Mad Men Ride aka Tour de Fu*k You vol.1

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Mad Men Ride aka Tour de Fu*k You vol.1

Post autor: hejtyniety »

Kochani,
Taki pomysł: w połowie sierpnia wsiadam na rower i pokonuje trasę Katowice-Łeba, siedzę tam jeden dzień i wracam do domu. Ale żeby nie było nudno dodatkowe ograniczenia: 3 dni na dojazd, dzień odpoczynku i 3 dni na powrót, do tego rowerek to singiel z jednym hamulcem:
Obrazek

Jednie będzie w nim zmieniony mostek i bagażnik, co ten mimo, że bardzo ładny to trochę lichy ;-)

Chce ktoś dołączyć na trasie? a może jakaś wspólna nocka?
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

o panie ale żeś mi smaka zrobił...
dzisiaj składam wniosek urlopowy u żony :-)
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Na całą trasę byś się pisał? Wiesz, to jest jakieś osiem do dziesięciu godzin realnej jazdy dziennie ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Bardzo bym chciał się wybrać.
Jak się uda to na całą trasę jak nie to chociaż na 2-3 dni.
Dystans dzienny i czas jazdy to nie problem, robiłem nie raz trasy 150-190km, gorzej uzyskać wolne od żony :-)
No i póki co próbuję znaleźć kogoś kto by przygarnął moje psy na ten czas a z tym jest problem :-(
Dam znać.
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

czekam, zawsze raźniej by było w dwójkę ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

kubush pisze:o panie ale żeś mi smaka zrobił...
dzisiaj składam wniosek urlopowy u żony :-)
Jeżeli żona nie zatwierdzi Twojego wniosku urlopowego to zawsze możesz wziąć urlop na żądanie;). Przysługują Ci 4 dni w ciągu roku;)

Powracając do meritum, chętnie bym się dołączył gdzieś na wysokości Kościerzyny albo Lęborka na 1-2 dni.

Realnie oceniam (pomimo najlepszych chęci), ze mój udział w przedsięwzięciu jest pewny na 30%
Ostatnio zmieniony 30 cze 2013, 06:49 przez Bastion, łącznie zmieniany 3 razy.
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Będziesz jechał głównymi drogami? Można?
Jeśli bocznymi, to dystans znacznie się wydłuży. Trzy dni to ambitne zadanie, niemniej życzę powodzenia i trzymam kciuki.
Znam osobę, która jechała nad morze, ale startując w Bogatynii, potem na stronę niemiecką i na północ, aż do naszego Świnoujścia. Tam podobno jest całkiem dużo wygodnych dla rowerzystów odcinków. Od Katowic to trochę kiepsko.
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

podaj przybliżoną trasę. Jeśli będzie pasować, to może wjadę służbowo, by Cię zatrzymać do kontroli, i może na 1 dobę gdzieś przetrzymać ;-) - ogólnie fajnie byłoby się w trasie spotkać.

Szczegóły omówimy wówczas oczywiście via pw
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Nooo kurna ambitna wyprawa. Trzymam kciuki i powodzenia.
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Przybliżona trasa to linia prosta między Kato a Łebą, jak wyjdzie w praktyce okaże się w praniu, bo to nigdy nie wiadomo. Głównych dróg starać się będę unikać, ale nie zawsze to będzie możliwe. Nie mam zamiaru jakoś specjalnie korzystać z dedykowanych dla rowerzystów szlaków, zwłaszcza, że noclegi zakładam na dziko, a to się zwykle ze sobą nie łączy. ;-)

Generalnie to jaram się :mrgreen:
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Grigor
Posty: 167
Rejestracja: 25 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Łask- Łódzkie
Płeć:

Post autor: Grigor »

Kurcze Doktorze, jak tak sobie zerknąłem na mapę to trasa prosto jak w mordę strzelił przebiega przez Łask, w okolicy którego ja sobie pomieszkuję :mrgreen: Jakbyś chciał się przekimać czy coś to daj znaka, moja chata stoi otworem :-)
Prawdziwą porażką jest nie przegrać, lecz w ogóle nie podjąć walki.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Bełchatów również proponuje nocleg, prysznic i et te cerata. Możesz również zajrzeć na miejsce jesiennego zlotu 2012. Powodzenia Doctor.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Dzięki chłopaki za propozycje! pewnie skorzystam, bo przy tak napiętym planie ciężko jest ogarnąć jakoś inaczej ;-) Ale to na początku sierpnia zgadamy się przez PW i ustalimy szczegóły 8-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Ha! Jest dobrze!
Najcięższa część planu załatwiona - żona podpisała wniosek urlopowy na 4 dni czyli mogę jechać tam i wrócić PKP.
Z urlopem w pracy nie powinno być problemu, z psami chyba też mam opcję, musiał bym tylko wiedzieć kiedy dokładnie chcesz jechać żeby załatwić formalności w pracy.
Awatar użytkownika
Rajmund
Posty: 51
Rejestracja: 17 sty 2012, 21:55
Lokalizacja: Śródziemie
Tytuł użytkownika: nie pije z byle kim
Płeć:

Post autor: Rajmund »

Doktor jak nie dojedziesz do Łasku przed nocą, albo będziesz potrzebował przekimać gdzieś w Łodzi to również zapraszam. Widzę że kubush też się chyba załapie śmiało możecie podbijać we dwóch ;-) Tak rzucam bo nie wiem czy przypadkiem nie omijacie Łodzi szerokim łukiem. Acha dość istotne jeśli będziecie jechać przez Łódź to od 1 lipca zaczęły się poważne remonty w centrum i ruch będzie utrudniony, również dla rowerów. Pozdrawiam i jak będę mógł pomóc to pomogę.
w górach jest wszystko co kocham
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Fajnie, że nie będę sam jechał ;-) Dobra, w takim razie umówmy się na spotkanie organizacyjne gdzieś między 5 a 8 sierpnia i tam ustalimy szczegóły ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

ok, będziemy w kontakcie
webek
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:06
Lokalizacja: Koziegłowy
Gadu Gadu: 14324
Tytuł użytkownika: webek
Płeć:

Post autor: webek »

Patrzyłem na mapę; 620km w 3 dni rowerem to wyczyn nawet dla wyczynowca a jeszcze powrót... no nie wiem. Wierzę w Wasze umiejętności i siły oraz w sprzęt ale sierpniowa pogoda może być największym wyzwaniem; od nagłych (lub nie) burz po uciążliwe upały.
Plusem jest fakt że na kompasie interesują Was tylko dwa kierunki N i z powrotem S ;)

I lepiej wrócić w 1 kawałku PKPem bo w dwie strony i w takim tempie przy odpoczynku raptem 24 godzinnym to jest chyba niewykonalne. 3mam kciuki i życzę powodzenia w wyprawie :)
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Straszne ponure masz myśli :-P Kondycyjnie problemów nie będzie - będę w szczycie formy, bo akurat tydzień po miesięcznej wyprawie i 3k km na karku. Na szosówce 60km robię spokojnie w dwie godziny. A zakładając, że nie jadę po to, żeby podziwiać widoki tylko dostać się z miejsca na miejsce mam 11 godzin jazdy w ciągu dnia ;-)

Początkowo wyzwaniem dla nie było w ogóle wybranie się na wyprawę, później wyzwaniem były górskie odcinki, a teraz wymyśliłem sobie kolejne wyzwanie - nudno by było bez tego :mrgreen:
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Tak mi teraz przyszło do głowy. Łódzka Magistrala Rowerowa. Tu znajdziecie pewne informacje

http://www.lask.com.pl/Powiat-%C5%81ask ... 81%29.aspx

a resztę wyguglujecie :)
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

no i się pozmieniało, dopiero przyjechałem do domu, MMR muszę przełożyć na 19-25, mam nadzieję Kubush, że Ci dalej pasuje?
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Zamiast kończyć w Łebie - zapraszam do Gdyni :)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Ja niestety muszę przesunąć sierpniowy urlop na wrzesień, w tym miesiącu mam wolne tylko od 15.08 do 20.08 i w tym czasie ruszam rowerem w Bieszczady bo mam darmowy transport autem w pobliże Krosna, może byś się wybrał ze mną?
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

chętnie przyłączę się drugiego dnia! trasa biegnie akurat obok mojego domu (wg wujka google) wydaje mi się że 250 km w jeden dzień to nieco zbyt wiele, ale do 200 mogę się pisać. podobnie mogę zaproponować nocleg u siebie (mnóstwo przestrzeni, las, komarów niewiele).
miejsce: Złoczew (fragment obok Wielunia) http://goo.gl/maps/cCCLa
rower: trek 28" z przyczepą extrawheel, preferowana prędkość ~20km/h
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

20km/h to właśnie jest planowana prędkość przelotowa ;-) Jak już będę bliżej zamykania przygotowań to wymienimy się numerami i już później na żywca będziemy się zgadywać co i jak!

Natomiast pomysł, żeby do Gdyni a nie do Łeby wydaje się być ciekawy - w końcu to kilka km mniej do zrobienia, a cel praktycznie ten sam ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”