pakowanie

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
pocieszny
Posty: 185
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:37
Lokalizacja: Jordanów
Płeć:

pakowanie

Post autor: pocieszny »

czy spakownie się na 2 tygodnie w niecałe 20 ltrów to minimalizm czy juz jakieś inne ekstrema? :D
Jakub_P
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:24
Lokalizacja: Dolny śląsk
Płeć:

Post autor: Jakub_P »

Zależy gdzie się pakujesz, 20l na syberię gdzie zabierasz całe żarcie, pół apteki i siekierę to ekstremum. Te same 20l na GSB to minimalizm ;) . Swoją drogą nie widzę sensu ograniczania bagażu objętościowo, wygodniej nieść 8kg w plecaku 60l niż w plecaku 20l. Odpada problem z upychaniem na siłę śpiwora po kilku dniach, a plecaki o większej pojemności, nawet w połowie puste mają zazwyczaj wygodniejszy system nośny od mniejszych. Suma sumarum, napisz gdzie jedziesz ;-)
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1084
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Re: pakowanie

Post autor: soohy »

pocieszny pisze:czy spakownie się na 2 tygodnie w niecałe 20 ltrów to minimalizm czy juz jakieś inne ekstrema? :D
Pakowałem się w dwudniowe wypady zimowe w plecak 20l, przeszedłem Mały Szlak Beskidzki w czerwcu w 4 dni też w 20l w deszczowym czerwcu. Równie dobrze mógłbym iść 2 tygodnie - taki miałem zamysł pakując się. Waga to 4 kg, choć wiadomo że można lżej. Także odpowiadając na pytanie, myślę że to ani minimalizm, ani inne ekstrema.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

zboczeniec :D

A tak poważnie. Zimowe spakowanie w 20l to jest ekstrema. Toż sam śpiwór ma taką pojemność a gdzie reszta?
Awatar użytkownika
pocieszny
Posty: 185
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:37
Lokalizacja: Jordanów
Płeć:

Post autor: pocieszny »

jade w ciepłe, choć pora deszczowa ;) wziąłem swój plecak (45l) i wrzuciłęm wszytko, potem dołorzyłem wszystkie niepotrzebne rzeczy :mrgreen: wyszło 4 kilo :mrgreen:
Marta się ucieszyła "wezme więcej rzeczy jupiii" po czym zrobiła to samo i wyszło 5 :mrgreen:
ogólnie na 18 dniowy wyjazd mamy na 2 osoby niecałe 10 kilo bagażu :mrgreen: (ze śpiworami ia takimi tam)
na szczęscie plecaki da się ściągnąć tak że jakoś to wygląda i się nosi :mrgreen: ale już myślałem że będe musiał szukać jakiegoś innego plecaka :mrgreen:
ODPOWIEDZ