Czy to dobry nóż?

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
marynarz89
Posty: 30
Rejestracja: 27 sie 2007, 16:50
Lokalizacja: Łaziska Górne
Gadu Gadu: 3979171
Płeć:

Post autor: marynarz89 »

Forum sie rozrasta, i niestety jak na każdym innym forum zaczną sie takie pytania, bo im więcej nowych użytkowników i "młodych stażem" użytkowników tym większy spam
Sory za OT
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

hapet123 pisze:czy warto kupowac taki nóż http://allegro.pl/item530493900_noz_dla ... _knif.html ??
Szukam nuzego i masywnego noza który sie prędko nie rozleci a ten wygląda na solidny
Miałem w ręku oryginalnego Aitora. Używałem go w ramach testu. Niewiem czy ten z aukcji jest oryginalny, ale cena podejrzana.

Nóż jest duży, ciężki i ma mnóstwo bajerów - na tym kończą się jego zalety :)
a wady:
-klinga do rękojeści jest przykręcona śrubą! szybko się luzuje przy ciężkim używaniu tego żelastwa,
-rękojeść również jest metalowa i okrągła - powoduje to szybkie pocenie dłoni, niewygodne i nieprzyjemne.
-piłka nie radzi sobie z drewnem prawie wcale, kości też nie spiłuje, więc jest tylko dla wyglądu.
-w odkręcanej rękojeści parę drobiazgów
-w pochwie z tworzywa pojemnik na inne drobiazgi i drugi mały i przyjemny nożyk "skiner".
- nadaje się wspaniale do szpanowania przed panienkami
- wśród fachowców budzi śmiech.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
hapet123
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:44
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: hapet123 »

dzięki ;)
Czekał na taka odpowiedz. Szczeze mówiąc nie liczyłem na to ze powiecie ze to dobry nóż 8-) Poszukam sobie czegos innego
thralll
Posty: 87
Rejestracja: 27 lis 2008, 13:55
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thralll »

Raczej wystrzegaj się wszystkiego co jest opisane jako taktyczne, militarne, dla komandosów, survivalowe itp. itd. Produkty takie są zazwyczaj nie wart swojej ceny i strasznie tandetne.
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

thralll pisze:Raczej wystrzegaj się wszystkiego co jest opisane jako taktyczne, militarne, dla komandosów, survivalowe itp. itd. Produkty takie są zazwyczaj nie wart swojej ceny i strasznie tandetne.
Nie masz racji. Wielu sprzedawców podaje zastosowanie oferowanego przedmiotu i jest to najzwyklejsza forma dotarcia do określonej grupy odbiorców. Tego typu określenia nie są wyłącznie domeną firm/ludzi handlujących szajsem.

Najlepszą metodą jest zweryfikowanie opinii o danym produkcie w kilku niezależnych źródłach i jeśli jest taka możliwość to "obmacanie" towaru.

Osobiście przymierzałem się do kupna noża z ostrzem stałym 9-12 cm, niedrogiego i łatwego w utrzymaniu. Z zebranych opinii (tylko czytałem) wypadał mi frosts mora ale jakoś nie mogłem przeboleć plastikowej rękojeści. Kiedyś kumpel przyniósł swój egzemplarz do pracy i mogłem go sobie oblookać.
Wnioski. W obrzydliwym ale w miarę ergonomicznym plastiku osadzony był całkiem przyjemny kawałek stali. Kupiłem jeden. Kupiłem drugi - filetownika do kuchni. Kilka dni temu żona zapytała mnie kiedy kupię do kuchni kolejnego. :-)
Awatar użytkownika
hapet123
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:44
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: hapet123 »

a mozna dostac gdzies dosc duzy noz godny polecenia za około 80zł :?:
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Jakie wymiary rozumiesz przez "dość duży"?
Awatar użytkownika
hapet123
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:44
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: hapet123 »

długosc ostrza jakies 15-18cm chodzi mi o to zeby szło nim rąbac gałęzie :D
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1061
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

W tej cenie to może któryś z tych:Cold Steel Bushman,Cold Steel GI Tanto.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
erwinw
Posty: 90
Rejestracja: 08 lut 2008, 14:58

Post autor: erwinw »

podróbka Cold Steel'owego KUKRI na allegro, jeśli nóż i rąbanie to najlepszy wybór
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

erwinw pisze:podróbka Cold Steel'owego KUKRI na allegro
Trzymałem to w ręce. Cięte z jednego kawałka blachy i ostrzone szlifierką. Świnia zarzynana tym kukri umarłaby ze śmiechu. :lol:
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

W tej cenie jest oryginalne kukri Cold Steel. A to ma chyba ponad 30 cm długości.

Jeśli nóż przy takiej długości jaką podajesz ma służyć do rąbania to musi być nieco grubszy. Choć nie strasznie gruby.

Moim zdaniem najlepiej kupić głownie Leuku i dorobić sobie rękojeść. Będzie piękny, użytkowy nóż a do tego niepowtarzalny.

I w zasadzie mieści się w budżecie.
Awatar użytkownika
pitersgs
Posty: 61
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:12
Lokalizacja: Łomża
Gadu Gadu: 7371138
Tytuł użytkownika: Przygoda....
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pitersgs »

A co sądzicie o tym nożu:
http://allegro.pl/item529507474_noz_boj ... _2000.html
Czy macie jakiś inny dobry w tej cenie ?
Pozdrawiam PK
kozikowski.piotr@gmail.com
GG: 7371138
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

... np. ten
http://allegro.pl/item527035967_marynar ... _nowy.html
od tego samego wystawcy.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

"A co sądzicie o tym nożu:..."
"... np. ten"

Proponuję podróż w czasie, tak o około pół roku do przodu - skąd osoba która będzie czytała ten temat będzie wiedzieć o czym rozmawiacie? Allegro te aukcje wyśle 'w kosmos'.
Dobrze by było gdyby wszyscy pisząc informacje pamiętali jak działa mechanizm aukcyjny.

pitersgs, nawet w aukcjach dywersanci zastawiają miny:
"NÓŻ BOJOWY BUNDESWEHRY - KAMPFMESSER 2000"
"WYPRODUKOWANY PRZEZ FIRMĘ MILTEC"


Nie słyszałem żeby Miltec był dostawcą sprzętu dla Bundeswery, a to żeby Miltec był uznanym producentem noży, to jak dla mnie fantastyka naukowa. Spójrz na to że nie napisano ani słowa o jakości stali.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

pitersgs, mój kupel ma ten nóż...jest z niego niezadowolony bo po 4-5 wyprawie nóż zaczoł się "sypać"....
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Tanto pisze:"A co sądzicie o tym nożu:..."
"... np. ten"
Ja tylko dodam od siebie, aby łatwiej przychodziło dodawanie zdjęć i pełniejszych opisów - będę każdy "nieczytelny" post automatycznie kasował, więc uczcie się szybko.

Fredny mod.... ;) [to się tyczy wszystkich wątków i tematów]
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
karoca
Posty: 37
Rejestracja: 27 sty 2009, 20:05
Lokalizacja: Opoczno
Płeć:

Post autor: karoca »

Witam. Survivalem interesuje sie juz od jakiegos czasu i postanawiam sobie kupic noz. Problem w tym ze nie wiem jaki bedzie odpowiedni... Zamierzam kupic cos takiego:
http://www.allegro.pl/item536221547_wie ... tisow.html
ale nie wiem czy to dobry pomysl. Moze zaproponujecie cos lepszego a nie drogiego? Z gory dzieki za pomoc :P !
Awatar użytkownika
brt
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 3104815
Płeć:

Post autor: brt »

Przeczytaj ten temat od początku do końca.
Wtedy ewentualnie zadaj pytanie jeszcze raz jeżeli nadal będziesz miał wątpliwości.


Edit:
Chodzą takie słuchy że ten V-tech VT 16200 jest całkiem przyzwoity
Obrazek

http://www.allegro.pl/item537712934_noz ... ratis.html



Możesz spróbować go kupić i go nam opisać.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2009, 10:19 przez brt, łącznie zmieniany 2 razy.
razgon
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: Unisław
Gadu Gadu: 3498787
Płeć:

Post autor: razgon »

pisane już było żeby nie kupować żadnych rambów survivalowych czy jakiś tam jeszcze
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Ten VTech VT 16200 ma zadatki na przyzwoity nóż - prosta klasyczna linia, bez zbędnych bajerów typu piłka itp., płaski szlif ostrza, ale za tekst "...ZE STALI WYSOKOWĘGLOWEJ 440" sprzedawca powinien dostać jakąś nagrodę :mrgreen:
Zapewne właśnie stal jest piętą achillesową tego noża. Dla osoby początkującej może to być jednak zaletą - będzie miała sporo okazji do doskonalenia umiejętności ostrzenia noża, 440 też można doprowadzić do stanu golącego włosy, ale nie na długo ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Tanto, Tu sie z toba zgodze, ale czasem twardosc krawedzi tnacej tych "super" nozy potrafi byc niejednakowa, wtedy to dopiero zabawa :) Mam taki jedem przyklad od M-TECHa
Piotr117
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:40
Lokalizacja: Łęki
Tytuł użytkownika: Piotrek
Płeć:

Post autor: Piotr117 »

Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Piotr117 pisze:a co sondzicie o takim nożu
uzupełnij wiadomość o przynamniej nazwę noża i przeczytaj: viewtopic.php?t=266
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
karoca
Posty: 37
Rejestracja: 27 sty 2009, 20:05
Lokalizacja: Opoczno
Płeć:

Post autor: karoca »

Przeczytalem caly temat z poczatku do konca i wywnioskowalem ze najlepszym na poczatek bedzie mora. Sam akurat w domu mam more (wczesniej nawet o tym nie wiedzialem) tylko sluzy on (w sensie noz) do celow spozywczych. Trzyma mi sie go bardzo dobrze i chyba go zakupie. Moglibyscie podac linki (najlepiej z allegro, ale niekoniecznie) do mory tak od 12cm do 15cm? I jeszcze zeby nie byl za drogi a pozadny. Sam poszukam, ale wy znacie sie lepiej to podacie moze jakies konkret?
Jeszcze jutro wybieram sie na targ. Wiem ze ruskie maja zawsze noze i nie drogo. Jak myslicie znajde tam jakis dobry noz za rozsadna cene? Czy lepiej z rynkow/targow nie kupowac?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ