Bojówki helikon - dziwna rozmiarówka

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Bojówki helikon - dziwna rozmiarówka

Post autor: Abscessus Perianalis »

Panowie, mam do was krótkie pytanko. Jakie bojówki ostatnio kupujecie i jak się wam w nich chodzi. Ostatnio nabyłem sobie helikonowskie SFU, mając nadzieję, że w odróżnieniu od BDU będą trochę lepiej skrojone i właściwie to nic się nie zmieniło. Wyglądają jak worek. :) Noszę rozmiar M, w pasie są ok, natomiast nogawka ma w udzie 66cm, czyli 10cm więcej niż moje udo, i wyglądam szczerze mówiąc jak wesoły skejcik (za szerokie spodnie nie są też nazbyt wygodne w terenie). I tutaj powstaje pytanie, znacie jakieś bojówki które będą dobre i zarazem będą nieco bardziej dopasowane do człowieka? (interesuje mnie oliv, ciapy mnie nie interesują - stąd od razu odrzućmy spodnie w kamuflażach) Z góry dzięki za odpowiedź.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

A próbowałeś M65? Ciężko mi powiedzieć o radosnej chińskiej twórczości, bo pewnie każdy partoli po swojemu... Ale porównując swoje kopie BDU (milteca czy tam helicona, już nie pamiętam) do M65 to te drugie zdecydowanie lepiej, bliżej (rzekłbym anatomicznie :D ) leżą.
Czy kopie czy oryginały, można łatwo znaleźć na aukcjach i sklepach z militariami. Olive też są na pewno.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

M65 to przecież od zawsze były spodnie do lansu na mieście. :P Z tego co pamiętam to w udzie mają grubo ponad 70, więc są jeszcze szersze, ale jak będę w jakimś demobilu to przetestuję. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
geser
Posty: 168
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:01
Lokalizacja: warszawa

Post autor: geser »

Czytałem gdzieś (chyba nawet na stronie Helikona), że "cywilne" wersji spodni (BDU - których używam) są szersze " ze względu na wygodę :shock:
Mam też stare (podobno kontrakt) BDU Propera i są sporo węższe.
Nowe rip-stopy Propera BDU są porównywalne z szerokością Helikona.
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

jak chcesz bardziej klasyczny krój w las to gorąco polecam austryjaki - dziady nie do zdarcia, a krojem są jedynie odrobinę szersze niż klasyczne pięćsetjedynki ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Rudyhipis
Posty: 20
Rejestracja: 11 lut 2013, 13:13
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: Rudyhipis »

A i jeśli chodzi o austryjaki (jeśli myślę o tych samych o których mówi hejtyniety) są niezwykle tanie. W Kielcach w demobilu można było dorwać je jakiś czas temu po 2zł (co prawda z defektami, ale typu brak guzika czy małe rozdarcie na szwie tylko).
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Abscessus Perianalis pisze: (...) więc są jeszcze szersze (...)
No pisałem po tym jak u siebie sprawdziłem i są węższe, ale ja takich rozmiarów nie noszę ;-) .

Może spróbuj damskie?
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Helikon szyje w chinach wiec rozmiarówka jest różna.Macałeś spodnie oliwkowe BW?.Rozmiarówka BW jak i fason jest konkret.Wkońcu Hugo Boss projektował dla BW fason umundurowania.Mało kto to wie:P
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Austriaki to nie bardzo oliwka jest. Abscessus Perianalis, sorry taką mamy modę :P A próbowałeś np Mil-Teca? A jeśli drożej to masz np 5.11.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Birken1, mil-teca nie trawię bo się rozpadał, ktoś wie jak teraz z wytrzymałością produktów 'renomowanej niemieckiej firmy'?

5.11 obadam, bo wyglądają wąsko.

tre33, damskie mi na dupę nie wejdą. :D Podobnie jak rozmiar mniejsze.

No nic, dzięki za pomoc - jak ktoś ma jeszcze pomysł to niech pisze - jeśli uda mi się znaleźć coś węższego to dam znać.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Moje spodnie MIl-teca to najtrwalsze spodnie jakie miałem. Od 6 lat nie mogę zajeździć nawet się nie zmechaciły o_O
One są bardziej marchewkowate. W udzie dość szerokie ale w kostkach wąskie bardziej. Dobre to na długie buty, przy krótkich mnie denerwują bo przed język włażą a ja tak nie chce. Bardzo cywilnie wyglądają z powodu braku wzmocnień i zaszewek w kolanach. No i lekkie są.
Prawda jest taka, że na te dwie znane renomowane firmy wręcz nie wolno mi narzekać - trwałość bardzo wysoka.

PS: I to nie jest dziwna rozmiarówka tylko taki fason ;-)
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Moleskiny o których wspominałem

http://www.armyworld.pl/product-pol-247 ... Nowe-.html

Coyoty.Wiem że chcesz oliwke ale może sie spodobają :P

http://www.armyworld.pl/product-pol-237 ... %20Demobil
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Ja mierzyłem BDU i wyglądałem jak w worku. Przymierzyłem UTP i to byl strzal w dziesiatkę.
Jeśli patrzysz na 5.11 to i na UTP spójrz.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Birken, albo masz farta, albo nie używasz tych spodni wystarczająco, bo jesteś pierwszą osobą, która powiedziała cokolwiek pochlebnego o Mil-tecu z tamtego okresu. Natomiast teraz coś się mogło zmienić - np. Helikon robi dużo lepsze rzeczy niż niegdyś - wystarczy popatrzeć na polary.

UTP sprawdzę jak będę w demobilu - kurde, skończyły się chyba czasy beztroskiego zamawiania z netu, bo przecież ostatnie były dobre. :P
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Abscessus Perianalis, ja te spodnie ciuram w każdej robocie :-) Co one zniosły to głowa mała.
Abscessus Perianalis pisze:np. Helikon robi dużo lepsze rzeczy niż niegdyś
no właśnie z Helikonem mam złe doświadczenia ale aktualnie się zastanawiam czy nie doprowadzić do nowej konfrontacji :)
O UTP dużo opinii na temat mizernej trwałości.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Abscessus Perianalis pisze:Panowie, mam do was krótkie pytanko. Jakie bojówki ostatnio kupujecie i jak się wam w nich chodzi. Ostatnio nabyłem sobie helikonowskie SFU, mając nadzieję, że w odróżnieniu od BDU będą trochę lepiej skrojone i właściwie to nic się nie zmieniło. Wyglądają jak worek.
To widzę nic się nie zmieniło.
Ja kiedyś kupiłem BDU, to nogawki miałem szersze niż w kontraktowych M65.
Od tamtej pory obiecałem sobie że trzymam się z dala od Helikona. Przynajmniej jeśli chodzi o spodnie.
Przerobiłem je na krótkie i przynajmniej latem jest fantastyczna wentylacja :)
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Kubush kupił ostatnio, ale CPU. Podobno też w cholerę szerokie i ogólnie jakieś dziwne. Może coś więcej powie na ten temat :)
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

A mógłby bo też się tak nieśmiało do nich przymierzam.
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

No kupiłem takie: http://www.e-militaria.pl/p-1768/spodni ... n-oliwkowe
I jutro odsyłam... strasznie workowate na mnie są. Poza tym to całkiem fajnie wykonane.
Chcę je wymienić na czarne UTP w ripstopie, ponoć są węższe i bardziej dopasowane.
Jak będę je miał i przetestuję to mogę coś o nich skrobnąć.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

:-/
To może inaczej
Które spodnie Helikona uważacie za najmniej obszerne? (poza UTP ofc)
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Panowie co maja CPU jak to jest z rozmiarem w pasie?.Na stronie armyworld napisali ze rozmiar SR ma w pasie 84cm a np na emilitary 80cm.
kubush ktory brales rozmiar ze worki sa?
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Spodnie na pewno mają ogromne kieszenie cargo. Rzuca się w oczy bardzo.
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Tresor M brałem.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Mam 84cm w pasie.Kiedys kupilem okazyjnie na allegro spodnie Marpaty helikona,rozmiar MR.Niby do 88 w pasie.Listonosz przyniosl paczke.Spodnie za wielkie i to solidnie.W pasie wyszlo 92 cm.Nogawki jak w spodniach M65.Spodnie oddalem do krawcowej.A pozniej odsprzedalem.Na dniach kupie CPU w rozmiarze SR.Moze akurat bedzie traf z rozmiarem w pasie:)
sasiad
Posty: 10
Rejestracja: 03 sty 2014, 21:42
Lokalizacja: podbeskidzie/UK
Płeć:

Post autor: sasiad »

Ja dzis odebralem spodnie Helikon SFU rozmiar M(do 35 inch.).Wszystkie inne spodnie nosze 34 I jest git a helikony ciasne :shock: .Nie panikuje bo juz sprzedalem na szybko I to nawet z niewielka strata.Material wydalmi sie troche delikatny I tu pytanko do obeznanych:wszystkie ich spodnie sa takie cienkie?Jesli nie to doradzcie mi cos,rozklad kieszeni I kroj bardzo mi sie podoba tylko boje sie o material.
Dzieki
ODPOWIEDZ