Śpiwór puchowy CARAVAN Model ARCTIC -35 st.C

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Śpiwór puchowy CARAVAN Model ARCTIC -35 st.C

Post autor: kubush »

Jako zmarźlidupa mam pytanie czy ktoś zna/testował/macał taki śpiworek, który od jakiegoś czasu dostępny jest na armyworld.pl w atrakcyjnej (jeśli parametry są prawdziwe) cenie 450zł i dopuszczalnej przeze mnie wadze 2,6kg? Czytałem gdzieś, że są one z demobilu ale w bardzo dobrym stanie.

Obrazek

http://armyworld.pl/product-pol-3204-Sp ... mobil.html

Będę wdzięczny za podpowiedź w tym temacie lub innego śpiwora o komforcie około -15 czy -20 stopni.
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Ja nie wierzę w dobry śpiwór z demobilu. Tak sobie myślę, że gdybym był w wojsku to uważałbym, że wszystko jest do ciorania - szanować za bardzo nie trzeba.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

A potrzebujesz takie parametry?
Ja bym brał to:
http://armyworld.pl/product-pol-90-Spiw ... NTHIA.html
Bo mam i chwalę sobie. Ogólnie w naszym klimacie trochę się zraziłem do puchówek
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Parametry wyszukałem na wyrost bo lubię jak mi jest ciepło w nocy a nie jak z Kamykusem i Yogerem w górach siedzieliśmy całą noc przy ognisku jak było -15(potem było zimniej ale zepsuł się termometr, było tak zimno, że mój pies wychodził tylko na siku :-)
Obrazek

Carinthie też biorę pod uwagę. Zwłaszcza, że jest teraz przeceniona na 200zł.
Sprawdzi się w takich temperaturach w połączeniu z dobrą zimową karimatą?
Valdi w jakiej najniższej temperaturze w nim spałeś? Ogólnie napisz jak możesz coś więcej. Jaka waga śpiwora?
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2013, 10:48 przez kubush, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

GawroN pisze:a nie wierzę w dobry śpiwór z demobilu
Zapytałem kiedyś kolegę, zawodowego żołnierza (żaden tam sztabowiec, był w Iraku na kilku zmianach, co rusz na poligony jeździ), o magazynowanie śpiworów w magazynach WP. Wszystko trzymane jest w workach, zwinięte i sprasowane na półkach magazynowych. Powiedział, że kiedy jadą na poligon zimowy, to co który mądrzejszy pobiera sprzęt wcześniej, i stara się "rozpuszyć" śpiwór.
Teraz możesz sobie wyobrazić, w jakim stanie będzie taki śpiwór po latach magazynowania.. Oczywiście można się pocieszać, że na przykład taka Bundeswehra dba o sprzęt... :-/ a śpiwory przechowywane są na wieszakach, regularnie przetrzepywane i przewieszane...
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Valdi, pokaż lub opisz też rozmiary tego śpiwora - ja go widziałem i on w moim przekonaniu jest raczej do transportu autem niż na plecy
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

GawroN, No nie jest to małe, ale z letnim razem, czyli modułowo, to wychodzi 3 kilo, bez letniego 2 kilo, wiec nie kosmos w porównaniu do tych np BW z podgumowanym podłożem.
Sam wór ma dobre pasy kompresyjne. Ja go używałem przy 17-19 poniżej zera w namiocie, powiem tak, głupotą było dzwiganie całego modułu, bo w nocy zaczęłem sie pocić i musiałem letni wyjąć
Mogę dokladnie obmierzyć i obfocić, jeżeli taka potrzeba jest
veerb
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2013, 18:27
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: veerb »

A może coś takiego ?
http://armyworld.pl/product-pol-580-Spi ... nych-.html
Niestety jest trochę droższy, ale nie byłoby problemu ze zbiciem puchu.
Dostępna jest też dobra recenzja tego śpiwora na awr.
Nie miałem styczności z tym śpiworem, ale myślę że jak by wpadł jakiś hajs to bym go skroił.
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Valdi jeśli to nie problem to interesował by mnie wymiar worka po kompresji i waga śpiwora.
Z tego puchowego Caravana już mnie wyleczyliście :-)
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Więc ku ścisłości
Waga tej Karinthii to 2100 gr
Wymiary po skompresowaniu 35x25cm
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

veerb pisze:A może coś takiego ?
http://armyworld.pl/product-pol-580-Spi ... nych-.html
Niestety jest trochę droższy, ale nie byłoby problemu ze zbiciem puchu.
Dostępna jest też dobra recenzja tego śpiwora na awr.
Nie miałem styczności z tym śpiworem, ale myślę że jak by wpadł jakiś hajs to bym go skroił.
Ja też teraz kupuję śpiwór i ten bardzo ale to bardzo mnie zainteresował. Sądzę że będzie lepszy niż Carinthia :)

[ Dodano: 2013-10-02, 07:16 ]
Co do przetrzepywania śpiworów w magazynach to zastanawia mnie czy bardziej problem nie dotyczy puchowych śpiworów.
Z syntetykiem nie powinno być tragedii...
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Qazimodo, Akurat odwrotnie, nic gorszego od "zleżałego" syntetyku być nie może ponieważ traci on wtedy bardzo szybko swoje właściwości
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Hm.. dobrze że mam blisko. Pojadę i sam wybiorę na miejscu
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Qazimodo, Patrz też na datę produkcji, im dłuższa broda, tym słabsze właściwości termiczne
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Qazimodo pisze:Hm.. dobrze że mam blisko. Pojadę i sam wybiorę na miejscu
Jeśli miałbyś taką możliwość to będę wdzięczny za fotki obu modeli do porównania.
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Ok, dzięki za rady. Pojadę tam w przyszłym tygodniu i zapewne coś wybiorę.
Co do zdjęć to też powinno się udać
kolor
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2013, 19:17
Lokalizacja: kraków
Płeć:

Post autor: kolor »

Może kogoś zainteresuje , kupiłem Carynthię z armyworld. Data produkcji 2007 r. Sprzedawana z workiem kompresującym z innego chyba modelu ale praktycznym śpiwór ma gdzie się rozprężyć w warunkach domowych a można bardzo znacznie zmniejszyć objętość śpiwora w terenie.
Ogólne wrażenia - duży, ciężki i bardzo ciepły śpiwór.
Spałem w nim przez tydzień pod namiotem oraz jedną noc w Bieszczadach pod otwartą wiatą w górach. Pełen komfort cieplny :)

Bardzo dziękuję wszystkim za inspirację do zakupu :))
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

No a ja się przyznam, że ostatecznie kupiłem ... puchówkę z cumulusa :)
Skusiła mnie waga 1100gram, rozmiar po spakowaniu i temperatura komfortowa około -15.
O cenie nie wspomnę bo to jedyny i spory minus :-)
Teraz czekam na mrozy żeby przetestować.
kolor
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2013, 19:17
Lokalizacja: kraków
Płeć:

Post autor: kolor »

Puchówka z cumulusa :lol:
To ja chciałem kupić puch - ale nie miałem kasy a wiedziałem ze przez tydzień będę spał pod namiotem na Pogórzu Dynowskim.
I ten jedyny i spory minus czyli cena przeważył - po prostu nie miałem na niego kasy.
Ale uważam Carynthię za dobry zakup , czekam na jakieś większe mrozy również ... :-)
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Valdi, - http://armyworld.pl/product-pol-90-Spiw ... NTHIA.html - też nabyłem i w sobotę przetestowałem w karkonoszach - musiałem się w nocy rozbierać bo było za gorąco :->

GawroN, - nie masz co się bać tego śpiwora - jak ja się zmieściłem to i Ty też. A co do demobilu - to jeszcze raz sprawdzałem w ofercie czy na pewno nie nowe, bo egzemlaż jaki dostałem wygląda jakby przeleżał wojsko w magazynie.

A co do samego śpiworka to po skompresowaniu mieści się w dolnej komorze plecaka i ma na prawdę nieprzemakalny worek więc można go i przytraczać na wierzch bez obawy że zawilgotnieje przy deszczyku.
Wagowo też do przyjęcia jak na takie bydle po rozpakowaniu.
Przy moich 188 cm jeszcze miałem miejsca na kapelusz a obok zmieściłbym jakąś szczuplejszą koleżankę :-D
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Dźwiedź, Jak w środku dużo miejsca, to też źle, sporo energii idzie na ogrzanie zbędnej przestrzeni. Gratuluję psiwora :) Posiadam, chwalę sobie!
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

Wszystkim Dywersantom dziękuję za opinie o śpiworze CARAVAN ARCTIC. To zapewne dzięki Wam nie wykupiono wszystkich śpiworów i dlatego kilka dni temu mogłem jeszcze kupić ów śpiwór. Jeden z najlepszych, a może i najlepszy, jaki mam. A śpiworów mam dużo, zarówno z wypełnieniem syntetycznym jak i puchowych.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Panowie ja miałem Carinthię ale z mniejszymi parametrami, na Armyworldzie pisało że komfort -10/-15 oczywiście demobil.
Przy -12 sie wysypiałem, było chłodno jeśli chodzi o krytyczne godziny czyli 4-6 nad ranem, ale nie było zimno.

Ostatecznie sprzedałem śpiwór, gdyż nie miał ściągacza na klatce, zostawiłem sobie Campusa z komfortem -13, który realnie taki komfort posiada, i ma możliwość ściągnięcia go na klatce, temperatura w śpiworze momentalnie skacze.
Widzę że ta z komfortem -35 nie ma takiego ściągacza, naprawdę robi robotę gdy zaczyna się robić zimno.
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

Ale z temp. komfortu do -35 jest tylko jeden śpiwór Caravan Arctic. A on posiada i kołnierz termiczny ze ściągaczem i ściągacz wokół kaptura i twarzy. Nawet specjalne wyprofilowanie na stopy. Rewelacją są listwy zabezpieczające materiał przed wciskaniem się do suwaka.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Co do Carinthii, to te -35 raczej w modularnym, czyli zimowy a w środku letni :)
ODPOWIEDZ