Nowe kolory Wolverinów

Ogłoszenia kupna i sprzedaży

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Nowe kolory Wolverinów

Post autor: makato »

Zapasy cordury 1100D z której szyjemy nasze plecaki zbliżają sie do wyczerpania. Jest więc okazja zastanowić się nad zmianą koloru naszych produktów.
Problem tylko w tym, że ewentualna sonda nie może być zrobiona poprzez głosowanie na kilka wyświetlonych próbek materiału , gdyż przekłamania ekranów komputerów są zbyt duże by na tej podstawie wybrac kolor i następnie zamówic cordurę w tym konkretnym kolorze i odcieniu.

Napewno nie wszyscy z was mają dostęp do wzorników kolorów takich jak RAL , Pantone tekstylne, i inne gdzie na podstawie nazwy ( najczęściej nr koloru ) kolor jest określony dokładnie , można go użyć w zamówieniu i oczekiwać takiego , a nie prawie takiego koloru.

Tak więc dla wszystkich którzy mają dostęp do profesjonalnych wzorników prosze o przesyłanie swoich propozycji kolorów w których chcielibyście widzieć swoje plecaki.

W gre wchodzą dwie podstawowe grypy kolorystyczne:
1- oliv green
2 - coyote brown lub desert

ewentualnia
3- lub wersje pośrednie

Prosze o podawanie nr i nazwy wzornika ( to znaczy czy nr jest ze wzornika RAL, czy PANTONE tekstylnego).
Ostatnio zmieniony 01 gru 2008, 18:18 przez makato, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

A czy w grę wchodziłaby cordura w przepisowym USMC Coyote brown 498? I co w takim przypadku z taśmami? Zakupilibyście adekwatne do koloru cordury?
makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: makato »

aciepk pisze:A czy w grę wchodziłaby cordura w przepisowym USMC Coyote brown 498? I co w takim przypadku z taśmami? Zakupilibyście adekwatne do koloru cordury?
Oczywiście tasmy muszą być pod kolor.

Jeszcze jedno wyjaśnienie. Podałem grupy kolorystyczne co nie znaczy że kolory musza byc dokadnymi kopiami kolorów stosowanych w NATO lub armiach państw NATO.
Jeżeli ktos uważa że kolory powinny byc dokłądnie takie jak w specyfikacji NATO, to niech tak przedstawi swoje propozycje, ale ja chciałem pujść o krok dalej i wybrać kolor, który bedzie tylko nasz, a jednocześnie będzie spełniał oczekiwania klientów z pogranicza survivalu i militarystyki z MONem włącznie. Dal przykładu kolor NATO Green dla wielu osób w tym i dla mnie jest zbyt zielony , więc jest okazja znaleźć inny spełniający swoje zadanie może nawet lepiej.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Tyle tylko że NATO green jakiś tam przepisowy jest i jeżeli mówimy o MONie to raczej lepeij wygląda wszystko w miare unormowanym klorze. Do tego jeżeli kolor będzie "swój własny" to raczej też nie będzie pasować i później wojsko wygląda jak ASG. Coyote... Fajny jest i wogóle, ale gdzie on na nasz kraj... Raczej w małej partii.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: makato »

w0jna pisze:Tyle tylko że NATO green jakiś tam przepisowy jest i jeżeli mówimy o MONie to raczej lepeij wygląda wszystko w miare unormowanym klorze. Do tego jeżeli kolor będzie "swój własny" to raczej też nie będzie pasować i później wojsko wygląda jak ASG. Coyote... Fajny jest i wogóle, ale gdzie on na nasz kraj... Raczej w małej partii.
MON jak złoży konkretne zamówienie to załatwie taki kolor jak będa chcieli, Do tej pory żołnierze , którzy kupowali nasze plecaki byli z koloru zadowoleni i nie przeszkadzało im absolutnie że kolor nie jest w 100% zgodny z jakimiś standardami NATO.
Aby wyszystko było czytelne i jasne - pytam o kolor Was i MONem możecie się nie przejmować. Wierzę, że kolor który wejdzie do produkcji również i zawodowym żołnierzom przy ich prywatnych zakupach bedzie pasował.

Jeżeli uznacie, że kolory zgodne ze standardami NATO są tym czego oczekujecie to zastanowie się nad ich wprowadzeniem.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Mam Maxpeda...jak dla mnie on jest za zielony(zajaskrawy), mam tez monolitha....ten mi w 100% pasuje :)Nie mam dojscia do profesjonalnych probek kolorow, wiec odnosze sie do tego co mam namacalnego
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Uwielbiam to :579: , rozmowy o kolorach przez telefon na podstawie tego co ktoś widzi na LCD'ku za 300 zł.
Ciesze się Makato że masz rozsądne podejście do tematu i nie dałeś mi powodu do rzucania gromami ;-)

Jeśli chodzi o próbniki RALa czy Pantone (zwłaszcza tekstylny) to dostęp do nich jest dość mocno utrudniony jak dla zwykłych zjadaczy chleba. Proponował bym wstępnie oprzeć się na próbnikach farb do użytku domowego (Polifarb itp.) lub lakierów samochodowych. Nie ma w tym pełnego spektrum kolorystycznego ale plusem jest dużo większa dostępność.
Jeśli ktoś ma znajomych w drukarni lub agencji reklamowej to można też wybrać kolor na podstawie próbnika kolorów CMYK.

Wybacz Makato że pewnie utrudniłem Ci teraz życie, ale praktycznie na codzień mam do czynienia z ludźmi zajmującymi się np. marketingiem, którzy jak mówię do nich 'pantone', to zastanawiają sie czy to przypadkiem nie jest jakaś obelga ;-) Dla większości ludzi z forum 'pantone' czy 'ral' to obce pojęcia i niewielka jest szansa że podadzą kolory wg. tych próbników.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

1 - oczywiście oliwka.
2 - kojot;
3 - czarny lub navy. Dlaczego? Są ludzie (cywile), którym może przeszkadzać nawet tak delikatna sugestia militarna, jak OG czy CB. Poza tym, Inne Służby mogą się ucieszyć ;)

Chyba nie ma co pakować się w kamuflaże - zrobisz woodland, to spytają Cię o DPMa, zrobisz fina 05, to zacznie się jęczenie o UCP... Mam nadzieję, że zabrzmiało wystarczająco złowieszczo... :-D
makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: makato »

Widzę Tanto, ze jedziemy na tym samym wózku. Pierwszym profilem działalności Q7 była i w dalszym ciągu jest agencja reklamowa , projektowanie i wzornictwo przemysłaowe. Zreszta kiedyś już o tym wspominałem pisząc o korzeniach powstania Wolverinów.
Wzornik CMYK do tego co potrzebujemy się nie bardzo nada gdyż do fabryki produkującej cordurę musimy podać jednolity kolor, a nie jego składowe ( jak mam to miejsce z CMYKiem).Ktos w fabryce da o kilka procent mniej magenty doda ilka procent więcej cyjanu i wyjdzie coś zupełnie innego niż zakładane było.
Oparcie się na wzorniku farb Polifarbu lub innych , też może być kłopotliwe gdyż ich rozpiętość tonalna jest bardzo ograniczona , a ja chciałbym znaleść kolor z palety oliv green. I tu dla lepszego zobrazowania problemu posłużę sie przykładem: ( wybacz Okruch że posłuże się twoim postem) "oczywiście oliwka" - oczywiście , ale jaka ????? i wtym problem . Chyba przeholowałem z tą próba konsultacji. Obawiam się, że mimo szczerych chęci tym razem nic z tego nie wyjdzie i będę musiał sam zadecydować.
Jak dotąd jakoś to wychodzilo więc pewnie najgorzej nie będzie.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Byle by była ładna i nie świeciła.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
kinio
Posty: 42
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:00
Lokalizacja: Malbork
Gadu Gadu: 2676765
Płeć:

Post autor: kinio »

Moim zdaniem powinien pozostać ten oliwkowy co jest, nadaje się dla militarystów a i turyście nie będzie przeszkadzał.
"Hodie mihi, cras tibi"
Zawsze warto być człowiekiem!
makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: makato »

kinio pisze:Moim zdaniem powinien pozostać ten oliwkowy co jest, nadaje się dla militarystów a i turyście nie będzie przeszkadzał.
Jeżeli ktos z was pamięta kolor pierwszej edycji wolverinów , to moja wizja nowego koloru jest połączeniem obecnej kolorystyko z ta z pierwszej edycji.
Pierwsza była zbyt zielona, obecna - spotykam sie z zarzutami że jest zbyt szaro-brazowa, że brakuje odrobiny zieleni.
Co Wy na to?
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

W/g mnie obecny kolor daje rade a czepianie sie do odcienia to juz jest jak dla mnie dorabianie babci wasow ;]
Awatar użytkownika
kinio
Posty: 42
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:00
Lokalizacja: Malbork
Gadu Gadu: 2676765
Płeć:

Post autor: kinio »

W sumie niezły pomysł. Mi osobiście jednak bardzo pasuje obecna kolorystyka. Może stworzyć coś pomiędzy i zachować ten co jest teraz?
"Hodie mihi, cras tibi"
Zawsze warto być człowiekiem!
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

RAL 6013 Reed Green
RAL 8000 Green Brown
wg strony: [/url]http://www.tikkurila.com.pl/html/kolory_ral.html#RAL789

----------------
Listening to: [url=http://www.foxytunes.com/artist/kombi/t ... +and+white]Kombi - Black And White
ODPOWIEDZ