Kurtka 3in1 z membraną

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

2701
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2013, 20:30
Lokalizacja: Mannheim

Kurtka 3in1 z membraną

Post autor: 2701 »

Witajcie!

To mój pierwszy post na forum, więc z góry przepraszam za ewentualne błędy. Stoję przed wyborem kurtki na sezony przejsciowe, ewentualnie też na zimę przy uwzględnieniu czegoś innego pod spodem. Zainteresowały mnie kurtki 3in1, moja żona ma Salewa Jura PTX cośtam, i widzę że się nie poci, nawet jak nie zdejmie kurtki w sklepie, a ja się pocę, i chce wyjść. Zastanawiam się czy kupić to samo, ale są też inne możliwości, a ja nie mam pojęcia o membranach, rodzajach polaru etc.

Zastanawiam się nad Salewa Jura, Bonneo, Roen lub innym modelem tej firmy, ale tylko dlatego, że żona ma i mogę ocenić jakość wykonania. W porównaniu z tym co do tej pory nosiliśmy to jest ok. Ale może w tych cenach są lepsze propozycje?

Na forach doczytałem się też teorii, że lepiej mieć kurtkę bez podpinki, i osobno kupić polar, lub softshella pod spod. Jakieś osobiste doświadczenia, anyone?
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

2701 pisze: lepiej mieć kurtkę bez podpinki, i osobno kupić polar
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

To zalezy do czego kurtka uzywana bedzie.Jesli tylko miasto to 3w1 jest ok.A jesli w teren to olej wynalazek 3w1.Wystarczy bielizna termo plus kurtka gtx i jest ok.Pamietaj ze jak bedziesz nosil ciezki plecak to rozwalisz membrane na barkach.Ot taki urok cywilnych gtx-ow
2701
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2013, 20:30
Lokalizacja: Mannheim

Post autor: 2701 »

Właśnie o to mi chodziło! Forum to świetna możliwość uniknięcia błędów, które już ktoś popełnił. Mam ....beznadziejny...plecak McKinley Munro 65 i wypełniam go około 12 Kg. W takim razie, jakie kurtki wojskowe są polecane? I jakie miejsca zakupu, bo nie chciałbym się naciąć na podrabianą membranę...
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Zauważ że cywilne goretexy nie mają wklejonej siateczki (ochronnej) na membranie.Tam jest sama membrana lub membrana i podszewka w postaci siatki z materiału.Napisz jaki masz fundusz na kurtke.Pomyślimy i doradzimy
2701
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2013, 20:30
Lokalizacja: Mannheim

Post autor: 2701 »

Fundusz to 500 złotych, te cywilne salewy co wpisałem w pierwszym poście to kosztują tak po 130 euro na amazon.de
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Witaj 2701,
polecam sprzedawcę "radek2336472"(pierwszy link Tresora) na allegro. Kupiłem u niego trochę szpeju i jestem zadowolony! Proponowałbym jakieś Gore ze stajni US. Ma niezłe kroje i jest całkiem wytrzymałe.
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Unikac 1 gen ECWCSA,dlatego dalem linka do najnowszej IIIgen.1 gen jest stara i membrana sie rozkleja
ODPOWIEDZ