11zł/sztuka taka "wada" produktu nie była dla mnie problemem. A krzesiwo działa, krzesam bez problemu.
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Problem czy nie, trzeba było dać cynk to bym wymienił ;)
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Więcej byśmy na wysyłki wydali... skleiłem sobie i po problemie. Pewnie w najbliższym czasie zamówię kolejne sztuki dla kumpli :)
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

spędziłem w weekend jakieś 5 minut próbując zepsuc Pingwinowe krzesiwo. dziłałem dźwignią, wyrywałem, wciskałem, rzucałem o ziemię i drzewa, krzesałem dociskając nieprzyzwoicie mocno ostrze, a nawet spróbowałem krzesać "rąbiąc". Nic nie wypadło, nic nie pękło. Mówię o wersji świecącej w ciemności.
ODPOWIEDZ