W poszukiwaniu źródeł...

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Niemir
Posty: 86
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:18
Lokalizacja: Tomaszów Lub/Lublin
Gadu Gadu: 13993064
Płeć:
Kontakt:

W poszukiwaniu źródeł...

Post autor: Niemir »

Drodzy Reconnetowicze.
Inżynierka obroniona i czas zabrać się za magisterkę. I tutaj miałbym do Was gorącą prośbę o pomoc, zwłaszcza do tych którzy mieszkają lub wędrują po gminie Tomaszów na Roztoczu. Samo Roztocze jest przepięknym miejscem, a jednym z jego uroków jest ogromna ilość rzek, bagienek i źródeł. I właśnie w mojej pracy chciałbym skupić się na źródłach znajdujących się w mojej rodzinnej gminie. Ilość, położenie, zagospodarowanie zlewni, zbiorowiska roślinne, parametry wody itp. I tutaj zachodzi pewien problem. Bo o ile znalezienie źródeł głównych rzek lub mniejszych dopływów nie jest większym problemem, to odszukanie źródeł które dają początek krótkim, okresowym strumieniom, lub nawet i w ogóle nie wypływa z nich żaden ciek bez wcześniejszego poznania jego położenia może być całkiem niemożliwe. I tutaj przechodząc do sedna miałbym do Was prośbę

Jeśli znasz położenie jakiegokolwiek źródła na terenie gminy Tomaszów, byłbym bardzo wdzięczny za podesłanie mi chociażby najmniejszej wskazówki w jego odszukaniu.

W teren pójdę z GPSem więc mile widziane byłyby współrzędne, ale będę kosmicznie wdzięczy nawet za wskazówkę w stylu "10 metrów na lewo od słupka oddziałowego". Pierwszy wypad w teren planuję dopiero na weekend majowy. Na dzień dzisiejszy znam dokładniejsze położenie 10 źródeł.

Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
Niemir
Posty: 86
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:18
Lokalizacja: Tomaszów Lub/Lublin
Gadu Gadu: 13993064
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Niemir »

Cześć. Dzięki za link. Geoportal oczywiście znany i lubiany.Tylko zdarzały mi się sytuacje gdzie różnica pomiędzy tym co pokazywały te mapy, a tym co było w terenie wynosiła 500m.
Kazdastronaswiata.blogspot.com
ODPOWIEDZ