Ogień a biwakowanie.

dział małych piromanów ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tomek01
Posty: 6
Rejestracja: 06 gru 2016, 21:24
Lokalizacja: Las
Płeć:

Ogień a biwakowanie.

Post autor: Tomek01 »

Witam Serdecznie!
Piszę ten wątek ponieważ jestem zielony na temat survivalu oraz bushcraftu a chcę jasne wyjaśnienie na temat rozpalania ogniska na biwaku. Ostatnio dowiedziałem się że są tzw. "Obszar pilotażowy" i że można na takich terenach uprawić buszcraft. Moje pytanie jest następujące czy można rozpalić ognisko przy biwaku?. Na stronie nadleśnictwa jest jasno napisane że: ""Pamiętaj, że używanie otwartego ognia w lesie jest bezwzględnie zabronione. Oglądając różne kanały na Youtube jak ktoś biwakuje rozpala ognisko np do podgrzania jedzenia lub poprostu ogrzania się. Planuję wypad na taki teren pilotażowy na max 2 dni i nie ukrywam że ognisko przydało by się.

Z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Tomek01
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

zakaz całkowity,tylko w wyznaczonym miejscu można palić ogień
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Jest prawda czasu i prawda ekranu. Życie to nie youtube i nie można wprost sugerować się tym co ludzie tam pokazują - jest bardzo dużo sposobów na legalne rozpalenie ognia w lesie - najłatwiejszy to mieć prywatny las :-)

Jeżeli dopiero chcesz zaczynać przygodę to jednak proponuję znaleźć jakąś ekipę w twojej okolicy i na pierwsze kilka spotkań dołączyć się do nich. Zobaczysz jak to wygląda w realu, oswoisz się trochę z życiem (kuchnia, toaleta, nocleg itd) w lesie, przy odrobinie szczęścia (albo pecha, zależy jak patrzeć) podejrzysz jak reagować w sytuacjach nietypowych. Człowiek mimo wszystko jest istotą stadną i początki uczenia się nowych umiejętności najlepiej wychodzą w stadzie.
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 140
Rejestracja: 16 cze 2014, 20:45
Lokalizacja: Mazury
Płeć:

Re: Ogień a biwakowanie.

Post autor: mar_kow »

Tomek01 pisze:Witam Serdecznie!
[...] Planuję wypad na taki teren pilotażowy na max 2 dni i nie ukrywam że ognisko przydało by się.

Z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Tomek01
Na stronkach nadleśnictw (albo i google maps) są czasami zamieszczone lokalizacje parkingów leśnych na których można biwakować i palić ogniska. Często tak jak na moim terenie jest już przygotowane drewno na opał, uzupełniane w miarę zużycia. Tam można spokojnie biwakować i palić ognisko. Na Mazurach np. jest sporo miejsc dzierżawionych prywatnie gdzie za niewielką opłatą też można biwakować z paleniem ogniska. Zazwyczaj płatne są latem, później jest już bezpłatnie i zazwyczaj mimo ulokowaniu w środku lasu nad jeziorem nikt problemów z ogniskiem nie robi pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa.

http://www.czaswlas.pl/obiekty/?p=3&zw_ ... &x=33&y=15

i moja miejscówka gdzie często zostawiam samochód, często jest miejscem dla biwakujących:

https://www.google.com/maps/place/Parki ... 21.5167709
ODPOWIEDZ