Czy to dobry nóż?

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

razgon
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: Unisław
Gadu Gadu: 3498787
Płeć:

Post autor: razgon »

no dobra dostałem mnóstwo kasy i i chce kupić lepszy co o nim myślicie? http://www.bron.pl/bron_pl/survival/pro ... uela_55_14 a jak nie to dajcie jakiś lepszy w tej samej cenie
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Dobrze, że nie jestem modem- już byłby BAN.
razgon
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: Unisław
Gadu Gadu: 3498787
Płeć:

Post autor: razgon »

:-/ :-/ :-/ :566: :566: :-x :-x 1.nie kupuje z allegro więc nie dawajcie linków z niego 2.nie chce tamtego taniego bo pewnie się rozwali 3.JESTEM NUBEM i dlatego tak potrzebuje pomocy
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Skup się, weź głęboki oddech a potem przeczytaj jeszcze raz to co pisaliśmy.

Myślisz, że polecamy Ci nóż, który się rozwali? To po co prosisz nas o radę jeśli masz głęboko rady dawane wcześniej.

Rady dawane przez praktyków!!! W ciągu 10 minut mogę Ci podać linki, na których zobaczysz rozwalone noże za kilkaset złotych.

Ale jak jesteś mądrzejszy to nikt tego nie zmieni. Jestem pewien, że Fredi ma rację pisząc o Twoim doświadczeniu nożowym.

Ludzie poświęcają swój czas, dobrze radzą a Ty nic sobie z tego nie robisz.

Jutro pewnie znów dostaniesz kasę i ta Muela też nie będzie aktualna.

Kup sobie Sebenzę albo Mad Doga. Na bank będziesz zadowolony.
razgon
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: Unisław
Gadu Gadu: 3498787
Płeć:

Post autor: razgon »

no właśnie nie znam się na nożach i dlatego jęczę o pomoc
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Ile masz lat? Coś mi się wydaje że czytać ze zrozumieniem uczą "już" w podstawówce.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1062
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Masz racje nie kupuj tanich noży bo do niczego się nie nadają, nie słuchaj ich że mają lata praktyki a kogo to obchodzi, jedyny nóż który jest godny uwagi to Green Beret, inne się po tygodniu rozpadną kosztuje tylko 1400zł, ale co tam za jakoś trzeba płacić, z innym nie wychodź z domu bo zginiesz, nie patrz na to że ludzie uciekali z łagrów z kawałkiem naostrzonej blachy oni się nie znali, link http://arizzon.com/html/produkty/026-00 ... t+5,5/noze. A dopóki nie uzbierasz kasy nie wychodź z domu.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
razgon
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: Unisław
Gadu Gadu: 3498787
Płeć:

Post autor: razgon »

ehhh... TA... dzięki...
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Dąb pisze:Masz racje nie kupuj tanich noży bo do niczego się nie nadają, nie słuchaj ich że mają lata praktyki a kogo to obchodzi, jedyny nóż który jest godny uwagi to Green Beret, inne się po tygodniu rozpadną kosztuje tylko 1400zł, ale co tam za jakoś trzeba płacić, z innym nie wychodź z domu bo zginiesz, nie patrz na to że ludzie uciekali z łagrów z kawałkiem naostrzonej blachy oni się nie znali, link http://arizzon.com/html/produkty/026-00 ... t+5,5/noze. A dopóki nie uzbierasz kasy nie wychodź z domu.
Bo tani noz nie jest "elo".
razgon pisze:ehhh... TA... dzięki...
Nie fochuj sie jak male dziecko. Dobra rada od dyletanta jezeli chodzi o noze. Sam kupilem sobie pare drogich nozy glownie z powodu mojego widzimise. Leza teraz na polce. Praktyka pokazala ze nie trzeba miec maczety zdolnej do wypatroszenia slonia. Jedynym wyjatkiem jest kukras ale nigdy bym go nie uzyl jako noza all-around. Posluchaj sie innych to naprawde pomaga, a jezeli nie to nie marudz tylko ucz sie na swoich bledach.
razgon
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: Unisław
Gadu Gadu: 3498787
Płeć:

Post autor: razgon »

http://www.narzedziowy.pl/product_info. ... rrency=PLN no dobra może i bym kupił ALE: chce kupić koniecznie na militari czy bron.pl bo chce kupićjeszcze krzesiwo albo manierkę dlatego nie chce mi się na tym kupować... ALE chyba nie mam wyjścia :567:
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

W kazdym wedkarskim go dostaniesz. Przynajmniej bedziesz mogl go sobie pomacac i zobaczyc jak w reku lezy.
razgon
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: Unisław
Gadu Gadu: 3498787
Płeć:

Post autor: razgon »

U mnie nie ma... i nie będe jechał (szedł?) do najbliższego miasta (17km)
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Straszne. To po co ci nóż jak z domu nie wychodzisz.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
razgon
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: Unisław
Gadu Gadu: 3498787
Płeć:

Post autor: razgon »

CZy ja powiedziałem że nie wychodze?
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Razgon, widzę że sposób patrzenia na kwestię noża jaki ma większość użytkowników Recona nie wzbudza Twojego zaufania. Możliwe że liczysz na inne podejście do tematu, ale nie znajdziesz tu 'onanistów sprzętowych'.
Strzelasz focha bo ludzie powiedzieli nie to co chciałbyś usłyszeć? To nie koncert życzeń, powiedzieli to co podpowiada im doświadczenie, a nie broszurki reklamowe producentów :-P

Hmm, może rzeczywiście powinniśmy odesłać cię do http://www.knives.pl/forum/ Znajdziesz tam ludzi którzy żyją nożami, my ich tylko używamy.

I nie drapać sie chłopaki, bo zacznę ciąć po paluszkach.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
razgon
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: Unisław
Gadu Gadu: 3498787
Płeć:

Post autor: razgon »

ehhh... :(:(:( DOBRA! KUPUJE MORE Nóż myśliwski ten za 80 z czymś
Awatar użytkownika
hapet123
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:44
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: hapet123 »

czy warto kupowac taki nóż http://allegro.pl/item530493900_noz_dla ... _knif.html ??
Szukam nuzego i masywnego noza który sie prędko nie rozleci a ten wygląda na solidny
Awatar użytkownika
maly
Posty: 507
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:08
Lokalizacja: Mazowsze Wschodnie
Płeć:

Post autor: maly »

Moim zdaniem nie warto jednak nie miałem doświadczenia z nożami tego typu więc moja opinia ma charakter subiektywny. Po prostu coś mi podpowiada że to chłam:)
Jeśli jeden człowiek coś potrafi , to i ja mogę się tego nauczyć...!
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

hapert123, super okazja :-? , Aitor Jungle King I jest wart ok 200 Euro (http://www.asmc.de/fr/Couteaux-Outils/P ... g-I-p.html), a tu sprzedają go za 18 Euro (80 zł) i nawet skurczybyki nie wstydzą się kłamać pisząc że to Aitor :evil:

Na Knives bardzo ładnie podsumował ten wynalazek Hakas (może jeszcze coś doda jak się pojawi na forum):
Moim zdaniem wszystko inne aby nie te potwory z głownią 30cm mocowaną do rękojeści za pomocą śrubki, która się odkręca w czasie rąbania i piłą która sie klinuje w czasie piłowania i wodoszczelną rękojeścią z której woda jak wleci to nie wyleci.
Poczytaj proszę forum Bracie koledzy dobrze radzą.
Ja będę lekko monotematyczny może tak EKA W11 mały poręczny mocny jak wół i niezawodny i do tego lekki i piękny.
Pozdrawiam Hakas
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

hapet123 pisze:czy warto kupowac taki nóż http://allegro.pl/item530493900_noz_dla ... _knif.html ??
Szukam nuzego i masywnego noza który sie prędko nie rozleci a ten wygląda na solidny
To nie jest nóż dla prawdziwego komandosa. Ten który używał Rambo miał igłę żeby można się było pocerować a ten z allegro ma zwykły plasterek. ;-)

Nie jestem specem od noży ale jak szukasz dużego i masywnego to raczej skup się na nożach które mają full tang. Pusta rękojeść nie wróży zbyt dobrze w kwestii wytrzymałości.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Znudzilo mi sie troche juz to czytac, ile mozna powtarzac sie w kolko?
Zdecyduj sie wreszcie...
az mnie reka swedzi, zeby pojechac po wypowiedziach i pociachac troche...
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Tnij Waści.... Wstydu.... oszczędź... ;)
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Tylko, że Valdi chyba nie zauważył, że TEN nieco przydługi wątek na temat noża razgona skończył się wczoraj o 21:18.
Natomiast teraz omawiane jest zapytanie skierowane przez usera hapet123 wczoraj o 23:48 :-)
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

wolfshadow, o ktorej on sie skonczyl, to juz nawet niewazne, sam fakt sie liczy :evil:
swoja droga sie ciesze , ze skonczyl :!:
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Valdi pisze:wolfshadow, o ktorej on sie skonczyl, to juz nawet niewazne, sam fakt sie liczy
swoja droga sie ciesze , ze skonczyl
Chyba trochę brakuje w tym dziale przypiętego artykułu jaki nóż wybrać a jakich się wystrzegać. Dużo nowych userów pojawiło się na forum więc i takich zapytań wiele się pojawi. :-|
ODPOWIEDZ