Prymitywna szczoteczka do zębów

Kącik złotych porad

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

JAZ
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: mazowsze
Płeć:

Prymitywna szczoteczka do zębów

Post autor: JAZ »

Czasami może się zdarzyć ,że ktoś na wyprawę zapomnie zabrać szczoteczkę do zębów lub ją zgubi i nie ma możliwości szybko kupić nowej ,wówczas można zrobić prowizoryczną samodzielnie tak jak to widać na filmie;
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

nie powiem, pomysłowe ale strasznie pracochłonne.

Szczoteczkę do zębów można wykonać znacznie szybciej, prościej, z mniejszym wysiłkiem i sprawniejszą, delikatniejszą - dobrą nawet dla dziecka a nie konia :D z uciętych świeżych patyczków brzozy, klonu. Choć dla mnie the best jest tarnina.
Ucinasz patyczek taki o grubości około 5-6 mm. z grubszego końca zbierasz około 1-2 cm kory. Rozklepujesz delikatnie, do podziału pierwszych włókien (np. poprzez jednorazowe zgniecenie, nawet zębami). I szczoteczka gotowa. Im dłużej używasz tym ostatecznie większy "pędzel" się tworzy i jest delikatniejsza.
Ma tą zaletę, że za każdym razem masz świeżą, ze swoimi właściwościami.
Tworzy się to podobnie jak z ostrego końca wykałaczki po rozgryzieniu jest pędzel. Z takiej tarniny zachowuje sztywność trochę dłużej. Ponadto soki tej rośliny, zawarte w świeżym patyczku pomagają czyścić.
JAZ
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: mazowsze
Płeć:

Post autor: JAZ »

Poleciłem film jak wykonać szczoteczkę ,to może jeszcze wspomnę czego można używać zamiast pasty do zębów ,więc proponuję: sól,popiół z ogniska, sproszkowany węgiel drzewny oraz jako dodatek liście mięty.
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

JAZ pisze: wspomnę czego można używać zamiast pasty do zębów ,więc proponuję: sól
próbowałeś? :mrgreen: :mrgreen:
JAZ
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: mazowsze
Płeć:

Post autor: JAZ »

miśka pisze:
JAZ pisze: wspomnę czego można używać zamiast pasty do zębów ,więc proponuję: sól
próbowałeś? :mrgreen: :mrgreen:
Tak,ale to było dawno temu ,kiedy usłyszałem pierwszy raz od kogoś ,że można zastosować zamiast pasty,więc spróbowałem i pamiętam też ,że to mycie nie trwało długo bo nie należało do najprzyjemniejszych ,a poza tym trzeba było się streszczać,żeby za bardzo się sól nie rozpuściła ,a na koniec dobrze spłukać usta.Oczywiście trzeba też być przy myciu lekko pochylonym do przodu,żeby nic nie poleciało do gardła,a jedynym plusem jest to ,że sól posiada właściwości bakteriobójcze.
ODPOWIEDZ